کلام قرآن یا کلام جول اوستین؟!

اساتید موفقیت زیادی مانند جول اوستین، آنتونی رابینز و … در دنیا هستند که رسیدن به موفقیت را آموزش می دهند. بعضی از دیدگاه های آنان راه گشا است و مسیر رسیدن به موفقیت را برایمان ساده تر، لذت بخش تر و سریعتر می کنند. اما به هر حال آنها انسان هستند و ممکن است بعضی از باورهایش ایراد داشته باشد و زمانی که ما هم آن نگرش و باور را بپذیریم نتایجی مشابه آنها می گیریم. تنها یک استاد موفقیت در کل کیهان وجود دارد که بی عیب و بی نقص است و آن خداوند است.

هم او که این جهان را خلق کرده و قوانینی در آن وضع کرده است. خداوند بهتر از هر انسانی به قوانین موفقیت آن هم در تمام جنبه های زندگی آگاه است. خداوند همه این قوانین را بی کم و کاست در بزرگترین، جامع ترین و کامل ترین کتاب موفقیت یعنی قرآن آورده است.

خداوند مانند سایر اساتید موفقیت تنها یک کتاب به شما نمی دهد. او هر لحظه با شماست. او هر لحظه در حال هدایت شماست. کافیست شما بخواهید و پا در مسیر بگذارید او به شما کمک می کند. خداوند مانند یک مُربی هر لحظه در کنار شماست.

خداوند بهترین استاد موفقیت است

خداوند می فرماید: من به همه شما یاری می رسانم (کلا نمد هولاء و هولاء) خداوند می گوید تنها کافیست مسیرت را مشخص کنی. من هر لحظه در کنارت هستم و تو را هدایت می کنم. او هر لحظه خیر و شر ما را به ما الهام می کند( فالهمها فجورها و تقواها).

اگر به همان اندازه که گفته های جول اوستین را باور می کنیم، وعده هایی که خداوند در قرآن به ما داده است را باور کنیم، به موفقیت هایی می رسیم که الان هیچ ذهنیتی از آن نداریم! موفقیت در تمام جنبه های زندگی!

اگر صحبت های جول اوستین را باور کنید باید هر روز سختی بکشید. باید هر روز یک بدبختی تازه را تجربه کنید.چرا؟ زیرا به گفته او، اگر می خواهید رشد کنید باید سختی بکشید.. باید درد و رنج را تحمل کنید!

در مقابل کلام جول اوستین، کلام خداوند است که در سوره لیل می فرماید: شما کافیست صدق بالحسنی باشید. یعنی زیبایی ها و نیکویی های اطرافتان را ببینید و تایید کنید. کافیست به نکات مثبت زندگی تان توجه کنید. آن وقت است که زندگی را برایتان آسان می کنم! این قانون خداوند است. قانونی ساده و زیبا!

فَأَمَّا مَنْ أَعْطَىٰ وَاتَّقَىٰ

وَصَدَّقَ بِالْحُسْنَىٰ

فَسَنُیَسِّرُهُ لِلْیُسْرَىٰ

اما کسى که بخشایش و پرهیزگارى کرد

و نیکوتر را تصدیق کرد

بزودی ما او را در مسیر آسانی قرار می‌دهیم

نتیجه گیری:

تنها یک اُستاد موفقیتِ همه چیز تمام وجود دارد و او خداوند است. تنها یک کتاب موفقیتِ کامل و جامع در تمام جنبه های زندگی وجود دارد و آن قرآن است. کافیست با قرآن آشتی کنیم. کافیست آن را بدون تعصب و بدون پیش زمینه هایی که به ما گفته اند، بخوانیم. کافیست به مربی گری خداوند ایمان بیاوریم تا هدایتش را دریافت کنیم.

امیر طبسی

جول اوستین یا قرآن

جول اوستین یا قرآن

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
از علاقت پول بساز!
نوشتهٔ بعدی
مُنجی زندگی خودت باش!
فهرست