إِنَّمَا النَّجْوَىٰ مِنَ الشَّیْطَانِ!

شیطان قسم خورده است که همه ما انسانها را با خود به جهنم ببرد. همه انسانها به جز آنها که بندگی خداوند را می کنند. زیرا طبق قانون خداوند، شیطان بر آنها که بندگی خداوند را می کنند هیچ تسلطی ندارد. شیطان می خواهد با وسوسه کردن با نجوا کردن، ما را از صراط مستقیم خداوند منحرف کند. خداوند در آیه ۱۰ سوره مجادله نحوه این وسوسه کردن را به ما می گوید.

خداوند در آیه ۱۰ سوره مجادله می فرماید:

إِنَّمَا النَّجْوَىٰ مِنَ الشَّیْطَانِ لِیَحْزُنَ الَّذِینَ آمَنُوا وَلَیْسَ بِضَارِّهِمْ شَیْئًا إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ ۚ وَعَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ

همانا نجوا کردن کار شیطان است که مى‌خواهد مؤمنان را محزون کند و حال آنکه هیچ زیانى، جز به فرمان خداوند به آنها نمى‌رساند و مؤمنان باید بر خدا توکل کنند

خداوند در این آیه کاملا واضح و روشن می گوید هر نجوایی که باعث شود ما محزون شویم یا به عبارت بهتر احساس مان بد شود بدون شک از سمت شیطان است. پس اگر پیش از این تصور می کردید که شیطان قرار است به شکل یک انسان زشت رو یا با چهره ای سیاه مقابل شما ظاهر شود و شما را وسوسه کند، بدانید که این دیدگاه کاملا اشتباه است. این دیدگاه را خواب های عده ای، فیلم ها و یا عده ای افراد به ظاهر مذهبی در ذهن مان ترسیم کرده اند!

هر آنچه که احساس ما را بد کند. ما را نا امید کند، افسرده کند، نگران کند، هر احساسی که باعث شود تا ما عجله کنیم، طمع کنیم، حسادت کنیم یا در یک کلام به قول قرآن هر آنچه که ما را محزون کند همان وسوسه های شیطان است.

شیطان دشمن آشکار شماست

قانون اصلی جهان هستی می گوید: احساس خوب = اتفاقات خوب ، احساس بد = اتفاقات بد

آیه ۱۰ سوره مجادله می گوید: نجوا از سمت شیطان است تا احساس شما را بد کند

خداوند به ما می گوید شیطان دشمن آشکار شماست، از طرفی طبق آیه بالا، شیطان می خواهد که ما را دچار احساس بد کند. طبق قانون احساس بد = اتفاقات بد. وقتی همه این موارد را کنار هم می گذاریم، درستی قانون بیشتر به ما ثابت می شود. باید بپذیریم داشتن احساس خوب همه چیز است. وقتی احساس خوب داشته باشیم طبق قانون و لاجرم، اتفاقات خوب را تجربه می کنیم.

احساس خوب بوجود نمی آید مگر با تقوا. تقوا یعنی توانایی کنترل ذهن. بر اساس مشیت خداوند، نجواهای شیطان همیشه بوده، هست و خواهد بود. او هر لحظه در حال نجوا کردن است. این ما هستیم که باید ذهن خود را کنترل کنیم. این ما هستیم که باید بجای باور کردن وعده های شیطان که وعده فقر و فحشا می دهد، وعده های خداوند که وعده فزونی و آمرزش است را باور کنیم.

تقوا = کنترل ذهن = کنترل زندگی

خداوند به تقوای من و شما نیازی ندارد. او از ما تقوا می خواهد تا طبق قوانینش بتوانیم از نعمت ها و ثروت های بی نهایت خداوند بهره مند شویم. زیرا قاون می گوید احساس خوب باعث خلق نتایج دلخواه در زندگی مان می شود. بخاطر بسپاریم که طبق قانون، احساس خوب تنها راه ورود نعمت های خداوند به زندگی مان است.

امیر طبسی


انما النجوی من الشیطان

انما النجوی من الشیطان

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
معجزه عدد ۱۹ در قرآن!
نوشتهٔ بعدی
حل مسئله لذت بخش است!
فهرست