ما هنوز قدرت خداوند را باور نکرده ایم; اصل ایمان و باور است، مابقی جزئیات است!

به نام پروردگار تمام هستی، خداوند ی که همیشه بهترین حامی و هدایت گر مخلوقاتش بوده، هست و خواهد بود. خدایا شکرت. خدایا صد هزار مرتبه شکرت برای هر آنچه داریم! باید باور کنیم که شکرگزاری بالاترین، ناب ترین و بهترین فرکانس ارسالی به جهان هستی است.

بسیاری از ما در ظاهر و تنها با زبان شکرگزاری می کنیم. کاملا بدون احساس و حتی بعضی اوقات با احساس بد! نوعی شکرگزاری که با توجه به انرژی منفی که فرد از خود ساطع می کند، می توان شاکی بودن او را از عالم و آدم احساس کرد!

ما باید هر لحظه شکرگزار آنچه که اکنون در زندگی مان هست باشیم و از طرف دیگر ایمان داشته باشیم خواسته هایی که هنوز وارد زندگی مان نشده است، طبق زمان بندی دقیق و بی نقص خداوند در بهترین زمان به سمت آن خواسته هدایت خواهیم شد. از چه طریق؟ از طریق هزاران دستی که ما حتی فکرش را هم نمی توانیم بکنیم.

قدرت شکرگزاری را باور کنیم!

خداوند در آیه ۷ سوره ابراهیم می فرماید:

وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکُمْ لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ وَلَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ

و پروردگارتان اعلام کرد که اگر مرا سپاس گویید، بر [نعمت] شما مى‌افزایم و اگر کفران کنید، بدانید که عذاب من سخت است

نکته جالب در ترجمه این آیه، اضافه کردن کلمه نعمت توسط مترجم است! در صورتی که این کلمه در متن آیه نیامده است. خداوند می فرماید: شکرگزاری کنید تا بر شما بیافزایم.. به عبارت دیگر یعنی ظرف شما را بزرگتر می کنم برای دریافت نعمت و ثروت بیشتر. زیرا نعمت ها و ثروت های خداوند بی نهایت است. این ما هستیم که ظرفمان کوچک است و محدود.

ما هنوز باور نکرده ایم که بتوان با شکرگزاری و تنها با احساس خوب داشتن، به نعمت و ثروت رسید. حتی وقتی که خداوند خود این تضمین را به ما داده باشد باز هم باور نمی کنیم! ما هنوز هم درگیر فرعیات هستیم. هنوز فکر می کنیم یک شغل خاص یا یک کار خاص است که قرار است ما را ثروتمند کند.


ما هنوز باور نکرده ایم

ما هنوز باور نکرده ایم

این روزها بسیاری از مردم به سمت بورس رفته اند و می خواهند با بورس زندگی مالی خود را متحول کنند. آنها می خواهند قوانین خداوند را دور بزنند! آنها می خواهند بدون آنکه از درون تغییر کنند، بدون آنکه باورهایشان را تغییر دهند، با عوامل بیرونی مثل بورس و سرمایه گذاری شرایطشان را تغییر دهند.

بورس برایمان معجزه نمی کند!

همه ما فراموش کرده ایم که پُرسودترین سرمایه گذاری، سرمایه گذاری روی خودمان است. ما اصل را فراموش کرده ایم. ما فراموش کرده ایم که خداوند، زمین و هرچه در آن است را مُسخر ما کرده است!

ما فقط به دنبال سودهای اندک بانکی، به دنبال سودهای اندک در بورس و … هستیم. ما خودمان و توانایی هایمان را از یاد برده ایم. خودمان را باور نکرده ایم! ما فراموش کرده ایم که می توانیم مولد بی نهایت ثروت و نعمت باشیم. ما فراموش کرده ایم که می توانیم هر آنچه که می خواهیم را در زندگی مان خلق کنیم.

ما هنوز باور نکرده ایم که همه چیز از درون ما شروع می شود. هنوز باور نکرده ایم که هر کمبودی در زندگی مان وجود دارد ناشی از ذهن محدود خود ماست. بدلیل بی ایمانی و ترس ماست.

خداوند به همه بندگانش به یک اندازه امکان دسترسی به نعمت ها و ثروت ها را داده است که از خداوند عادل، به جز این هم انتظار نمی رود.

باران نعمت الهی هر لحظه در حال باریدن است. هیچ توقفی هم ندارد. همه جای دنیا هم به یک اندازه می بارد. تفاوت تنها در اندازه ظرف های ماست. ما با چه ظرفی زیر این باران ایستاده ایم؟ آیا اصلا زیر این باران هستیم یا در غاری مخفی شده ایم؟

اگر خود را باور کنیم، اگر نیروهای متافیزیکی که خداوند در درون مان به ودیعه گذاشته است را باور کنیم، می توانیم آنقدر ثروت بسازیم که سودهای بانکی و بورس در برابر ثروتی که خودمان خلق می کنیم بسیار ناچیز خواهد بود.

اما همه این اقدامات فیزیکی و عواملی بیرونی مثل بورس، چنان چهره منطقی، درست و صحیح به خود می گیرند که دیگر به اینکه باورها و افکارمان هم در رسیدن به موفقیت مالی نقش دارند، کاملا فراموش می شود.

ثروتمند شدن معنوی ترین کار دنیاست!

کافیست باور کنیم که ثروتمند شدن، معنوی ترین کار دنیاست. کافیست باور کنیم که ما هر چقدر ثروتمندتر شویم، نزد خداوند محبوب تر می شویم.

پیشنهاد می کنم برای کسب آگاهی های بیشتر درباره ارتباط ثروت و معنویت، کتاب “من، خداوند، ثروت” را بصورت رایگان از بخش محصولات سایت دانلود کرده و مطالعه کنید

ما هنوز باور نکرده ایم که می توانیم تنها با شکرگزاری، تغییرات بزرگی را در شرایط زندگی مان بوجود بیاوریم. ما هنوز باور نکرده ایم که سرمایه گذاری روی خودمان بسیار سودآورتر از سرمایه گذاری در بورس است!

البته نکته ای که لازم است در اینجا به آن اشاره شود این است که، اگر بورس را به عنوان علایق مان انتخاب کرده ایم و آن را دنبال می کنیم قطعا نتایجی متفاوت از بقیه افرادی که بورس را تنها برای پول ساختن و سود بیشتر انتخاب کرده اند، خواهیم گرفت.

نمونه بارز این موضوع، وارن بافت و امثال ایشان است که از سرمایه گذاری لذت می برند و اتفاقا همین لذت بردن و داشتن احساس خوب است که نتایجی شگفت انگیز را برایشان خلق کرده است.

خودت را باور کن-خداوند را باور کن

خودت را باور کن-خداوند را باور کن

ما هنوز قرآن را باور نکرده ایم. باور نکرده ایم که هر آنچه در قرآن آمده است وعده خداوند است و خداوند خلف وعده نمی کند! (آیه ۶ سوره رعد)

وَعْدَ اللَّهِ‌ لاَ یُخْلِفُ‌ اللَّهُ‌ وَعْدَهُ‌ وَ لٰکِنَ‌ أَکْثَرَ النَّاسِ‌ لاَ یَعْلَمُونَ‌

خدا وعده داده است و وعده خود خلاف نکند، ولى بیشتر مردم نمى‌دانند

ای مسلمان قرآن بخوان!

همه ما ادعای مسلمانی داریم و بهشت را حق مسلم خودمان می دانیم، اما هنوز حتی یک بار هم قرآن را با ترجمه فارسی اش نخوانده ایم!

ما هنوز باور نکرده ایم که بهترین، ساده ترین، لذت بخش ترین و سریعترین مسیر برای رسیدن به خواسته هایمان، پیروی از الهامات خداوند است. همان الهاماتی که خداوند بوسیله آن ما را هدایت می کند.

بسیاری از ما این الهامات را نمی شنویم، بسیاری از ما به این الهامات، عمل نمی کنیم. حتی بسیاری از ما باور نداریم که خداوند به ما هم الهام می کند. تصور ما این است که الهامات تنها مختص پیامبران است!

هر لحظه که تسلیمم در کارگه تقدیر

آرامتر از آهو، بی باک تر از شیرم

هر لحظه که می کوشم در کار کنم تدبیر

رنج از پی رنج آید، زنجیر پی زنجیر

ما می ترسیم که ذهن منطقی خود را از مدار خارج کنیم و خود را به هدایت الهی بسپاریم! و تاوان این عدم سرسپردگی به الهامات، رنج و زنجیر بیشتر است.

 باید پارو نزد وا داد، باید دل رو به دریا داد

بیاییم خودمان را، خدای خودمان را، قرآن را باور کنیم. آن وقت دیگر زندگی یک رنج بی پایان نیست. آن وقت زندگی می شود همان صراط مستقیمی که خداوند به ما وعده داده است. همان صراط الذین انعمت علیهم که خداوند به ما وعده داده است. و خداوند بارها در قرآن می فرماید: خُلف وعده نمی کند.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
خداوندی را که به شما معرفی کرده اند فراموش کنید; خداوند را دوباره با قرآن بشناس!
نوشتهٔ بعدی
فرمول اصلی برای موفقیت در تمام جنبه های زندگی، کنترل ذهن است!
فهرست