انسان توحیدی باش!

سلام به همه همراهان سایت امیر طبسی دات کام. امیدوارم ایمان به خداوند هر لحظه در زندگی تان جاری باشد. همه ما در زندگی اهدافی داریم و تمام سعی و تلاش خود را می کنیم تا با رسیدن به هر کدام از این اهداف، آرامش بیشتری را تجربه کنیم. تلاش می کنیم تا با رسیدن به اهدافمان بخشی از احساس کمبود را در خود از بین ببریم. بسیاری از انسانهای به ظاهر موفق هستند که در تمام زمینه ها به موفقیت های بسیاری رسیده اند اما هنوز هم در خود چیزی کم دارند. تکه ای از پازل موفقیت آنها هنوز تکمیل نشده است. آن تکه گمشده، خداوند است. درک توحید و یکتاپرستی است.

همه ما می توانیم به مرحله ای برسیم که عشق خداوند را بدون هیچ واسطه ای دریافت کنیم و پر از احساس آرامش شویم. می توانیم به جایگاهی برسیم که زندگی را با خداوند تجربه کنیم. تا آنجایی غرق در عشق خداوند شویم که کمبود پول و ثروت را در زندگی خود احساس نکنیم.

همه ما بدون شک لحظه هایی هر چند کوتاه این احساسات را تجربه کرده ایم و همان لحظات کوتاه چنان آرامش و عشقی داشته ایم که تا آن لحظه با هیچ چیز و هیچ کس تجربه اش نکرده ایم. لحظاتی که خیال دلتان آنقدر راحت و دلتان چنان قرص بوده است که گویی همه چیز این دنیا از آن شماست.


خداوند منبع خیر است

خداوند منبع خیر است

مسیر ایمان به خداوند سراسر زیبایی است

می توانیم این لحظات کوتاه را، آرام آرام بیشتر کنیم اگر روی خودمان کار کنیم، اگر برای تغییر افکارمان و باورهایمان انرژی بگذاریم. آنقدر توحیدی شویم که دیگه روی هیچ کس و هیچ چیز به جز خداوند حساب نکنیم. آنقدر به منبع خودمان وصل شویم که غرق او شویم و خود را از این روزمرگی و تکرارهای پوچ نجات دهیم. آن چنان غرق توحید شویم که وقتی به مشکل یا تضادی برخورد می کنیم ، راه حل را در درون خودمان جستجو کنیم، نه در عوامل بیرونی..

بسیاری عمرشان به پایان می رسد اما به این آگاهی ها حتی فکر هم نمی کنند چه رسد به عمل. پس همین که دل به این آگاهی ها داده اید و قصد دارید قدم هایی هر چند کوچک در این مسیر بردارید، این یعنی شما خود را از ۹۵% افراد که مشرک هستند جدا کرده اید. همین که وجود خداوند را بیشتر در زندگی خود احساس کنید یعنی شما خود را از بدنه مشرک جامعه جدا کرده اید.

چرا توحیدی نشوید؟ چرا به خداوندی ایمان نیاورید که می گوید: اجابت می کنم درخواست هر درخواست کننده ای را. این یعنی تمام آرزوها،خواسته ها و اهداف شما دست یافتنی است و اگر خواسته ای تنها به ذهنت رسیده است، نشان این است که رسیدن به آن خواسته امکان پذیر است! وقتی به این حد از ایمان برسید دیگر خیالتان راحت است، احساس خوبی دارید و طبق قانون بی تغییر خداوند احساس خوب آغاز اتفاقات خوب است.

ایمان بیاورید به اینکه محدودیت فقط در ذهن شماست! ایمان بیاورید به اینکه می شود از هر چیز بی نهایت داشت. ایمان بیاورید هر آرزوی شما که به حقیقت می پیوندد به پیشرفت جهان کمک می کند. ایمان بیاورید به اینکه هر زمان آغاز کنید دیر نیست. هر جا هستید، در هر شرایطی که هستید می توانید از همان نقطه، شروع کنید. این همان عدل خداست . این همان زیبایی قوانین بی تغییر خداوند است.

ایمان بیاورید که خدای موسی(ع) عیسی(ع) سلیمان(ع) محمد(ص) و شما یکی است به شرط آنکه آن خداوند را باور کنیم و به او ایمان بیاوریم، ایمانی تهی از هرگونه شرک..وقتی در مسیر توحید قدم گذاشتید، تنها بر روی خودتان و توحیدی تر شدن خودتان کار کنید. تلاش نکنید که اطرافیان خود را نیز به اجبار وارد این مسیر کنید. هر چیزی در این جهان تکامل می خواهد. حتی توحید و یکتاپرستی. ممکن است همان اطرافیان شما را ناامید کنند. وقتی هنوز تغییرات بزرگی در زندگی تان رخ نداده باشد تا دیگران را قانع کند قطعا شما را نیز از طی کردن ادامه این مسیر زیبا، نا امید و دلسرد خواهند کرد. پس مراقب باشید.

معنای توحید چیست؟

توحید یعنی ایمان به خداوندی که همه چیز می شود همه کس را. یعنی اگر پول و ثروت در زندگی شما کم است، بصورت ثروت وارد زندگی شما می شود. اگر روابط عاشقانه کم دارید، بصورت عشق وارد زندگی تان می شود. بیمار هستید، بصورت سلامتی وارد زندگی تان می شود. کافیست این چنین خدای قدرتمندی را باور کنیم. همان رب العالمین را. همان که قدرت مطلق این جهان و همه جهان هاست. همان که از او هدایت به صراط مستقیم را می خواهیم. همان صراط الذین انعمت علیهم.. و بعد نعمتهای خداوند بصورت کاملا طبیعی وارد زندگی مان می شود. بی آنکه بدانیم چطور و چگونه؟ چگونگی کارها همه به دست توانای اوست. ما به این جهان آمده ایم فقط لذت ببریم از نعمتهای بی پایانش.


آیه 106 سوره یوسف

آیه ۱۰۶ سوره یوسف

توحید تنها در حرف و کلام اگر باشد هیچ ارزشی ندارد. در مقام حرف همه به خداوند ایمان دارند اما آنچه که نتایج را وارد زندگی شما می کند توحید عملی است. کسی که تصور می کند خداوند با اوست اما سلامتی ندارد، هم باورهایش در مورد خدا اشکال دارد و هم درباره سلامتی. کسی که تصور می کند خداوند با اوست  اما ثروت ندارد ،هم باورهایش در مورد خدا اشکال دارد و هم درباره ثروت. کسی که تصور می کند خداوند با اوست اما روابط خوبی ندارد، هم باورهایش در مورد خدا ایراد دارد و هم درباره روابط.

توحید عملی یعنی ایمان به خداوندی که وقتی وارد زندگی ات می شود، همه مسائل خودبخود حل می شود و اصلا نیازی نیست شما کاری بکنید. خداوند تمام کارهای شما را انجام می دهد از طریق هزاران دست خود. کافیست خداوند همه چیز شما شود. با وجود چنین خداوندی قانون این است که هر چیزی باید راحت بدست آید و اگر جز این بود یعنی هنوز رگه هایی از شرک در وجود ماست که باید به توحید تبدیل شود.

توحید همان است که قرآن فریادش می زند. همان کلیدواژه رسیدن به تمام آنچه که می خواهید است. توحید یعنی شروع مسیری که انتهایش خداوند است و خداوند بی نهایت است. مسیری که سراسر لذت و عشق است، سراسر نعمت و ثروت است.

خدایا ما را به راه راست به راه کسانی که به آنها نعمت داده ای هدایت کن.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
سه رکن اصلی باورسازی
نوشتهٔ بعدی
قصه انسان و زمین
فهرست