تو فوق العاده ای!

مسیر پیشرفت و تغییر پایانی ندارد. انسان در مسیر رسیدن به خواسته هایش بی انتهاست. هر چقدر در زندگی خود پیشرفت کرده اید، باز هم می توانید موفق تر شوید. هر بار که روی خودتان کار می کنید باز هم در پس زمینه ذهن تان، باورهای محدودکننده ریز و درشتی را پیدا می کنید که وقتی آنها را تغییر می دهید، باعث رشد شما می شود و به همان نسبت نتایج شما بزرگتر می شود. شما لایق بهترین ها هستید. بهتر شدن پایانی ندارد. موضوع مقاله امروز: احساس لیاقت..

عده ای تصور می کنند اکنون و در این مرحله از زندگی شان دیگر به تمام موفقیت ها در تمام جنبه های زندگی خود رسیده اند. اما این تصور اشتباه است. وقتی در افکار و رفتار خود دقیق می شوید می بینید هنوز هم جای کار دارید. هنوز هم باصطلاح پاشنه آشیل هایی دارید که باید برطرف شود و بهبود یابد. وقتی آن را در درون تان حل می کنید، نتایج بیرون از شما تغییر می کند. شرایط مالی، روابط، شرایط زندگی و سلامتی شما به همان اندازه بهتر می شود و شما رشد می کنید.

یکی از مهمترین پاشنه آشیل های همه ما، احساس لیافت است. بسیاری از ما خودمان را لایق نمی دانیم. بسیاری از ما احساس لیاقت مان وابسته به چیزی یا کسی است. افراد زیادی همه چیزهای خوب زندگی شان برای دیگران است، برای مهمان است. خود را لایق استفاده از آن نعمت ها نمی دانند. بسیاری از ما در خانه هایمان وسایلی داریم که مخصوص مهمان است.

احساس لیاقت از درون شما آغاز می شود

بسیاری از ما خودمان را لایق نمی دانیم که در یک رستوران خوب غذا بخوریم، ماشین خوب سوار شویم، وسایل خوب و با کیفیت بخریم و … اما از یک قانون مهم غافل هستیم: جهان به اندازه ای که خودمان برای خودمان ارزشمند هستیم برای ما ارزش قائل می شود. به همان اندازه نعمت ها وارد زندگی مان می شود. نه بیشتر نه کمتر.. 

وقتی خودتان برای خودتان ارزش قائل نیستید، دیگران هم شما را ارزشمند نمی دانند. وقتی خودتان توانایی های خودتان را نمی بینید، دیگران هم به شما ثابت می کنند که بی ارزش هستید، جهان به شما ثابت می کند که توانایی خاصی ندارید. این را بخاطر بسپارید تا زمانی که شما خودتان از درون احساس ارزشمندی نکنید، جهان هم به شکلهای مختلف به شما ثابت می کند که شما ارزشمند نیستید.

تو فوق العاده ای

تو فوق العاده ای

قوانین خداوند بی تغییر است و بدون نقص در حال اجراست. اگر در رابطه تان به شما خیانت می شود. اگر از شما سوء استفاده می شود،. شک نکنید که ایراد از شماست. همه بر این باور هستند که مشکل از طرف مقابل شان است. فکر می کنند اگر او برود و فرد جدیدی بیاید مشکلات شان حل می شود. اما قانون می گوید بیرون شما آینه درون شماست. همه اتفاقات، شرایط و افرادی که در زندگی شما هستند بازتانی از افکار، باورها و فرکانس های درون شماست.

وقتی شما از درون خود را ارزشمند نمی دانید. وقتی از درون احساس لیافت ندارید. دیگران هم از شما سوء استفاده می کنند. بسیاری از شما منتظر هستید که دیگران شما را تایید کنند. منتظر هستید دیگران به شما بگویند شما فوق العاده هستید. شما زیبا هستید. شما با استعداد هستید. اما این توقع بی جائیست. جهان تنها فرکانس شما را می شناسد و نظر دیگران برایش مهم نیست.

شما تنها پاسخ افکار و فرکانس های خودتان را می گیرید. قانون این است که اول باید خودتان باور کنید که فوق العاده اید و بعد دیگران شما را باور می کنند، توانایی های شما را می بینند و تحسین می کنند.

همین الان جلو آینه بایست و به خودت بگو تو فوق العاده ای. تو زیبایی. تو اشرف مخلوقات خداوندی. تو قدرتمندی چون جانشین خداوند هستی. آنقدر بگویید و تکرار کنید تا آرام آرام باور کنید. تا آرام آرام جهان بیرون از شما نیز به شما نشان دهد که شما لایق هستید.

 وقتی می فهمید که مشکل از خودتان است شاید در ابتدا درد داشته باشد و ناراحت شوید. اما نکته مثبت ماجرا اینجاست که وقتی همه چیز از درون شما شروع می شود این یعنی کافیست شما تغییر کنید تا نتایج بیرون از شما تغییر کند. تصور کنید اگر شرایط زندگی شما وابسته به اتفاقات، شرایط و افراد بیرون از شما بود. آن زمان دیگر راهی برای تغییر نداشتید. شما نمی توانید چیزی بیرون از خودتان را تغییر دهید.. این یک قانون است.

باورهای اشتباه تان را بنویسید. به کمک اهرم رنج و لذت باورهای قدرتمند کننده را جایگزین کنید و آن را تکرار کنید. آنقدر تکرار کنید تا نتایج بیرون از شما تغییر کند و خداوند را شکرگزار باشید که توانایی تغییر را به خودتان داده است نه به شرایط بیرون از شما.

روی خودتان سرمایه گذاری کنید

وقت بگذارید و روی خودتان کار کنید. به نتایج تان مغرور نشوید و تصور نکنید که دیگر ایرادی ندارید. شما هر روز می توانید بهتر از دیروز خودتان شوید. این نکته را بخاطر بسپارید که شما باید خودتان را با نسخه دیروز خودتان مقایسه کنید نه با دیگران. این جهان، جهان تنوع است. هر یک از افراد، توانایی ها و استعدادهای متفاوتی دارند. دو انسان شبیه به یکدیگر در این جهان وجود ندارد. پس مقایسه کردن دو چیز که شرایط یکسانی ندارند، از اساس کار اشتباهی است.

شما با همین شرایط و توانایی هایی که دارید ارزشمند هستید. شما جانشین خداوند بر روی زمین هستید. شما اشرف مخلوقات خداوند هستید. شما بخشی از خداوند هستید پس کامل هستید. همه محدودیت ها، همه نقص ها تنها در ذهن شماست.

از همین امروز برای خودتان هزینه کنید. بهترین رستوران ها، بهترین امکانات، بهترین غذاها و نوشیدنی ها را برای خودتان بخرید و بدانید که این هزینه ها ، سرمایه گذاری روی خودتان است. مطمئن باشید سرمایه گذاری روی خودتان از هر سرمایه گذاری دیگری سودآورتر است. وقتی شما احساس لیاقت داشته باشید. نعمت ها و ثروت های خداوند بصورت کاملا طبیعی وارد زندگی تان می شود. جهان همان اندازه که خود را لایق بدانید، شما را لایق دریافت نعمت ها می داند و به شما نعمت و ثروت می دهد.

نکته کلیدی این مقاله همین جمله است که به اندازه ای که خودت برای خودت ارزش قائل هستی، جهان شما را ارزشمند می داند. این را باور کنید و طبق همین جمله درون خود را شخم بزنید و هر فکر و باوری را  که به شما احساس بی ارزشی می دهد پیدا کنید و آن را تغییر دهید. تغییر از درون خودتان آغاز می شود..

تا زمانی که چیزی در درون شما تغییر نکند، نتایج بیرون از شما نیز تغییر نخواهد کرد

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت ایمان می خواهد!
نوشتهٔ بعدی
عاشق باش!
فهرست