عاقبت تلخ مستضعفین!

چرا افراد مستضعف و مظلوم جایگاهشان جهنم است؟ چرا مستضعفین نه تنها عاقبت بخیر نمی شوند بلکه عاقبت تلخی دارند؟ به ما گفته اند وقتی به کسی ظلم می شود، آنکه باید به جهنم برود ظالم است نه مظلوم.. اما طبق آیه ۹۷ سوره نساء، خداوند نظر دیگری دارد!
بیایید یک معادله ساده را با یکدیگر بررسی کنیم>>> تا مظلوم نباشد ظالمی نیست.. مظلوم، مظلوم است چون می ترسد.. ترس از بی ایمانی می آید و طبق قانون و وعده خداوند، جایگاه افراد بی ایمان در جهنم است.
طبق قانون، شما نمی توانید دیگران را تغییر دهید..به یک دلیل کاملا ساده و منطقی. شما نمی توانید به جای آنها برایشان فرکانس ارسال کنید..باور این جمله سخت است، اما باید بپذیرید خودتان نتایج زندگی تان چه خواسته و چه ناخواسته(همان مشکلاتی که شما آن را ظلم دیگران در حق خودتان تصور می کنید) را خلق می کنید..
دقیقا به همین دلیل است که در هیچکدام از آیات قرآن، ظلم به آن معنا که به ما گفته اند نیامده است.. هر کجا که در قرآن سخنی از ظلم آمده است خداوند می فرماید به خودتان ظلم کرده اید.. زیرا دیگران نمی توانند به شما ظلم کنند و شما هم نمی توانید به دیگران ظلم کنید!

حتی خداوند هم در آیات مختلف می فرماید ما به آنها (کافرین و مشرکین) ظلم نکرده ایم بلکه آنها خودشان به خودشان ظلم کرده اند. هر چه در زندگی تان هست بما کسبت ایدیهم است، بما قدمت ایدیهم و بما کانوا یعملون است..
اگر فکر می کنید در شغلی که هستید، در رابطه ای که هستید، در شهری که زندگی می کنید، به شما ظلم می شود کافیست ایمان داشته باشید در آن شرایط نمانید و مهاجرت کنید..اما اگر ترسیدید و آن شرایط را تحمل کردید مقصر تنها و تنها خودتان هستید و این شما هستید که به خودتان ظلم می کنید.

امیر طبسی


آیه 97 سوره نساء

آیه ۹۷ سوره نساء

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
رد شدن درخواست نوح نبی!
نوشتهٔ بعدی
خلیفه ای در زمین!
فهرست