توقع خداوند از ما ارتباط مستقیمی دارد با آنچه که اساتید موفقیت با عنوان سیستم مدارها از آن یاد می‌کنند. یعنی خداوند از هر کس با توجه به مداری که در آن قرار دارد انتظار دارد.

عبارت “حسنات الابرار سیئات المقربین” نیز دقیقا همین موضوع را تأیید می کند. خداوند به نسبت ایمان‌مان از ما تقوا می‌خواهد.. از ما اقدام می‌خواهد.. از ما کنترل ذهن می‌خواهد..

آیه لَا نُكَلِّفُ نَفْسًا إِلَّا وُسْعَهَا نیز تأیید کننده موضوع توقع و انتظار سیستم الله از ما انسانهاست. این موضوع هم بشارت است هم انذار.

بشارت از آن جهت که خداوند چیزی بیشتر از توانایی ما از ما انتظار ندارد. انذار است چون اگر بر اساس مدار ایمان‌مان، گناهی مرتکب شویم، نباید انتظار داشته باشیم مثل یک انسان بی‌ایمان مجازات شویم!

در مورد اشتباهاتی که پیامبران مرتکب شدند و مجازات شدند هم، موضوع توقع خداوند از پیامبران است. نه به بخاطر مقام پیامبری آنان، بلکه بخاطر میزان ایمان و آگاهی ایشان.

پیشنهاد می‌ کنم ویدئویی با عنوان “پیامبران فقط یک پیام بَر بودند” را تماشا کنید.

امیر طبسی


[jwp-video n=”1″]

جهت دانلود فایل صوتی و تصویری، روی لینک موردنظر، راست کلیک کنید و گزینه ‘Save As’ یا ‘بارگیری پیوند’ رو بزنید.

[دانلود فایل صوتی]     [دانلود فایل تصویری]

عده کمی، آنچه گفته شد را باور می‌کنند..

عده‌ی کمتری، به آنچه گفته شد عمل می کنند..

و همان عده کمتر، بیشترین نتایج را می‌گیرند..

نکته مهم: چنانچه درباره مطلب بالا، سؤال یا ابهامی دارید، از بخش “پرسش و پاسخ قرآنی” سؤال خودتان را مطرح کنید تا بنده و سایر اعضای سایت به سؤال شما پاسخ دهیم. به سؤالات مطرح شده در کامنت‌های این صفحه، پاسخی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سریع ترین و بهترین روش جذب خواسته ها
فهرست