تمرین یکتاپرستی!

سلام به همه دوستان عزیز.. امیدوارم در زیر سایه لطف خداوند شاد باشید و شاد زندگی کنید. مقاله امروز اختصاص دارد به یک تمرین عالی. تمرینی که می توانید خود را با آن محک بزنید و ببینید چقدر می توانید روی خداوند حساب کنید؟ چقدر می توانید توحیدی باشید؟ تمرین یکتاپرستی.. با این تمرین می توانید خداوند را بهتر بشناسید و فقط روی قدرت او حساب کنید نه دیگران. تمرینی که باعث می شود توحید را بصورت عملی در زندگی تان اجرا کنید.

نکته ای که درباره توحید باید به آن اشاره شود این است که دو نوع توحید داریم. ۱- توحید نظری ۲– توحید عملی . توحید نظری یا همان توحید در مقام حرف باعث خلق نتایج در زندگی تان نمی شود. آنچه نتایج دلخواه را وارد زندگی تان می کند توحید عملی است. البته عمل به توحید نیاز به تکامل دارد. در همه موارد باید قانون تکامل را به یاد داشته باشید، حتی در کاری مثل توحیدی شدن.

تمرین یکتاپرستی

و اما تمرین یکتاپرستی را چگونه انجام دهید؟ در این تمرین شما ابتدای روز ، به محض اینکه از خواب بلند شدید، در یک برگه اتفاقاتی که دوست دارید در طول روز برای تان رخ دهد می نویسید و در حد چند دقیقه آن را با احساس خوب تجسم می کنید. البته نکته مهم این است که تنها بر روی نتیجه نهایی تمرکز کنید زیرا چگونگی انجام کار به عهده خداوند است.

بعد از نوشتن درخواست هایتان، آن را رها می کنید و با احساس خوب روز خود را شروع می کنید. در انتهای روز نیز موقع خواب اتفاقات خوب روزتان را و مواردی را که نوشته بودید مرور می کنید تا ببینید کدام درخواست هایتان باصطلاح تیک خورده است و انجام شده است.

اگر تمرین را درست انجام داده باشید بدون شک از تعداد تیک هایی که کنار درخواست های خود می زنید شگفت زده خواهید شد. هر بار که در انجام این تمرین قوی تر می شوید، بیشتر به این موضوع ایمان می آورید که شما خالق زندگی تان هستید.

خداوند قدرت خلق تمام اتفاقات، شرایط و افراد زندگی تان را به شما داده است. هر بار که ایمان تان بیشتر می شود، نتایج بزرگتر می شود و این نتایج می تواند آنقدر بزرگ شود که مصداق آیه قرآن شوید که می گوید ان یقول له کن فیکون.. . به یاد داشته باشید، هر یک از شما خدای زندگی خودتان هستید.

میزان نتایجی که از این تمرین می گیرید ارتباط مستقیمی دارد به اینکه چقدر با ایمان و احساس خوب این تمرین را انجام می دهید. میزان احساس خوب شما نیز ارتباط مستقیمی دارد به اینکه چقدر روی قدرت خداوند حساب می کنید و این همان تمرین یکتاپرستی است. همانطور که پیش از این اشاره شد انجام این کار نیاز به تمرین دارد و با هر بار تمرین عضله ایمان شما تقویت می شود.

تمرین یکتاپرستی

تمرین یکتاپرستی

وقتی توحیدی می شوید دیگر به کسی باج نمی دهید. اصلا نیازمند هیچ انسانی نیستید. در این تمرین شما فقط از خداوند درخواست می کنید و آدم مناسب خودش می آید، اتفاق مناسب خودش رخ می دهد و همه این ها برنامه ریزی های خداوند است. با این تمرین در واقع شما به خود خداوند وصل می شوید.

تمرین یکتاپرستی یعنی وصل شدن به منبع تمام زیبایی‌ها، نعمت ها، سلامتی ها، ثروت ها و در یک کلام همه آن چیزی که شما می خواهید. شما چه می خواهید؟ با این تمرین هر چه که بخواهید می توانید به دست بیاورید. تمرین یکتاپرستی یعنی راه ارتباط با خداوند. یعنی سپردن همه کارهایی که می خواهید انجام شود به خداوند.

تمرین یکتاپرستی یعنی خودتان را به خداوند بسپارید، یعنی به خداوند توکل کنید، یعنی هدایت شدن و اجازه دادن به خداوند، یعنی دست خداوند را باز گذاشتن، یعنی درخواست کردن و بعد لذت بردن از زندگی..

توحید عملی

این فقط یک تمرین نیست بلکه یک راه رسیدن به خداوند است. با این تمرین به خداوند نزدیک تر می شوید. با خداوند رفیق می شوید. یعنی هر چیزی که می خواهید تنها به خودش می گویید و دنبال کسی نیستید که کار شما را حل کند یا به شما چیزی بدهد.

این تمرین شما را مستقل می کند. در یک کلام این تمرین شما را توحیدی می کند. با این تمرین یاد می گیرید که چطور از خداوند درخواست کنید و چطور کارهای تان را انجام دهید.

مگر از خداوندی خدا چه می خواهید که در وجودش یافت نمی شود

این جمله فقط یک جمله قشنگ نیست، یک جمله امیددهنده نیست. یک جمله انگیزه بخش نیست. شما واقعا می توانید در وجود خداوند همه چیز را ببینید. می توانید همه چیز را از او بخواهید. می توانید با این خدا به هیچکس باج ندهید با وجود چنین خداوند قدرتمندی، می توانید همه کارهایتان را به او بسپارید تا انجام شود. دیگر نیازی ندارید به کسی باج بدهید یا از کسی بترسید.

این تمرین یک تمرین توحیدی است. یعنی شما فقط از خداوند می خواهید و او برای تان انجام می دهد. اگر قرار باشد یک انسان کارتان را انجام دهد، انجام می دهد. اگر قرار باشد کسی به شما محبت کند، محبت میکند و شما می دانید خداوند است که از طریق آن شخص به شما محبت می کند. خداوند است که از طریق آن شخص به شما کمک می کند..

تمرین یکتاپرستی را انجام دهید:

 • اگر می خواهید توحید را درک کنید.
 • اگر می خواهید بیشتر خدا رو بشناسید.
 • اگر می خواهید همیشه رها باشید.
 • اگر می خواهید به خداوند نزدیک تر شوید.
 • اگر می خواهید بیشتر با خدای خودتان عشق بازی کنید.
 • اگر می خواهید فقط و فقط روی خداوند حساب کنید.

امیدوارم از مطالعه مقاله تمرین یکتاپرستی لذت برده باشید. به یاد داشته باشید این آگاهی ها تنها وقتی نتیجه بخش است که به آن عمل کنید. تمرین یکتاپرستی که پیش تر روش انجام آن توضیح داده شد یک کارگاه عملی است برای عمل کردن به آنچه که قرآن آن را فریاد می زند. یعنی توحید.. نتایج خودتان را از انجام این تمرین در انتهای همین مقاله کامنت کنید تا من و سایر دوستان مطالعه کنیم و از نتایج شما، ایمان ما نیز تقویت شود.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • hm31755 حسین مسعودی
  hm31755 حسین مسعودی
  اسفند ۳, ۱۳۹۹ ۶:۲۵ ب٫ظ

  جناب طبسی عزیز سلام
  خیلی دلم میخواست بدونم که این احساس خوب = اتفاقات خوب کجای قرانه تا چشمم افتاد(هدایت شدم)به این مقاله زیبا و اشاره شما به لاخوف علیهم و لا هم یحزنون که دقیقا همیییییییییییینه لذت بردم خدایا شکرت
  خدایا سپاسگزاریت را هرثانیه در زندگیم روزیم کن آمین

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
احساس خوب اتفاقات خوب!
نوشتهٔ بعدی
از خداوند نترسید!
فهرست