قوانین رسیدن به ثروت ساده است! اما عمل به قوانینش سخت است!

پول و ثروت هم مانند هر نعمت دیگری می تواند بصورت کاملا طبیعی وارد زندگی ما شود. به شرط آنکه قوانین بازی کسب پول و ثروت را بدانیم. در این جهان فراوانی ثروت و نعمت است. اما اینکه از این بی نهایت پول و ثروت جهان چقدرِ آن وارد زندگی ما می شود بستگی مستقیم به باورهای ما دارد. به اینکه خودمان را چقدر با پول و ثروت هماهنگ می کنیم . چقدر می توانیم طبق قانون خداوند بازی کنیم!

اگر ثروت می خواهید باید بتوانید وارد مدارش شوید. چگونه؟ باید از زاویه ای دیگر به پول و ثروت نگاه کنیم. یک دیدگاه خدایی لازم است. در این مقاله قصد داریم از پنج زاویه به پول و ثروت نگاه کنیم. یک نگاه متفاوت. یک نگاه خدایی!

۱- میزان ثروت و نعمت

۲- شرایط و نحوه کسبِ ثروت

۳- ثروتمند بودن و ثروت داشتن

۴- افراد ثروتمند

۵- شرایط الان زندگی مان، توانایی‌های حال حاضر خودمان و علاقه‌مندی‌های خودمان

به عبارت دیگر باید از زاویه ای به این ۵ موضوع نگاه کنیم که به احساس خوب برسیم. به احساس آرامش. به احساس لذت و شکرگزاری برسیم. زیرا طبق قانون اصلی جهان هستی: احساس خوب = اتفاقات خوب. بخشی از این اتفاقات خوب، ورود پول و ثروت بی نهایت خداوند به زندگی مان است.

بیایید درباره این پنج موضوع باورهای قدرتمندکننده ای که ما را به احساس خوب می رساند در ذهن مان تکرار کنیم تا آرام آرام تبدیل به باور شود و بعد از آن، نتایج هم آرام آرام وارد زندگی مان می شود.

  • نگاه خدایی به میزان پول و ثروت

انسانها هر کدام برای خودشان یک جهان جداگانه با واقعیت های متفاوت دارند. جهانی با بی‌نهایت ثروت، نعمت، مشتری، فرصت، ایده و … . اینکه چقدر از این نعمت ها استفاده کنیم تنها و تنها بستگی به خودمان دارد. فارق از اینکه در جهان دیگران چه اتفاقاتی در حال رُخ دادن است.

پول و ثروت از خداوند جد انیست. خداوند بی‌نهایت است، پس پول و ثروت هم بی‌نهایت است. وقتی سرعت ثروتمند شدن افراد را در جهان می بینید، متوجه می شوید هر روز پول و ثروت بیشتری و ارد این جهان می شود.

هر روز باران پول و ثروت و نعمت خداوند با شدت تمام در حال باریدن در زندگی ماست. ما فقط باید اندازه سطل مان را بزرگتر کنیم تا از این بارانِ ثروت و نعمت خداوند بهره مند شویم. لَئِن شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ ( شکرگزاری کنید تا ظرف شما را بزرگتر کنم) آیه ۷ سوره ابراهیم.

استفاده از این همه نعمت و ثروت خود نوعی شکرگزاری و سپاسگزاری از خداوند است. هر چقدر بیشتر از پول و ثروت استفاده کنیم و لذت ببریم، به همان اندازه پول و ثروت بیشتری وارد زندگی میان می شود.

  • نگاه خدایی به شرایط کسب ثروت؟

پول بدست آوردن آسانترین و لذت‌بخش‌ترین کار دنیاست.

پول و ثروت تنها و تنها از طریق انجام کار مورد علاقه مان به دست می آید.

پول و ثروت نه ‌تنها بصورت آسان و راحت بلکه بسیار سریع هم می تواند وارد زندگی ما شود.

پول و ثروت و نعمت تنها با داشتن احساس خوب و لذت بردن از زندگی بدست می آید.

  • نگاه خدایی نسبت به افراد ثروتمند؟

تمام افراد ثروتمند انسانهایی بسیار مهربان،‌ شریف،‌ خوش‌قلب هستند.

تمام افراد ثروتمند انسانهایی با ایمان و با تقوا هستند.

تمام افراد ثروتمند انسانهایی بسیار متواضع، خوش رو و خوش برخورد هستند.

قانون ساده بازی پول و ثروت

قانون ساده بازی پول و ثروت

تمام افراد ثروتمند به دنبال این هستند که دیگران هم موفق و ثروتمند شوند. آنها از موفق شدن و ثروتمند شدن دیگران بی‌نهایت لذت می برند.

تمام افراد ثروتمند کارآفرین‌های خودساخته ای هستند و خودشان ثروت شان را خلق کرده اند.

تمام افراد ثروتمند از راه درست و کاملا صادقانه به ثروت رسیده اند.

تمام افراد ثروتمند بهترین بندگان خدا هستند. آنها به این دلیل که به خداوند نزدیک بوده اند توانسته اند ثروتمند شوند.

  • نگاه خدایی به ثروتمند بودن؟

ثروتمند بودن و موفق بودن، معنوی‌ترین کار دنیاست.

فقط با ثروتمند بودن در این دنیا است که می توانیم در آن دنیا به بهشت برویم. زیرا آخرت ادامه همین دنیاست.

خداوند عاشق بنده‌های موفق، ثروتمند و کارآفرین است. هر چقدر ثروتمندتر و موفق‌تر شویم، به همان انداره نزد خدا عزیزتر می شویم.

خداوند بیشتر از ما می‌خواهد که ما ثروتمند شویم و منتظر است تا ما یک قدم برداریم و  بقیه قدم ها را خداوند برایمان بردارد و ما را ثروتمند کند.

پیشنهاد می کنم جهت تقویت باورهای مذهبی درباره پول و ثروت کتاب ‘من، خداوند ، ثروت’ را بصورت رایگان از طریق بخش محصولات سایت، تهیه و مطالعه کنید

  • نگاه خدایی به خودمان و شرایط مان (جنسیت، سن، تحصیلات، توانایی‌های، شهر، کشور، شغل و…)

جنسیت: ثروتمند شدن فارق از جنیست افراد می تواند اتفاق بیفتد. بسیاری از مردان و زنان ثروتمند هم اکنون در دنیا وجود دارند.

سن: ما در بهترین سن برای راه‌اندازی کسب و کار و ثروت هستیم

تحصیلات: ما بهترین و ایده‌ال‌ترین تحصیلات و مدرک را برای کسب و کار و ثروتمند شدن داریم.

شهر و کشور: ما در بهترین شهر و کشور از هر نظر برای ثروتمند شدن زندگی می کنیم.

شغل: ما بهترین و  پُر نیاز ‌ترین و پُر مشتری‌ترین شغل دنیا را برای کسب ثروت داریم.

توانایی و استعداد: ما دست به خاک بزنیم طلا می شود. ما می‌توانیم از هر ایده ای بی‌نهایت ثروت بسازیم.

ما از بدیهی ترین و ساده‌ترین موضوعات می توانیم میلیاردها تومان پول و ثروت بسازیم.

زمان: ما الان در بهترین زمان و دوران برای کسب پول و ثروت هستیم. ما در دوران بهترین دولت برای کسب پول و ثروت هستیم.

اکنون بهترین زمان – بهترین شرایط – بهترین دوران – بهترین دولت برای کسب ثروت و موفق شدن ما است.

تخصص و دانش: ما  به هر دانش و علمی که نیاز است تا ما  موفق و ثروتمند شویم  مسلط هستیم و هر زمان نیاز باشد می توانیم از آن اطلاعات و دانش استفاده کنیم.

اگه بتوانیم این نوع نگاه را همواره و همیشه به موضوعاتِ میزان ثروت، شرایط کسب ثروت، ثروتمند بودن، افراد ثروتمند و شرایط خودمان برای کسب ثروت داشته باشیم، می توانیم همواره و همیشه به احساس آرامش، شادی، شکرگزاری و لذت برسیم و در نتیجه طبق قانون بی تغییر خداوند، آرام آرام و بصورت کاملا طبیعی وارد مدار ثروت می شویم و به بی‌نهایت پول و ثروت می رسیم.

 اکنون چگونه می توانیم این نگاه را در خودمان ایجاد کنیم؟

با بی توجهی به فقر و نداری، با بی توجهی به شکست، بیکاری، بی پولی، مشکلات و مسایل و بدهی ‌های زندگی خودمان و حتی دیگران.

با بی توجهی به افراد فقیر و افرادی که به سختی و با زجر و بدختی پول می سازند. با بی‌توجهی به تهمت ‌ها و برچسب ‌هایی که افراد فقیر به ثروتمندان می زنند.

و بجای آن تمرکز و توجه به ثروت، پول، درآمد و شرایط کسب ثروت آسان و راحتِ دیگران. تمرکز و توجه به افراد ثروتمندی که از راه درست و  بسیار راحت، آسان و سریع پول می سازند. تمرکز و توجه به تعریف‌ ها و تمجید هایی که از ثروتمندان می کنند.

اگر به درستی قانون ایمان داریم، قانونی که می گوید نتایج زندگی ما را کانون توجه ما می سازد. پس باید تحت هیچ شرایطی راجع به فقر و نداری و شکست و مشکلات و بی پولی و درآمد کم و  بدهی با خودمان و دیگران صحبت نکنیم، گله نکنیم، غر نزنیم.

به صحبت‌ های دیگران در مورد فقر و نداری و شکست و مشکلات و بی پولی و درآمد کم و  بدهی گوش نکنیم.

فیلم و کلیپ و اخبار و اصولا هر چیزی را که راجع به فقر و نداری و شکست و مشکلات و بی پولی و درآمد کم و  بدهی وجود دارد، نبینیم و به آنها توجهی نکنیم.

بابت فقر و نداری و شکست و مشکلات و بی پولی و درآمد کم و  بدهی غصه نخوریم، دلسوزی نکنیم.

به فقر و نداری و شکست و مشکلات و بی پولی و درآمد کم و  بدهی، فکر نکنیم، آن شرایط را تجسم نکنیم.

همه آن مسائل را رها کنیم و بجای آن:

فقط راجع به فراوانی و ثروت و موفقیت و پیشرفت و درآمد بالا و شرایط خوب و راحت ثروتمند شدن و امکانات و پولِ هر چند کم خودمان و دیگران صحبت کنیم. از آنها تعریف و تمجید کنیم.

فقط به صحبت‌های دیگران راجع به فراوانی و ثروت و موفقیت و پیشرفت و درآمد بالا و شرایط خوب و راحت ثروتمند شدن و امکانات گوش کنیم.

فقط موضوعات و اخبار و اطلاعات در مورد فراوانی و ثروت و موفقیت و پیشرفت و درآمد بالا و شرایط خوب و راحت ثروتمند شدن و امکانات موجود در جهان را دنبال کنیم و بخوانیم.

فقط در مورد فراوانی و ثروت و موفقیت و پیشرفت و درآمد بالا و شرایط خوب و راحت ثروتمند شدن و امکانات جهان فکر کنیم، ‌تجسم کنیم، ‌تحسین کنیم، تایید کنیم و ‌شکرگزار باشیم.

این توجه و تمرکز، این دیده‌ ها، شنیده ‌ها، صحبت ‌ها، تایید ‌ها، تحسین ‌ها باعث می شوند آرام آرام باورهای مان درباره پول و ثروت تغییر کند. تغییر باور باعث می شود با یک حرکت ساده، با یک ایده ساده، با یک تصمیم ساده به مدارهای بالاتر ثروت هدایت شویم.

و این داستان کنترل ذهن ادامه دارد و ما می توانیم تا بی نهایت این مدارها را طی کنیم و هر بار ثروت و نعمت بیشتری وارد زندگی مان شود.

هر چه با تقواتر باشیم، هر چه در کنترل دیده ها، شنیده ها، صحبت ها، نجواها و الگوهای پول و ثروت حساس تر باشیم، به عبارت بهتر هر چه خدایی تر شویم، ثروت و نعمت بیشتری را تجربه می کنیم.

تمام بازی پول و ثروت همین است. هر چقدر قوانین بازی را بهتر بدانیم و مهمتر از آن بتوانیم به این قوانین ساده، بهتر عمل کنیم، نتایج بهتری می گیریم.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
هیچکس نمی‌تواند به تو ظلم بکند، اگر تو به خودت ظلم نکنی!
نوشتهٔ بعدی
سُنت الهی یعنی خداوند برای کسی پارتی بازی نمی کند; حتی پیامبر خدا!
فهرست