هر زمان که غمگین شدیم، نگران شدیم، ترسیدیم و هر احساس بد و منفی دیگری به سراغمان آمد، شک نکنیم که شیطان ذهن وارد عمل شده است. شیطان ما را دعوت کرده است!

او قسم خورده است تا ما را دچار غم و ترس کند. او می‌تواند، به او این اجازه داده شده است تا بذر احساس بد را در ما بکارد. اما اینکه این بذر در ما رشد کند یا نه، تنها به خود ما بستگی دارد.

شیطان فقط یک دعوت کننده است. او دعوت می‌کند، خداوند هم دعوت می‌کند. اینکه ما دعوت کدامیک را لبیک بگوئیم، بستگی به ما دارد. نتایج زندگی‌مان هم حاصل همین لبیک گفتن هاست.

ما یک برگ برنده داریم. ما می‌دانیم که شیطان طبق آیه 22 سوره ابراهیم روز قیامت قرار است زیر همه حرفهایش بزند. ما می‌دانیم که او قرار است دبه کند. پس امروز تصمیم درست را بگیریم!

چون كار به پايان آيد، شيطان گويد: خدا به شما وعده داد و وعده او درست بود و من نيز به شما وعده دادم ولى وعده خود خلاف كردم. و برايتان هيچ دليل و برهانى نياوردم جز آنكه دعوتتان كردم شما نيز دعوت من اجابت كرديد؛

پس مرا ملامت مكنيد، خود را ملامت كنيد. نه من فريادرس شمايم، نه شما فريادرس من. از اينكه مرا پيش از اين شريك خدا كرده بوديد بيزارم! زيرا براى ستمكاران عذابى است دردآور.

امیر طبسی _ انسان توحیدیعده کمی، آنچه گفته شد را باور می‌کنند..

عده‌ی کمتری، به آنچه گفته شد عمل می کنند..

و همان عده کمتر، بیشترین نتایج را می‌گیرند..

نکته مهم: چنانچه درباره مطلب بالا، سؤال یا ابهامی دارید، از بخش “پرسش و پاسخ قرآنی” سؤال خودتان را مطرح کنید تا بنده و سایر اعضای سایت به سؤال شما پاسخ دهیم. به سؤالات مطرح شده در کامنت‌های این صفحه، پاسخی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سریع ترین و بهترین روش جذب خواسته ها
فهرست