ثروتمند شدن معنوی ترین کار دنیا!

به نام خالق زیبایی ها. به نام خداوند نعمت ها و ثروت ها. سلام به همه یکتاپرستان و همراهان سایت انسان توحیدی. موضوعی که این بار می خواهم درباره آن بنویسم، مورد علاقه اکثر افراد است..پول و ثروت. افرادی که با قانون آشنا هستند و می دانند تمام اتفاقات زندگی شان حاصل افکار و باورهایشان است، در مورد ثروت نیز همین طزر تفکر را دارند. یعنی پذیرفته اند که ثروت هم یک موضوع ذهنی است. اول باید ذهن شما ثروتمند شود. اول باید از درون ثروتمند شوید تا در دنیای بیرون از خود نیز ثروت را ببینید.

بسیاری از شما وقتی درباره ثروت و ثروتمندان فکر می کنید، سوالاتی در ذهن شما نقش می بندد که البته حاصل باورهای گذشته شماست.سوالاتی مانند اینکه:

 • نکند اگر من چندین میلیارد و چندین هزار هزار میلیارد ثروت داشته باشم به زندان بیفتم؟
 • نکند ثروت برای من دردسر ایجاد کند و آسایش و آرامش را از من بگیرد؟
 • نکند ثروت منبع فساد و کارهای بد است و به چنین ثروت هایی فقط با رانت و روش های نادرست می شود رسید ؟
 • نکند واقعا در ایران نمی شود از راه درست ثروتمند شد؟

وقتی این سوالات را از خود می پرسید، باید همان لحظه مچ ذهن تان را بگیرید. اینجا همان جایی است که می توانید باورهای مخرب خود را پیدا کنید. پشت هر کدام از این سوالات یک باور محدودکننده مخفی شده است. باوری که شما را از ثروت دور می کند. باوری که نمی گذارد شما ثروتمند شوید.

یکی از بهترین روشها برای تغییر یک باور اشتباه، پیدا کردن الگوهایی است که خلاف آنچه که شما فکر می کنید نتیجه گرفته اند. یعنی اگر فکر می کنید پول منبع فساد است، اگر فکر می کنید با ثروتمند شدن آدم بدی می شوید، باید به دنبال الگوهایی بگردید که ثروتمند هستند اما آدم بدی نیستند. فاسد نیستند. یعنی به دنبال انسانهای خوب و شریفی بگیرید که ثروتمند هم هستند.

نکته ای که لازم است به آن اشاره شود این است که اگر فرد مسیرش، مسیر نادرستی باشد ، سیستم باورها و عقایدش نادرست باشد، باعث می شود اعمالش هم غلط و نادرست باشند و عملکرد اشتباه باعث خلق نتایج اشتباه و ناخواسته می شود. پس اگر الگویی را دیدید که انسان بدی بود اما ثروتمند هم بود، نگوئید پس چرا این شخص این نتایج را گرفته است؟ چرا پایان ثروتش، زندان بود؟ من و شما دسترسی به فرکانس های آن شخص نداریم. از باورهای او اطلاعی نداریم. بنابراین شما باید توجه تان را روی الگو هایی که می خواهید برای شما اتفاق بیفتد، بگذارید. جهان بی نهایت واقعیت دارد، به هر کدام که توجه کنید، همان می شود واقعیت زندگی شما.

طبق سیستم جهان هستی، افرادی که باورهای نادرستی دارند، با اعمال نادرست نتیجه ی نادرستی هم می گیرند و این موضوع کاملا مطابق با قوانین خداوند و عین عدالت است. زیرا هر کس نتایج اعمال خودش را می گیرد. این موضوع ارتباط مستقیمی دارد با موضوع مدارها. همانگونه که شما می توانید مدارتان را به سمت بالاتر و خواسته های بیشتر طی کنید، به همان اندازه هم می توانید به سمت پایین مدار و ناخواسته های بیشتر حرکت کنید.

ثروت ذره بین شخصیت شماست

ثروت تنها یک ذره بین و برجسته کننده ی شخصیت واقعی شما است. یعنی اگر یکی از ویژگی های بارز شما مهربانی و خوش اخلاقی و سپاسگزاری است، حتی اگر درآمد شم ۱۰۰ میلیارد تومان هم باشد ، همان ویژگی ها را دارید اما بزرگنمایی و برجسته شده است.

پس ثروت باعث ایجاد یک ویژگی جدید در شما نمی شود بلکه همان ویژگی ها و صفات اخلاقی گذشته شما را بولد می کند، برجسته می کند.

همه شما قوه اختیار دارید. شما هر لحظه در حال انتخاب هستید. پس خوب یا بد شدن شما ارتباطی به پول و ثروت ندارد. شما همین لحظه که ثروتمند نیستید در حال انتخاب هستید.

شما هر لحظه انتخاب می کنید که فرد کثیفی باشید یا پاک، پاکدامن و باعفت باشید یا هرزه، مهربان باشید یا سنگدل، رها باشید یا وابسته، عاشق باشم یا متنفر و … . پس پول در شما ویژگی ای ایجاد نمی کند، بلکه همان که هستید را بزرگ می کند و ویژگی های شما تمام و کمال در اختیار خودتان است. پس لازم نیست از چیزی بترسید. و به این شکل ذهن منطقی خود را قانع می کنید. ذهن شما می پذیرد که این موضوع منطقی است و هیچ ارتباطی به پول و ثروت ندارد. می پذیرد که خودتان انتخاب می کنید و نتایج انتخاب، فرکانس و تکرارهایتان را در هر لحظه می بینید و به قول قرآن ” و ما اموالکم و اولادکم الا فتنه ”

 هر چه ثروتمندتر نزد خدا عزیزتر

وقتی قرآن را مطالعه می کنید، می فهمید که فقر یعنی فحشا و شیطان، ثروت یعنی خداوند. پس ثروتمند شدن معنوی ترین کار دنیاست. ثروتمندان نزد خدا عزیزتر هستند ، هر چقدر ثروتمند تر شوید نزد خدا عزیزتر می شوید. خداوند حامی ثروتمندان است و به شما کمک می کند که ثروتمند تر شوید.

ممکن است این برایتان سوال باشد که چطور می شود که شما هر چقدر ثروتمندتر شوید، نزد خداوند عزیزتر می شوید؟ چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟ تا وقتی که پاسخ درستی برای سوالات ذهنتان پیدا نکنید، به عبارت بهتر تا زمانی که  با منطق درست، ذهن تان را قانع نکنید، نتایج شما تغییر نخواهد کرد.

پاسخ ذهن تان را به این شکل بدهید: به ذهن تان بگویید اگر شما چندین و چند هزار میلیارد دارایی خالص داشته باشید و ثروتمند باشید می توانید به انسانهای زیادی کمک کنید تا آنها نیز ثروتمند شوند. باعث می شوید انسانهای زیادی یاد خداوند در دلهایشان زنده شود. به قول قرآن کیست رستگارتر از کسی که یاد خدا را در دل بندگانش زنده کند؟ به جوان های زیادی می توانید کمک کنید تا ازدواج کنند. اگر فقیر باشید و مشکلات مالی داشته باشید، اصلا نمی توانید به خداوند فکر کنید. اگر بدهکار باشید و لنگ هزینه رهن و اجاره خانه باشید، نمی توانید یک صلوه واقعی داشته باشید.

کتاب من خداوند ثروت

کتاب من خداوند ثروت

افرادی هستند که منکر خداوند هستند و می گویند اگر خدایی بود که وضع من الان این نبود، هشتم گرو نهم نبود. وقتی شما ثروتمند شوید و ببینند همان خداوندی که منکرش هستند اینقدر پول و ثروت به شما داده است باورشان به خداوند بیشتر می شود و عاشقانه تر خداوند را می پرستند.

 • می دانید چقدر افراد دیدشان نسبت به خداوند و قرآن تغییر می کند؟
 • می دانید چقدر این افراد با همسرانشان درست تر رفتار می کنند ؟
 • می دانید چقدر از تن فروشی و فحشا و خود فروشی و روابط جنسی نامشروع و زنا جلوگیری می شود؟
 • می دانید چقدر خیانت مرد به زن و زن به مرد کم می شود ؟
 • می دانید چقدر اختلاس و ربا و رشوه و خریدن افراد با پول و طمع و حرص به خاطر پول از بین می رود؟
 • می دانید چقدر فرزندان و کودکان بهتری تربیت می شوند؟
 • می دانید چقدر از پاشیدن خانواده ها به خاطر مشکلات مالی جلوگیری می کنید؟
 • می دانید چقدر افراد از شما الگو می گیرند و آنها هم پیام رسان خدا و توحید می شوند؟
 • می دانید چقدر افراد از روابط عاشقانه با همسرشان لذت می برند؟

و کیست رستگارتر از آنکه یاد خدا را در دل بندگانش زنده کند؟

پس تا اینجای داستان متوجه شدید که باید به دو نکته اساسی توجه کنید: اول اینکه تنها به الگوهایی توجه کنید که می خواهید در زندگی تان اتفاق بیفتد. دوم اینکه متوجه شدید چرا هر چه ثروتمند تر شوید نزد خدا عزیزتر می شوید.

عده ای از این می ترسند که اگر ثروتمند شوند، قدرتی بیاید و پول و ثروت و موفقیت هایش را از او بگیرد! علت این ترس، شرک است. شرک یعنی قدرت را به شخص دیگری بدهید، عاملی بیرون از خودت و خداوند.

ثروتمندان بسیاری هستند که در ایران هستند و در همین کشور سر خود را بالا گرفته اند. ثروتمندانی که بدون اینکه پارتی و رانتی داشته باشند به ثروت رسیده اند. ثروتمندانی که سرشان بالاست، با افتخار ثروت خود را اعلام می کنند و هیچ ابایی هم ندارند، از هیچ کسی نمی ترسند ، حساب نمی برند و با آرامش کامل زندگی می کنند. چون خودشان این ثروت را ساخته اند. چون خودشان این ثروت را خلق کرده اند و صداقت و درستکاری پیشه کرده اند. افرادی مانند:احد عظیم زاده، فاطمه مقیمی، سعیده قدس، اسدالله عسکر اولادی، حسین سلطان فتاحی و افراد بسیار زیاد دیگری.

اگر می خواهید ثروتمند شوید باید باور کنید که ثروتمند شدن معنوی ترین کار دنیاست. باید باور کنید که ثروت منبع فساد نیست. باید باور کنید که خداوند از ثروت جدا نیست. پیشنهاد می کنم کتاب “من، خداوند ، ثروت” را از بخش محصولات سایت بصورت رایگان دانلود کنید و مطالعه کنید. مطالعه این کتاب قطعا نگرش شما را نسبت به ثروت تغییر می دهد.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ممنون. بسیار عالی بود.

  پاسخ
 • hm31755 حسین مسعودی
  hm31755 حسین مسعودی
  بهمن ۱, ۱۳۹۹ ۱۱:۵۸ ق٫ظ

  سلام جناب طبسی
  خداروشکر که خواستم و هدایت شدم به سمت این سایت لذت بردم
  کلی کیف کردم از فونت از نوشته هات عاللللللللللللللی بود
  برات بهترینهاراارزومندم

  پاسخ
  • سلام.. سپاسگزارم.. خدا رو شکر که مطالب براتون مفید بود. پیشنهاد می کنم حتما به پیج اینستاگرام هم یه سری بزنید، پُست ها و استوری‌های قرآنی پیج، به شما توو درک بهتر از خداوند و کتابش کمک خواهد کرد.. منتظرتون هستم..
   https://www.instagram.com/amirtabasi_com

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
سلف سرویس خداوند!
نوشتهٔ بعدی
وابستگی یعنی شرک!
فهرست