سال نو با افکار نو مبارک!

سلام به همه انسانهای توحیدی. انسانهایی که سال ۱۳۹۹ را با ایمان به خدا و با تمسک به قرآن شروع کردند. سال ۱۳۹۸ هم به پایان رسید. سالی پر از سلامتی و شادی و ثروت برای عده ای قلیل از انسانهای با ایمان بود و البته سالی پر از بیماری و غم و فقر برای بسیاری از مردم ایران.

برای تعدادی هم اتفاقات زندگی شان معجونی از غم و شادی، ثروت و فقر، سلامتی و بیماری بود. برای بسیاری از ما سال ۱۳۹۸ یعنی سالی پر از مشکلات اقتصادی و سختی. اشاره ای به جزئیات نازیبایی های سال قبل نمی کنم اما اکنون که سال جدید را شروع کردیم، یک سوال از خودمان بپرسیم!


سال جدید را با ایمان شروع کنیم

سال جدید را با ایمان شروع کنیم

آیا سال ۱۳۹۸ برای همه مردم ایران سالی پر از ناخواسته ها و نازیباییها بود یا فقط برای یک عده ای خاص اینگونه بود؟ برای همه مشکلات بود یا نه، برای عده ای ثروت بیشتر بود ، سلامتی بیشتر بود، شادی بیشتر بود، رفاه بیشتر بود و … ؟ پر واضح است که این مسائل و مشکلات برای تمام مردم ایران نبود. و حال سوال مهمتر این است:

آنها چه تفاوتی با ما داشتند که باید سلامتی، رفاه، شادی، آزادی و ثروت بیشتر وارد زندگی شان می شد؟ پاسخها احتمالا چیزی شبیه به این جملات هستند:

۱- آنها شانس آوردند که زندگی روی خوش خود را به آنها نشان داد!

۲- خداوند برای آنها می خواست اما برای ما نخواست!

۳- همه آنها از راه نادرست و حرام به ثروت رسیدند!

۴-  آنها همه پارتی داشتند و از بچه های بالا بودند!

شرک به خدا عامل بدبختی ماست

شرک به خدا عامل بدبختی ماست

شرک به خدا عامل بدبختی ماست

و اما رفع ابهام: موارد بالا و بسیاری از موارد دیگری که شاید به ذهن شما برسد همه و همه در یک کلام یعنی شرک! اکنون ۴ مورد بالا را به ترتیب و بر اساس قوانین جهان هستی توضیح می دهم:

۱ –  خداوندی که ما و این جهان را خلق کرده است برای همه شرایط یکسانی برای رسیدن به خواسته ها و البته ناخواسته های خود فراهم کرده است. اگر جز این باشد، عدالت خداوند عادل زیر سوال می رود! در این جهان منظم که طبق آیه قرآن، برگی بی اذن خداوند بر زمین نمی افتد شانس هیچ معنایی ندارد.

۲-  بعد از اینکه خداوندی را در آیه ۱۸۶ سوره بقره می شناسیم که می فرماید من همه خواسته ها را اجابت می کنم، اعتقاد به اینکه صلاح ما دست خداوند است و یا اینکه خدا برای می خواهد یا نمی خواهد اعتقادی باطل و پوچ است و البته مخالف با عدل خداوند. همه نتایج زندگی مان طبق آیات قرآن، بما قدمت ایدیهم است، بما کانوا یعملون است، بما کانوا یکسبون است.

۳- وقتی درآمد ماهیانه ما میانگین ۵ میلیون تومان باشد، فردی که ماهیانه ۱۰۰ میلیون تومان درآمد دارد و یا حتی بیشتر، قطعا و بدون شک ثروت خود را از راه حرام و نادرست بدست آورده است!

۴- باور داریم کار ما بدون پارتی انجام نمی شود و طبق قانون که قرار است طبق افکار، باورها و فرکانس های ما نتایج زندگی ما را رقم بزند، پس وقتی پارتی نداشته باشیم، قطعا کار ما انجام نمی شود.

همه اینها توضیحاتی بر اساس قوانین جهان هستی برای رفع ابهامات ذکر شده بود. ابهامات ذهن شما نیز بر اساس قوانین جهان هستی قطعا پاسخی دارند. مشکل اینجاست که همه ما پذیرفته ایم عوامل بیرونی در رسیدن به اهداف و خواسته های ما نقش اساسی را ایفا می کنند و عامل اصلی که خودمان هستیم را از یاد برده ایم.

سال نو را افکاری نو لازم است

همانطور که پیش از این اشاره شد، موثر دانستن عوامل بیرونی مانند دولت، تورم، مشکلات اقتصادی، فرهنگ، قانون اساسی کشور، مجلس، والدین، دین و مذهب و هزاران هزار عامل دیگر از یک طرف و از طرف دیگر، بی تاثیر انگاشتن خود و خدای خود را در خلق نتایج زندگی مان یعنی شرک به خداوند. شرک یعنی قدرت را از خداوند بگیریم و به عوامل دیگر بدهیم. زمان پیامبر(ص) بت پرستیدن و زمان ما، هزاران نفر را مثل بت ، پرستیدن!!

سال نو را افکاری نو لازم است. نتایج زندگی مان را خودمان خلق می کنیم، خود ما با افکار، باورها و فرکانسهای ارسالی مان به جهان. به همان اندازه ای که باور کنیم نتیجه می گیریم. قرآن را بخوانیم و بخوانیم و بخوانیم تا بفهمیم که خدا چه می خواهد به ما بگوید، هر آنچه از گذشتگان به ما گفته اند را باید بریزیم دور و خود را با قرآن از نو بسازیم،

باید تولدی دوباره داشت. بهاری دیگر در درونمان لازم است. و طبق قانون، وقتی درون ما تغییر کند، لاجرم نتایج ما نیز تغییر خواهد کرد. به چه اندازه؟ به همان اندازه ای که ما تغییر کرده ایم.. به اندازه ایمان ما.. سال نو با افکار نو مبارک.

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
همرنگ جماعت شدن، آری یا نه؟
نوشتهٔ بعدی
آگاهی،ایمان،اقدام،نتیجه
فهرست