سه رکن اصلی باورسازی

سلام به همه انسانهای توحیدی و یکتاپرست، هم آنان که به هدایت خداوند ایمان دارند و خود را در مسیر هدایت او قرار می دهند. در مقاله ای با عنوان سرچشمه باورهای ما کجاست؟ به نحوه ایجاد باور که از طریق تکرار ورودی های ذهن ایجاد می شود، پرداختیم. در این مقاله قصد داریم بپردازیم به نحوه ساختن باورهای قدرتمندکننده درباره خواسته ها و اهداف خود و همچنین فاکتورهایی را مورد بررسی قرار دهیم که لازم است در ساخت باورهای قدرتمندکننده در جنبه های مختلف زندگی خود به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.

سه رکن اصلی زندگی انسان

قبل از پرداختن به نحوه ایجاد باورهای مثبت و قدرتمندکننده لازم است سه رکن اساسی که یک زندگی موفق بر پایه آن شکل می گیرد را مطرح کنیم و بعد از شناسایی آنها می توان همان سه رکن را به عنوان فاکتورهای اصلی در ایجاد باور در نظر گرفت.

پس از ایجاد باورهایی هماهنگ با خواسته هایمان، لازم است آن باورها را بارها و بارها تکرار کنیم، نمونه های عینی آن را در اطرافمان پیدا کنیم و نتیجه نهایی می شود خلق آگاهانه لحظه به لحظه زندگی مان و بدانیم تکرار باورهای قدرتمندکننده، همان اصل موفقیت در تمام جنبه های زندگی است. همان که باعث خلق نتایج دلخواه در زندگی ما می شود.

رکن اول : آزادی

همه انسانها بصورت فطری تمایل دارند آزاد باشند. خداوند همه انسانها را آزاد آفریدن است. هیچ انسانی محدودیت را نمی پذیرد. افراد زمانی که به هر شکلی، آزادی آنها دچار خدشه می شود، از درون احساس درماندگی و افسردگی می کنند. آزادی می تواند در تمام جنبه های زندگی باشد: آزادی در افکار، آزادی در تعیین محل زندگی، آزادی در روابط، آزادی در شرایط زندگی، آزادی در اعتقادات و …

البته نکته ای که باید از آن غافل نشد این است که منظور از آزادی، لجام گسیختگی نیست. بلکه  معنای واقعی آزادی، یعنی نپذیرفتن محدودیت هایی است که باورهای محدودکننده در ذهن ما ساخته اند. مثلا اینکه:

– باور کنیم ما نمی توانیم شغلی که از آن متنفر هستیم را تغییر دهیم.

– باور کنیم رابطه ی عاطفی که با آن مشکل داریم را نمی توانیم تغیر دهیم و مجبوریم تا آخر عمر بسوزیم و بسازیم!

– باور کنیم از شهری که از زندگی در آن متنفر هستیم نمی توانیم مهاجرت کنیم سرنوشت ما همین است و قابل تغییر نیست و بسیاری از باورهای محدودکننده دیگر که بستگی به خواسته شما و هدف شما می تواند متغیر باشد.


ارکان اصلی باورسازی

ارکان اصلی باورسازی

رکن دوم: پیشرفت و گسترش

اگر در زندگی خود دقیق شوید متوجه پیشرفت و گسترش خود در تمام جنبه های زندگی تان می شوید. خداوند این جهان را خلق کرده است و هر لحظه در حال گسترش آن است. هر عاملی که مانع این گسترش باشد طبق قوانین بی تغییر خداوند از بین خواهد رفت. پس ما نیز باید هر لحظه در حال پیشرفت باشیم. طبق قوانین جهان مادی، حالت سکون معنا ندارد. همه موجودات از جمله انسان یا در حال پیشرفت است و یا در حال پسرفت.

از آنتونی رابینز پرسیدند بهای شاد بودن چیست؟ پاسخ او یک کلمه بود. پیشرفت.

پیشرفت و رشد منجر به حس شادی و رضایت واقعی در زندگی می شود. برای همین است که هدف اصلی ما باید رشد و پیشرفت باشد.

رکن سوم: لذت و شادی

هدف زندگی انسانها رسیدن به احساس آرامش و احساس شادی است. افراد تمام سختی های زندگی را به جان می خرند تا برای حتی لحظه ای کوتاه احساس آرامش داشته باشند و احساس لذت را تجربه کنند.

عده ای نیز به این دلیل که باور کرده اند هیچ وقت در زندگی خود به آن لذت نمی رسند، خود را به لذت های زودگذر و خوش گذرانی های کوتاه دلخوش می کنند. لذت هایی که گاهی به جسم و روح آنها ضربه می زند و مانع پیشرفت شان می شود.

خداوند همه انسانها را سفارش کرده است که در صراط مستقیم حرکت کنند. صراط مستقیم را خداوند در قرآن آیه ۷ سوره فاتحه اینگونه تعریف می کند: راه مستقیم راه کسانی است که به آنها نعمت داده است. صِرَاطَ الَّذِینَ أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ غَیْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ وَلَا الضَّالِّینَ

اگر خود را با قوانین خداوند هماهنگ کنید، نیازی به تحمل رنج و سختی نیست زیرا در صراط مستقیم خداوند حرکت کردن، نعمت ها و ثروت ها را بصورت کاملا طبیعی وارد زندگی شما می کند. طبق آیه ۵ سوره شرح خداوند می فرماید ان مع العسری یسری، در دل تمام سختی ها و مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کنید، قطعا راه حل آن نیز وجود دارد.

فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا

باورهای قدرتمند درباره خداوند

کافیست این را باور کنید و تا خداوند شما را به راه حل مسائل و مشکلات تان هدایت کند که رسیدن به این مرحله که بی چون و چرا هدایت الله را بپذیرید، نیاز به ایمانی محکم و تزلزل ناپذیر دارد. ایمان به رب جهانیان،

– ایمان به اینکه تنها و تنها یک قدرت در این جهان وجود دارد و آن خداوند است.

– ایمان به اینکه خداوند منبع تمام آگاهی های جهان است.

– ایمان به اینکه خداوند از آن بالا می بینید و از تمام مسیرهایی که به خواسته ما می رسد آگاه است و بر اساس میزان ایمان و باورمان ما را به کوتاه ترین، لذت بخش ترین و راحت ترین مسیرها هدایت می کند.

اکنون که از سه رکن اصلی زندگی (آزادی، پیشرفت، لذت) آگاه شدید ، می توانید باورهایی هماهنگ با خواسته هایتان و البته هماهنگ با قوانین بی تغییر خداوند بسازید و آن باورها را جایگزین کنید با باورهای محدودکننده و مخربی که توسط ورودی های ذهن (والدین، جامعه، فرهنگ، مذهب، مدارس، رسانه ها و …) ایجاد شده است.

اگر می خواهید سعادت و خوشبختی را هم در این دنیا و هم در دنیای پس از مرگ تجربه کنیم:

– باید بپذیرید که فرکانس ها و باورهای شما قدرت خلق کنندگی دارد. آن هم خلق خواسته ها از هیچ!

– باید بپذیرید که خداوند تمام اختیار زندگی تان را تنها به فرکانسهای خودتان داده است و معنای توحید نیز تعرفی جز این ندارد.

– باید بپذیرید خداوند، تمام آنچه که در زمین و آسمان است را مسخر شما کرده است تا زندگی تان را همانگونه که می خواهید خلق کنید.

– باید بپذیرید خداوند انرژی جاری در تمام کائنات است و این شما هستید که با افکارتان با فرکانس هایتان به  این انرژی شکل می دهید.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
رسالت شما چیست؟
نوشتهٔ بعدی
انسان توحیدی باش!
فهرست