رسالت شما چیست؟

سلام به همه انسانهای توحیدی و همراهان همیشگی سایت امیر طبسی دات کام. امیدوارم هر لحظه زندگی تان با یاد خداوند، سرشار از آرامش باشد.. مطلب امروز درباره رسالت پیامبر ی و توضیح درباره مسیری است که در آن خداوند، انسانهایی بزرگ را انتخاب کرده است تا به عنوان رسالت و طرح الهی خود، مسئولیت هدایت افراد زمانه خود را به عهده بگیرند.

انرژی واحدی که همه جهان از آن شکل گرفته است و ما آن را خدا نامیده ایم، هر لحظه به شکل های مختلفی در جهان خودش را نشان می دهد، گاهی به شکل انسان، گاهی به شکل جانوران، گاهی ستاره ها و سیاره ها، گاهی گیاهان و … همه از همان منبع انرژی واحد خلق شده اند و این انرژی همواره به شکلی که مورد نیاز این جهان برای رشد و پیشرفت است در حال شکل گرفتن و ظاهر شدن است. زیرا خداوند این جهان را خلق کرده است و هر لحظه در حال گسترش آن است.

ابلاغ پیام، بخشی از برنامه خداوند

در زمانهای گذشته هم این موضوع، جزئی از روند جهان بوده است که پیامبرانی مبعوث شوند و مردم را هدایت کنند. زمانی نیاز بوده است حضرت موسی(ع) با معجزات خاص خودشان بیایند و چند صد سال بعد از آن، نیاز بوده  است حضرت محمد(ص) عهده دار رسالت پیامبری شوند. در واقع این طرح الهی بوده است که این پیامبران به این شکل، کار رسالت و دعوت به توحید را برای ملت های مختلف انجام دهند.

همه این افراد در جهت روند تکاملی رشد جهان به پیامبری رسیده اند. اما این پیامبری جزو سرنوشت آنها نبوده است، یعنی رسالت زندگی آنها این بوده است که پیام آور شوند و مردم را به راه راست هدایت کنند اما اگر هم به هر دلیلی، طبق مشیت و قانون الهی نمی توانستند به چنین جایگاهی برسند و جزو کافران و مشرکان می شدند، افراد دیگری می آمدند و این جای خالی رو پر می کردند.

در واقع کار پیامبری و ابلاغ دین، قسمتی از برنامه خداوند بوده است که باید توسط انسانی انجام می گرفته است، حالا اگر این افراد که فرکانس های ارسالی شان کاملا در اختیار خودشان بوده و بدون هیچ جبر و اجباری طوری زندگی میکردند که در فرکانس چنین رسالتی نباشند، قطعا خداوند از دست های دیگرش این کار را به انجام می رساند.

وقتی آیات قرآن را مطالعه می کنیم، می بینیم در تمام آیات قرآن، تنها خبر از طرح الهی برای ادامه روند رشد جهان و هدایت مردم آمده است، اما نگفته است که حتما فلان شخص که از فلانی متولد می شود و در فلان شهر زندگی می کند این کار را  انجام می دهد. یعنی مشیت خداوند این بوده است که چنین پیامبری و رسالتی در جهان انجام شود، اما تنها کسی که طبق قوانین خداوند بتواند در فرکانس انجام این رسالت باشد، می توانسته است این وظیفه را به انجام برساند.

اکنون و در زمانه ما، انجام کارها و رسالت های دیگری نیاز است، که افرادی می توانند آن را انجام دهند که به ندای قلبشان گوش می دهند و با خداوند درونشان هماهنگ می شوند و دنبال کاری می روند که عشق و علاقه واقعی آنها است.

همانگونه که محمد(ص) به ندای قلبشان گوش دادند و سال های زیادی قبل از مبعوث شدن به پیامبری به غار حرا می رفتند و با خدای خود خلوت می کردند تا آماده انجام این رسالت شوند. آن زمان این کارها را انجام می دادند بدون اینکه هیچ ایده ای داشته باشند در مورد اینکه قرار است روزی به پیامبری برسند و کتاب قرآن به ایشان نازل شود. این کارها را انجام می دادند تنها به این دلیل که به ایشان احساس خوبی می داده است.


چگونه رسالتم را پیدا کنم

چگونه رسالتم را پیدا کنم

اگر محمد(ص) به عشق و علاقه درونی شان و آن چیزی که قلبشان به ایشان می گفت انجام بده گوش نمی دادند و مثل بقیه مردم زندگی می کردند و دنبال لهو و لعب و خوش گذرانی می رفتند، قطعا نمی توانستند در فرکانس این رسالت باشند و فرد دیگری بجای ایشان به پیامبری مبعوث می شدند.

رسالت خودت را پیدا کن

خلاصه کلام اینکه ما انسان ها هیچکدام از خداوند جدا نیستیم و هر کدام از ما خدایی هستیم که از طرف منبع انرژی، به این صورت در جهان ظاهر شده ایم تا کاری را انجام دهیم و باعث رشد این جهان شویم. این کار همان چیزی است که در این لحظه و در این دوران، جهان هستی به آن نیاز دارد و خداوند، عشق و علاقه به انجام آن کار را در وجود ما قرار داده است تا به طرف آن جذب شویم و دنبالش کنیم و با انجام دادن آن کار، قسمتی از طرح الهی را تکمیل کنیم.

این کار هر چیزی می تواند باشد. از اختراع یک وسیله جدید گرفته تا کشف یک ماده جدید یا روش جدید آشپزی و خلق طرح جدید لباس و … .

مهم نیست این کار از دید بقیه افراد چقدر مهم و بزرگ است یا چقدر کوچک و ساده است. مهم این است که ما به قلب مان گوش دهیم و همان کاری که واقعا از انجام آن لذت می بریم دنبال کنیم.

در واقع شما رسالت خود را زمانی در این جهان به انجام می رسانید که به دنبال کاری بروید که عاشق آن هستید و باعث می شود از زندگی تان به معنای واقعی لذت ببرید و احساس خوبی داشته باشید.

طبق قانون، احساس خوب = اتفاقات خوب و این یعنی علاوه بر اینکه از کار خود لذت می برید بلکه مسیر ورود اتفاقات، افراد و شرایط دلخواه و نعمتها و ثروتهای خداوند را به زندگی تان باز می کنید.

خدایا ما را به راه راست هدایت کن.. راه کسانی که به آنها نعمت داده ای

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام جناب طبسی عزیز
  اگر بخواهم دیدگاه خودم را بگویم برای رشد جهان و همچنین هدایت مردم باید ثروتمند شد
  اما برای اینکه بفهمم عاشق چه کاری هستم اینطور به خودم میگویم هرکاری که دراون به احساس خوبی برسم
  ممنونم بخاطر قلم توانایتان که نوشتید و من لذت بردم
  خدایا هرروز سپاسگذاریت را روزیم فرما آمین

  پاسخ
  • سلام.. درست گفتید! قطب نمای درون ما، احساس ماست. هر موقع احساس خوبی داشتیم یعنی مسیر ما درست است. از این قطب نما می تونیم در تمام جنبه های زندگی مون استفاده کنیم.. موفق باشید!

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
فرکانس چیست؟
نوشتهٔ بعدی
سه رکن اصلی باورسازی
فهرست