بهترین، خالص ترین و قدرتمندکننده ترین باورها را فقط باید در کلام خداوند یعنی کتاب قرآن جستجو کرد. بهترین کتابهای موفقیت، بهترین اساتید موفقیت و بهترین فیلم های موفقیت (حتی فیلم راز) باز هم می تواند باورهایی محدودکننده ای را همراه خود داشته باشد.

فیلم راز هم که شاید بهترین فیلمی باشد که تا به امروز در حوزه موفقیت و قانون جذب ساخته شده است، باورهایی محدودکننده ای را به ما می دهد.

باوری که می گوید: یک عده افراد خاص و قدرتمند، توانسته اند راز خوشبختی را سالهای سال پنهان کنند! توانسته اند قانونی را پنهان کنند که اطلاع از آن می تواند مسیر زندگی مان را تغییر دهد.

قرآن این پنهان کاری را رد می کند! در قرآن بارها و در آیات مختلف بارها به یک موضوع مهم اشاره می کند. و به این سؤال پاسخ می دهد که کدام قدرت از قدرت خداوند بالاتر است؟!

اگر خداوند بخواهد من را هدایت کند، بخواهد من را آگاه کند، بخواهد به من ثروت بدهد، عزت بدهد، بخواهد من را بالا بکشد، کدام قدرتی می تواند مانع آن شود؟

مَا يَفْتَحِ اللَّهُ لِلنَّاسِ مِنْ رَحْمَةٍ فَلَا مُمْسِكَ لَهَا ۖ وَمَا يُمْسِكْ فَلَا مُرْسِلَ لَهُ مِنْ بَعْدِهِ ۚ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

هر رحمتى را كه خدا براى مردم گشايد، بازدارنده‌اى براى آن نيست، و آنچه را كه باز دارد، پس از آن گشاينده‌اى ندارد و او عزیز و حکیم است. آیه دو سوره فاطر

کدام انسان قدرتمندی، کدام انسان ثروتمندی، می تواند مانع دریافت رحمتی شود که خداوند به سوی من فرستاده است؟ این دیدگاه کاملا با دیدگاه فیلم راز در تضاد است.

بپذیریم که خالص ترین باورها را باید فقط در کلام خداوند جستجو کنیم. هر چقدر که زندگی مان را با آیات قرآن هماهنگ تر کنیم، به همان اندازه سعادت و خوشبختیِ بیشتری را تجربه می کنیم.

 امیر طبسی_انسان توحیدی


عده کمی، آنچه گفته شد را باور می‌کنند..

عده‌ی کمتری، به آنچه گفته شد عمل می کنند..

و همان عده کمتر، بیشترین نتایج را می‌گیرند..

نکته مهم: چنانچه درباره مطلب بالا، سؤال یا ابهامی دارید، از بخش “پرسش و پاسخ قرآنی” سؤال خودتان را مطرح کنید تا بنده و سایر اعضای سایت به سؤال شما پاسخ دهیم. به سؤالات مطرح شده در کامنت‌های این صفحه، پاسخی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سریع ترین و بهترین روش جذب خواسته ها
فهرست