• برای پاسخ به سؤالات، لازم است ابتدا از اینجا وارد سایت شوید یا اگر تاکنون ثبت نام نکرده‌اید، فرم عضویت را تکمیل نمائید.
  • به عقاید دیگران احترام بگذاریم، نظر خود را بیان کنیم و سعی در تخریب افراد نداشته باشیم.
  • از بحث‌‌های بی نتیجه خودداری کنیم و به دنبال قانع کردن دیگران نباشیم. طبق قانون:شخصی را که در مدار آگاهی‌های ما نیست، نمی‌توانیم با اجبار وارد مدار خودمان کنیم.
  • به کمک فِلش‌های کوچک سبز و قرمز به سؤالات دوستانتان امتیاز بدهید.
  • اگر گزینه اشتراک (قابل نمایش برای اعضای سایت) را تیک بزنید، زمانی که شخصی به این سؤال پاسخ دهد، از طریق ایمیل به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.
Avatarسید روح الله موسوی پرسیده شده در 4 هفته پیش
با سلام و ادب خدمت استاد عزیز از شما خواهش دارم حقایق قرآن را که سالهاست از مردم پنهان شده با بیان زیبا و شیوای همیشگی به مردم انتقال بدید از صمیم قلب از شما ممنون و سپاسگزارم  خداوند در مورد ربا سود یا هر چیز در این دسته چه از بانک یا از فردی سود بگیریم چه به بانک یا فردی سود بدیم یا جنسی را نسیه بخریم و برای جنس سود در نظر بگیرند در قرآن چه فرموده چون بنده همیشه در این مورد پا فشاری میکنم که به هر نحوی حرام هست اکثرا بنده را مسخره میکنند و به بنده متلک میکن که تو اگر مسلمان درستی هستی باید همه چیزت درست باشه چرا فلان کارت درست نیست چرا ازدواج نکردی و هزار تا چرا میارن و بنده در جواب میکم من این از دستم میاد و رعایت میکنم لطفا یه توضیح درست بفرماید با سپاس فراوان
تاکنون 2 پاسخ داده شده است.
امیر طبسیimanhamechizast پاسخ داده شده در 3 هفته پیش

سلام.. ربا دقیقا نقطه مقابل انفاق کردن است. انفاق برای کمک به دیگران و بر اساس باور فراوانی است. اما ربا، سوء استفاده از شرایط سخت دیگران و بر اساس باور کمبود پول و ثروت است.
شخصی که ربا می گیرد یا سودی غیرمعقول برای جنس یا خدمات خود می گیرد، باورش این است که پول نیست، یا کم است و بخاطر این باور و اعتقاد، می‌خواهد با سود بیشتر یا با ربا گرفتن این کمبود را جبران کند.
کسی که باور دارد ثروت در این جهان بی نهایت است و خداوند رزاق را روزی رسان خودش می داند به دنبال این چنین سودهایی نیست.

Zahra2062Zahra2062 پاسخ داده شده در 3 هفته پیش

به نظر من کسب درآمد از طریق ربا و هر روشی که مانع گسترش جهان شود نادرست است و عاقبت خوبی ندارد حتی اگر وام از بانک باشد و یا سود بانکی باشد و ایمان داشته باشیم که این وام یا سپرده ما در بانک باعث گسترش جهان و عام المنفعه نیست

فهرست