• برای پاسخ به سؤالات، لازم است ابتدا از اینجا وارد سایت شوید یا اگر تاکنون ثبت نام نکرده‌اید، فرم عضویت را تکمیل نمائید.
  • به عقاید دیگران احترام بگذاریم، نظر خود را بیان کنیم و سعی در تخریب افراد نداشته باشیم.
  • از بحث‌‌های بی نتیجه خودداری کنیم و به دنبال قانع کردن دیگران نباشیم. طبق قانون:شخصی را که در مدار آگاهی‌های ما نیست، نمی‌توانیم با اجبار وارد مدار خودمان کنیم.
  • به کمک فِلش‌های کوچک سبز و قرمز به سؤالات دوستانتان امتیاز بدهید.
  • اگر گزینه اشتراک (قابل نمایش برای اعضای سایت) را تیک بزنید، زمانی که شخصی به این سؤال پاسخ دهد، از طریق ایمیل به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.
Zahra2062Zahra2062 پرسیده شده در 1 ماه پیش
سلام استاد وقتتون بخیر …اهل کتاب که بارها و بارها در قرآن آمده و در اکثر جاها به بدی از آنها یاد شده منظور چه دسته ای از انسانها هستند آیا عالمان بی عمل هستند؟
تاکنون 2 پاسخ داده شده است.
امیر طبسیimanhamechizast پاسخ داده شده در 1 ماه پیش
سلام.. ممنونم.. بله منظور عالِمان بی عمل بودند که اکثریت پیروان دین یهودیت و مسیحیت رو تشکیل می دادند.. دشمنی، لجاجت و تعصب بی موردشون در مبارزه با اسلام و برنامه های پیامبر(ص)، بخاطر همین بود که مثل خیلی از مسلمانان امروز، به دستورات کتابشون عالِم و آگاه بودند، اما عمل نمی کردند!
اهل کتاب، دین و کتاب خودشون رو برتر از هر دین و کتابی می دونستند و به هر طریقی می خواستند این برتری رو ثابت کنند. در صورتی که قرآن بارها و در آیات مختلف میگه این کتاب تأیید کننده کتابهای پیشینه.. تورات بیشتر دستورات و احکامه.. انجیل بیشتر اخلاق و عرفانه و کتاب قرآن تلفیقی از این دو کتاب و کامل کننده است.
اما وقتی تعصب کورکورانه در این بین باشه، هیچ حرف تازه ای رو به این راحتی ها نمی پذیریم!
Zahra2062Zahra2062 پاسخ داده شده در 4 هفته پیش
بسیار سپاسگزارم 
فهرست