• برای پاسخ به سؤالات، لازم است ابتدا از اینجا وارد سایت شوید یا اگر تاکنون ثبت نام نکرده‌اید، فرم عضویت را تکمیل نمائید.
  • به عقاید دیگران احترام بگذاریم، نظر خود را بیان کنیم و سعی در تخریب افراد نداشته باشیم.
  • از بحث‌‌های بی نتیجه خودداری کنیم و به دنبال قانع کردن دیگران نباشیم. طبق قانون:شخصی را که در مدار آگاهی‌های ما نیست، نمی‌توانیم با اجبار وارد مدار خودمان کنیم.
  • به کمک فِلش‌های کوچک سبز و قرمز به سؤالات دوستانتان امتیاز بدهید.
  • اگر گزینه اشتراک (قابل نمایش برای اعضای سایت) را تیک بزنید، زمانی که شخصی به این سؤال پاسخ دهد، از طریق ایمیل به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.
Avatarزهرا فلاحتی پرسیده شده در 2 ماه پیش
استاد درمورد انفاق من هنوز نفهمیدم به کی باید انفاق کنم اصلا تعریف فقیر و مسکین و نیازمند در قرآن چیه ؟آیا کسی که با تعریف عموم فقیر نیست به نظر من کسی که  برای نامزدش میخواد هدیه بخره و نداره انفاق شاملش میشه یا کسی که برای تکمیل کارخانه اش پول نیاز داره و کسی که برای خرید مایحتاج خوردنی پول نداره انفاق شاملش نمیشه چون حتی در این حد هم حرکت نکرده استاد خواهشا این مطلب رو کامل برام باز کنید 🙏🏻🙏🏻🙏🏻  
تاکنون 1 پاسخ داده شده است.
امیر طبسیimanhamechizast پاسخ داده شده در 2 ماه پیش
آیه 215 سوره بقره به این سؤال شما پاسخ داده و اولویت انفاق کردن رو مشخص کرده:
يَسْأَلُونَكَ مَاذَا يُنْفِقُونَ ۖ قُلْ مَا أَنْفَقْتُمْ مِنْ خَيْرٍ فَلِلْوَالِدَيْنِ وَالْأَقْرَبِينَ وَالْيَتَامَىٰ وَالْمَسَاكِينِ وَابْنِ السَّبِيلِ ۗ وَمَا تَفْعَلُوا مِنْ خَيْرٍ فَإِنَّ اللَّهَ بِهِ عَلِيمٌ
در این آیه اولویت رو داده به والدین و خویشاوندان و بعد یتیم و مسکین و در راه مانده..
پس مشخصه اولویت انفاق بر اساس نیاز مالی نیست..
چرا؟ چون قرار نیست ما با انفاق کردنمون زندگیه کسی رو تغییر بدیم.. انفاق کردن فقط کمک کردن به خود ماست. ما می بخشیم تا بیشتر دریافت کنیم. به همین دلیله که آیه نگفته اول به مسکین و فقیر کمک کنید..
انفاق کنید، نه با این تفکر که با انفاق کردن من، اون شخص زندگیش قراره تغییر کنه.. ما توانایی تغییر دادن زندگیه دیگران رو نداریم، حتی با کمکهای مالی..
 
فهرست