• برای پاسخ به سؤالات، لازم است ابتدا از اینجا وارد سایت شوید یا اگر تاکنون ثبت نام نکرده‌اید، فرم عضویت را تکمیل نمائید.
  • به عقاید دیگران احترام بگذاریم، نظر خود را بیان کنیم و سعی در تخریب افراد نداشته باشیم.
  • از بحث‌‌های بی نتیجه خودداری کنیم و به دنبال قانع کردن دیگران نباشیم. طبق قانون:شخصی را که در مدار آگاهی‌های ما نیست، نمی‌توانیم با اجبار وارد مدار خودمان کنیم.
  • به کمک فِلش‌های کوچک سبز و قرمز به سؤالات دوستانتان امتیاز بدهید.
  • اگر گزینه اشتراک (قابل نمایش برای اعضای سایت) را تیک بزنید، زمانی که شخصی به این سؤال پاسخ دهد، از طریق ایمیل به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.
Zahra2062Zahra2062 پرسیده شده در 3 هفته پیش

سلام استاد وقتتون بخیر …آیه ۱۷۴ سوره بقره (آیات ما را به بهایی اندک فروختند )میشه برام توضیحش بدید🙏🏻🙏🏻

تاکنون 1 پاسخ داده شده است.
امیر طبسیimanhamechizast پاسخ داده شده در 3 هفته پیش

إِنَّ الَّذِينَ يَكْتُمُونَ مَا أَنْزَلَ اللَّهُ مِنَ الْكِتَابِ وَيَشْتَرُونَ بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا ۙ أُولَٰئِكَ مَا يَأْكُلُونَ فِي بُطُونِهِمْ إِلَّا النَّارَ وَلَا يُكَلِّمُهُمُ اللَّهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَ لَا يُزَكِّيهِمْ وَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ

کسانی که کتمان می‌کنند آنچه را خدا از کتاب نازل کرده و آن را به بهای کمی می‌فروشند، آنها جز آتش چیزی نمی‌خورند و خداوند روز قیامت، با آنها سخن نمی‌گوید؛ و آنان را پاکیزه نمی‌کند؛ و برای آنها عذاب دردناکی است

این آیه مربوط به عالِمان دینی است که با آیات کتاب‌های آسمانی آشنا هستند و بر حسب وظیفه باید تمام آیات را بی‌کم و کاست به مردم منتقل کنند. اما عده‌ای از آنها آنچه را که به نفع خودشان است، به مردم و عوام الناس منتقل می کنند و آنچه به ضررشان است از آنها پنهان می‌کنند.

این یعنی فروش آیات کتاب خداوند به کمترین قیمت ممکن که می‌تواند مقام و منزلت یا منافع مادی بیشتر باشد. این عده نمی‌دانند اگر در مسیر خداوند باشد چه نعمت ها و ثروت هایی به آنها داده می شود که در مقابل آنچه از این راه (کتمان آیات کتاب آسمانی) بدست می‌آورند، قطعا بهایی اندک است.

فهرست