حل مسئله لذت بخش است!

ما به این دنیا آمده ایم تا مسائل زندگی مان را حل کنیم، لذت ببریم و رشد کنیم. ما قبل از اینکه پا به این دنیای مادی بگذاریم همه چیز را بدون هیچ زحمتی در اختیار داشته ایم. ما هر کدام روح های مجردی هستیم که قبل از اینکه در قالب این جسم مادی پا به این جهان بگذاریم، در حال خلق خواسته هایمان بوده ایم.

ما می خواستیم خواسته هایمان را به شکل دیگری تجربه کنیم. ما می خواستیم مسائلی را حل کنیم و از حل کردن مسائل زندگی مان لذت ببریم. اگر به درون خودتان برگردید و اتفاقات گذشته زندگی تان را مرور کنید به این حرف می رسید.

قطعا خاطراتی در ذهن تان هست که در آن به مسئله ای برخورد کرده اید و با تلاش بسیار آن را حل کرده اید. لذتی که بعد از حل آن مسئله تجربه کرده اید همان خواسته  و هدف شما برای ورود به این جهان مادی بوده است.

زندگی یک بازی است

اگر بخواهیم یک مثال واضح و روشن برای این موضوع بزنیم، می توانیم به بازی های کامپیوتری اشاره کنیم. تصور کنید یک بازی به شما می دهند که لازم نیست در آن بازی هیچ کاری انجام دهید.

کافیست یک دکمه از دکمه های دسته بازی را فشار دهید و معماهای بازی یکی پس از دیگری حل شود. مراحل بازی یکی پس از دیگری طی شود و شما به راحتی به غول آخر بازی برسید! آیا شما از این بازی لذت می برید؟

شما آن بازی را می خواهید برای اینکه مراحل آن را با حل مسائل و معماهایش طی کنید و لذت ببرید. شما آن بازی را انجام نمی دهید تا سریع به غول آخرش برسید و بازی تمام شود.

زندگی ما هم دقیقا شبیه همان بازی کامپیوتری است. حل مسائل زندگی لذت بخش است. قرار نیست بدون هیچ کاری، بدون هیچ چالشی به آخر زندگی برسیم، بمیریم و تمام! قرار است با حل مسئله و چالش های زندگی لذت ببریم و رشد کنیم.

:. زندگی یک مسیر است، مقصد نیست .:

امیر طبسی

حل مسائل زندگی لذت بخش است

حل مسائل زندگی لذت بخش است

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
إِنَّمَا النَّجْوَىٰ مِنَ الشَّیْطَانِ!
نوشتهٔ بعدی
خودت را ببخش!
فهرست