معجزه عدد ۱۹ در قرآن!

پیش از آنکه به مطلب اصلی بپردازیم لازم است به این نکته اشاره کنیم که اثبات معجزات قرآن به تنهایی کافی نیست. اینکه بخواهیم تنها به این دلیل که ما مسلمان هستیم و کتاب مان قرآن معجزه است، به خود افتخار کنیم و منتظر باشیم تا به محض ورود به دنیای بعد از مرگ، ما را به سمت درهای بهشت راهنمایی کنند، توهمی بیش نیست.

آنچه باعث خلق نتایج در زندگی مان می شود تنها شنیدن، خواندن و حتی حفظ کردن قرآن نیست، بلکه نتایج وقتی وارد زندگی مان می شود که بتوانیم به آیات قرآن که همان بیان قوانین بی تغییر خداوند است، عمل کنیم.

رشاد خلیفه (برای شناخت بیشتر رشاد خلیفه کلیک کنید) مدت زیادی از عمر خود را مشغول اثبات اعجاز عدد ۱۹ در قرآن بود. اگر او همین مدت را برای درک و فهم قرآن و عمل به آن صرف می کرد بی شک نتایج بهتری می گرفت. او از صراط مستقیم منحرف شد و خود را به کُشتن داد!

خداوند در قرآن (آیه ۳۰ سوره مدثر) تعداد فرشتگان یا همان موکلان دوزخ را نوزده (۱۹) نفر اعلام می کند. در آیه بعدی یعنی آیه ۳۱ سوره مدثر، دلیل اعلام تعداد ملائکه جهنم را توضیح می دهد. بیایید ابتدا آیات ۲۳ تا ۳۶ سوره مدثر را با یکدیگر بخوانیم:

ثُمَّ أَدْبَرَ وَاسْتَکْبَرَ ﴿٢٣﴾

آن گاه [از قرآن] روی گردانید و تکبّر ورزید

فَقَالَ إِنْ هَٰذَا إِلَّا سِحْرٌ یُؤْثَرُ ﴿٢۴﴾

پس گفت: این قرآن جز جادویی که از جادوگران پیشین حکایت شده چیزی نیست

إِنْ هَٰذَا إِلَّا قَوْلُ الْبَشَرِ ﴿٢۵﴾

این جز سخن بشر نمی باشد

سَأُصْلِیهِ سَقَرَ ﴿٢۶﴾

به زودی او را در سقر درآورم

وَمَا أَدْرَاکَ مَا سَقَرُ ﴿٢٧﴾

و تو چه می دانی سقر چیست؟

لَا تُبْقِی وَلَا تَذَرُ ﴿٢٨﴾

[آتشی است که] نه چیزی را باقی می گذارد و نه رها می کند

لَوَّاحَهٌ لِلْبَشَرِ ﴿٢٩﴾

پوست بدن را [همه جانبه] دگرگون می کند

عَلَیْهَا تِسْعَهَ عَشَرَ ﴿٣٠﴾

بر آن نوزده نفر [موکّل] گمارده اند

وَمَا جَعَلْنَا أَصْحَابَ النَّارِ إِلَّا مَلَائِکَهً ۙ وَمَا جَعَلْنَا عِدَّتَهُمْ إِلَّا فِتْنَهً لِلَّذِینَ کَفَرُوا لِیَسْتَیْقِنَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ وَیَزْدَادَ الَّذِینَ آمَنُوا إِیمَانًا ۙ وَلَا یَرْتَابَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ وَالْمُؤْمِنُونَ ۙ وَلِیَقُولَ الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ وَالْکَافِرُونَ مَاذَا أَرَادَ اللَّهُ بِهَٰذَا مَثَلًا ۚ کَذَٰلِکَ یُضِلُّ اللَّهُ مَنْ یَشَاءُ وَیَهْدِی مَنْ یَشَاءُ ۚ وَمَا یَعْلَمُ جُنُودَ رَبِّکَ إِلَّا هُوَ ۚ وَمَا هِیَ إِلَّا ذِکْرَىٰ لِلْبَشَرِ ﴿٣١﴾

و ما موکّلان آتش را جز فرشتگان قرار نداده ایم، و شماره آنان را جز آزمایشی برای کافران مقرّر نکرده ایم تا اهل کتاب [به خاطر هماهنگی قرآن با کتابشان] یقین پیدا کنند و بر ایمان مؤمنان بیفزاید، و اهل کتاب و مؤمنان [در حقّانیّت قرآن] تردید نکنند، و تا بیماردلان و کافران بگویند: خدا از توصیف گماشتگان آتش به این [نوزده نفر] چه هدفی دارد؟ این گونه خدا هر که را بخواهد [پس از بیان حقیقت] گمراه می کند و هر که را بخواهد هدایت می نماید، و سپاهیان پروردگارت را جز خود او کسی نمی داند، و این قرآن فقط مایه تذکر و پند برای بشر است.

کَلَّا وَالْقَمَرِ ﴿٣٢﴾

این چنین نیست [که کافران می پندارند که این حقایق افسانه است،] سوگند به ماه

وَاللَّیْلِ إِذْ أَدْبَرَ ﴿٣٣﴾

[و] سوگند به شب هنگامی که پشت می کند

وَالصُّبْحِ إِذَا أَسْفَرَ ﴿٣۴﴾

و سوگند به صبح زمانی که از پرده سیاه شب درآید و رخ نماید

إِنَّهَا لَإِحْدَى الْکُبَرِ ﴿٣۵﴾

که بی تردید این [قرآن] از بزرگ ترین پدیده هاست

نَذِیرًا لِلْبَشَرِ ﴿٣۶﴾

هشدار دهنده به بشر است

معجزه عدد ۱۹ در قرآن

اکنون می خواهیم چند نمونه از شگفتی های عدد ۱۹ در قرآن را با یکدیگر بررسی کنیم تا طبق آیه ۳۱ سوره مدثر، ایمان مان در مورد حقانیت قرآن بیشتر شود و مانند رشاد خلیفه دچار گمراهی نشویم. او به این شگفتی ها و معجزه های عدد ۱۹ در قرآن رسید اما بجای اینکه بر ایمانش افزوده شود، دچار گمراهی شد و ادعای پیامبری کرد! (این گونه خدا هر که را بخواهد [پس از بیان حقیقت] گمراه می کند و هر که را بخواهد هدایت می نماید)

معجزه عدد 19 در قرآن

معجزه عدد ۱۹ در قرآن

– بسم الله الرحمن الرحیم از ۱۹ حرف تشکیل شده است.

– قرآن کریم از ۱۱۴ سوره تشکیل یافته است.(۶*۱۹)

– سوره علق اولین سوره وحی شده بر پیامبر (ص) (سوره نود و ششم قرآن کریم)، اولین آیات وحی شده بر پیامبر پنج آیه اول سوره نود و ششم می باشند و مجموع کل واژه ها در این آیات شامل ۱۹ واژه می باشد. واز نظر روانشناسی یک حرف است، نه یک واژه؛ همچنین حرف «ب» (باسم) در واژه گنجانده نمی شود و بدین ترتیب به حساب نمی آید.همانطور که می بینید، پنج آیه اول از ۱۹ حرف تشکیل شده است.

– سوره علق از ۱۹ آیه و ۲۸۵ (۵*۱۹) حرف تشکیل یافته است.

– سوره نصر، آخرین سوره وحی شده، ۱۹ واژه را در بر دارد.

– اولین آیه سوره نصر که از امدادی که در آینده صورت خواهد گرفت سخن می گوید ( شامل ۱۹ حرف می باشد.)

– قرآن مجید شامل ۱۱۴ بسم الله الرحمن الرحیم می باشد، یعنی ۶*۱۹.

– از میان ۱۱۴ سوره قرآن ۱۱۳ سوره با بسم الله آغاز می شود. تنها سوره ای که بسم الله ندارد، سوره توبه می باشد، و سوره نمل هم که شامل دو بسم الله می باشد، اولین بسم الله در ابتدای سوره و دومین آن، آیه ۳۰ می باشد. از سوره توبه به بعد که با بسم الله شروع نمی شود، سوره نمل در نوزدهمین سوره بعد از آن قرار دارد.

شگفتی های عدد ۱۹ در قرآن

در آغاز سوره نمل (یعنی سوره بیست و هفتم) یک بسم الله وجود دارد، همان طور که در آغاز آیه سی ام این سوره نیز یک بسم الله وجود دارد. بنابراین دو بسم الله در این سوره وجود دارد. و این بسم الله که در آیه سی هم قرار دارد، فهرست ۱۱۴ بسم الله که قرآن شامل ان می باشد را کامل می کند. زمانی که ما عدد این آیه و این سوره (یعنی ۳۰ و ۲۷) را با هم جمع می کنیم، به جمع کل پنجاه و هفت (۳*۱۹=۵۷) می رسیم.

– مجموع کل سوره ها و تعداد آیاتی که واژه «واحد» در آن به کار رفته ۱۹*۱۹ می باشد به عبارت دیگر ۳۶۱.

– بین اولین حروف مقطعه (الف، لام، میم) بقره/۱ و آخرین انها (ن) قلم/۱ (۵۲۶۳ آیه وجود دارد، به عبارتی ۲۷۷*۱۹).

– سی و هشت (۲*۱۹=۳۸) آیه بدون حروف مقطعه در بین اولین سوره دارای حروف مقطعه و آخرین آنها وجود دارند.

– واژه «الرحمن» ۵۷ مرتبه در قرآن کریم به کار رفته است. (۳*۱۹)

– سی (۳۰) عدد مختلف در قرآن کریم نام برده شده است؛ که جمع این اعداد، عدد ۱۶۲۱۴۶ می شود و این عدد در اصل از ضرب ۸۵۳۴*۱۹ به دست می آید.

– پنجاهمین سوره قرآن کریم که با حرف مقطعه «ق» شروع می شود شامل ۵۷ حرف ق می باشد و به عبارتی ۳*۱۹=۵۷.

– حروف یاء و سین در ابتدای سوره یاسین به کار رفته است، حرف سین ۴۸ مرتبه و حرف یاء ۲۳۷ مرتبه در این سوره وجود دارد. جمع کل این اعداد، عدد(۱۵*۱۹=۲۸۵) می شود.


به حقانیت قرآن ایمان بیاوریم

عدد ۱۹ عددی اول است و هر عددی به ۱۹ بخش پذیر نیست. اکنون تصور کنید که ۱۴۰۰ سال قبل که تکنولوژی وجود نداشته است، کامپیوتری وجود نداشته است، چگونه می تواند این چنین نظم عددی بر آیات قرآن حاکم باشد؟! چگونه ممکن است اینچنین محاسبات پیچیده ای را یک انسان آن هم بدون کامپیوتر بتواند انجام دهد؟!

پیشنهاد می کنم کتاب “معجزات علمی و عددی قرآن” را از اینجا بصورت رایگان دانلود کنید، مطالعه کنید تا ایمان تان باز هم بیشتر از این شود. خداوند ما را یاری کند تا بتوانیم بیشتر با این کتاب الهی اُنس بگیریم. بیشتر آن را بخوانیم، درباره آیاتش تفکر کنیم و مهم تر از آن بتوانیم به آنچه در قرآن آمده است عمل کنیم. زیرا آنچه باعث خلق نتایج می شود عمل به قرآن است و نه تنها خواندن و حفظ کردن قرآن!

تمام قوانین جهان هستی توسط همان که این قوانین را در این جهان وضع کرده است بی کم و کاست در قرآن آمده است. کافیست بخواهیم تا به قول قرآن به صراط مستقیم خداوند هدایت شویم. خداوند می خواهد با آیات قرآن ما را به کوتاه ترین، زیباترین، لذت بخش ترین و سریع ترین مسیر برای رسیدن به نعمت ها و ثروت های بی انتهای اش هدایت کند.

دانلود رایگان کتاب “معجزات علمی و عددی قرآن”

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام دوست عزیز … من متن تمام سوره ها رو داخل microsoft word کردم و حروف رو جستجو کردم جز سوره ی قاف هیچ سوره ای شرایطی که نوشتین رو نداشت … صرفا تعداد سوره های قرآن، تعداد آیه ی ی اولین سوره، حروف بسم الله الرحمن الرحیم با عدد ۱۹ هماهنگ است

  پاسخ
  • سلام.. قطعا با کمک نرم افزاری مثل word نمیتونیم به نتایج دقیقی برسیم. رشاد خلیفه از طریق نرم افزارهای دقیقی که برای محاسباتی به این شکل طراحی شده است به این نتایج رسیده.
   اگر شما با معجزات عددی قرآن، به این ایمان که این کتاب از طرف یک قدرت برتر است، نرسیده اید. آنقدر معجزات علمی در این کتاب هست که می تواند شما را در این مورد به یقین صددرصد برساند.
   موفق باشید..

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
موسیقی با مفهوم خداوند!
نوشتهٔ بعدی
إِنَّمَا النَّجْوَىٰ مِنَ الشَّیْطَانِ!
فهرست