تمرکز و تعهّد، همان کلیدواژه‌هایی هستند که این روزها کمتر کسی حتی به آن فکر می‌کند، چه رسد به اینکه بخواهد به آن عمل کند. همان کلیدواژه‌هایی که دو بال رسیدن به اهداف و خواسته‌ها هستند. اما همه می‌خواهند بدون این دو بال پرواز کنند! تغییر کردن نیاز به تمرکز و تعهّد دارد.

ما برای همه چیز در زندگی‌مان وقت داریم. برای دیدن فیلم و سریال‌های بی سر و ته تلویزیون و ماهواره، وقت داریم. برای دورهمی هایِ شبانه وقت داریم. برای گشتن در شبکه‌های اجتماعی وقت داریم. اما برای تغییر خودمان وقت نداریم!!

برای رسیدن به آرزوهایمان تمرکز نداریم، تعهّد نداریم. همه چیز را می‌خواهیم، اما بدون پرداخت بهایش! خیلی از ما دنبال تکنیک‌هایی هستیم تا بتوانیم قانون پرداخت بهاء را دور بزنیم. تا بتوانیم قانون تکامل را دور بزنیم.

دنبال ساده‌ترین و سریع‌ترین شیوه‌های رسیدن به پول و ثروت، رسیدن به موفقیت، رسیدن به سلامتی هستیم. غافلیم از اینکه، جهان بر اساس هوی و هوس ما اداره نمی‌شود. این جهان قانون دارد.

قانون این است: تا زمانی که ما از درون تغییر نکنیم، شرایط بیرون از ما هم تغییری نمی‌کند. اما ما دنبال راه میان‌بُری هستیم تا بتوانیم بدون تغییر خودمان، شرایط بیرون از خودمان را تغییر دهیم!

همه می‌خواهند به آنها راهی را نشان دهی، تا آنها همان آدم قبلی باشند، اما نتایج‌شان تغییر کند. آنها همان شخصیت قبلی را داشته باشند، اما موفقیت سراغشان بیاید! ثروت سراغشان بیاید! طبق قانون، تغییر بیرون، بدون تغییر درون، سخت نیست، غیرممکن است!

هر لحظه و هر روز، آیه یازده سوره رعد را به خودمان یادآوری کنیم. هر لحظه و هر روز به خودمان یادآوری کنیم که بهشت را به بهاء دهند نه به بهانه..

إِنَّ اللَّهَ لَا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّىٰ يُغَيِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ

آنقدر این آیه را با خودمان تکرار کنیم، تا از این توهّم بیرون بیائیم که بدون تغییر شخصیتم، می‌توانم نتایجم را تغییر دهم.

آنقدر این آیه را با خودمان تکرار کنیم، تا بپذیریم که نتایج بیرون از ما، انعکاس درون ماست.

آنقدر این آیه را با خودمان تکرار کنیم، تا بپذیریم بدون دو بال تمرکز و تعهّد، نمی‌توانیم به سمت خواسته‌هایمان، پرواز کنیم.

امیر طبسی _ انسان توحیدیعده کمی، آنچه گفته شد را باور می‌کنند..

عده‌ی کمتری، به آنچه گفته شد عمل می کنند..

و همان عده کمتر، بیشترین نتایج را می‌گیرند..

نکته مهم: چنانچه درباره مطلب بالا، سؤال یا ابهامی دارید، از بخش “پرسش و پاسخ قرآنی” سؤال خودتان را مطرح کنید تا بنده و سایر اعضای سایت به سؤال شما پاسخ دهیم. به سؤالات مطرح شده در کامنت‌های این صفحه، پاسخی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سریع ترین و بهترین روش جذب خواسته ها
فهرست