من،کرونا و قوانین جهان هستی

موضوع داغ این روزها در ایران و جهان مربوط می شود به کروناویروس که در مطلب امروز قرار است بر اساس قوانین جهان هستی راههای پیشگیری از آن را با یکدیگر بررسی کنیم. ابتدا مهمترین قانون را یادآور می شوم که می گوید احساس خوب باعث اتفاقات خوب و احساس بد باعث اتفاقات بد می شود.

این قانون بدون کوچکترین نقصی در حال اجرا در زندگی تمام انسانها است و بیشتر افراد بدون توجه به این قانون همچنان در مشکلات و ناخواسته های خود دست و پا می زنند و همه عوامل را مقصر می دانند به جز خود!

همه اتفاقات، شرایط، افراد و… در زندگی ما را افکار ما و به عبارت بهتر کانون توجه ما رقم می زند. کانون توجه ما اگر به زیبایی ها و نکات مثبت باشد باعث احساس خوب و اگر به نکات منفی و نازیبایی ها باشد باعث اتفاقات بد می شود و احساس ما نتایج زندگی ما را مشخص می کند. حال با توجه به نکات بیان شده وقتی با کروناویروس یا همان ویروس کرونا برخورد می کنیم چه احساسی داریم؟ وقتی درباره آن می شنویم، مطلبی میخوانیم چه احساسی داریم؟ یا به عبارت کلی تر، چه باورهایی درباره سلامتی داریم؟

به هر چیز توجه کنیم معادل و هم سنگ با آن وارد زندگیمان می شود. اگر نمیخواهیم به این بیماری دچار شویم چرا به آن توجه می کنیم؟ چرا درباره آن مطلب می خوانیم ، فیلم می بینیم، درباره آن با اطرافیان صحبت می کنیم، در مورد آمار مرگ و میر آن کنجکاوی می کنیم و در یک کلام همه کانون توجه ما متمرکز بر ویروس کرونا شده است. اگر این سوال را از کسی بپرسیم می گوید خوب این واقعیت حال حاضر جامعه است و همه درگیر آن هستند. اما پاسخ این است این واقعیت همه نیست!


کرونا و قوانین جهان هستی

کرونا و قوانین جهان هستی

واقعیت افرادی است که در حال توجه به آن هستند و سوال مهم این است آیا ما می خواهیم واقعیت ما هم باشد؟ و اگر پاسخ منفی است پس باید به هیچ عنوان توجهی به آن نکنیم و اگر هم می کنیم توجه به نکات مثبت آن باشد. می توانیم به آمار افرادی که بهبود یافته اند توجه کنیم، به اخباری که حاکی از کشف واکسن آن است توجه کنیم و مسائل اینچنینی را در ذهن خود مرور کنیم تا به احساس خوب ، به احساس امید برسیم. در این شرایط کنترل ذهن و توجه نکردن به نکات منفی ویروس کرونا سخت است اما این را از یاد نبریم که نتایج را افرادی می گیرند که بر ذهن خود کنترل و افسار آن را در دست دارند.

و اگر بخواهیم از زاویه دیگری ابتلا به ویروس کرونا را بررسی کنم باید به این موضوع اشاره کنم که اصولا در این جهان منظم که طبق آیه صریح قرآن حتی یک برگ بی اذن خداوند قادر بر زمین نمی افتد آیا می شود تصور کرد که فردی بی حساب و کتاب به این بیماری مبتلا شود! بی حساب و کتاب بر اثر ابتلا به این بیماری بمیرد!

در این جهان منظم هیچ اتفاقی، اتفاقی نیست. پس تا وقتی در مدار آن نباشیم بدون شک وارد زندگی ما نمی شود. شاید بپرسید چگونه؟ از هزاران راهی که من و شما نمی دانیم. شاید با هدایت ما به خوردن یک خوراکی موثر برای پیشگیری، شاید با تغییر مسیر ما در کوچه و خیابان از جایی که ویروس کرونا هست، شاید با جلوگیری از برخورد ما با شخصی که ناقل ویروس است، شاید با سیستم ایمنی بدن ما بعد از اینکه ویروس به بدن ما وارد شد و هزاران شاید دیگر که به ذهن من و شما نمی رسد اما برای خداوند علیم و قادر هدایت ما به راه درمان آن راحت ترین کار است. اما اگر همه توجه ما به ویروس کرونا باشد و البته این توجه ما همراه نگرانی، استرس و در یک کلام احساس بد باشد طبق همان قوانین آن را به سمت خود جذب می کنیم.

پس جمله #کرونا_را_شکست_میدهیم بر اساس قوانین جهان هستی اشتباه است. اصولا نباید با ناخواسته های زندگی خود مبارزه کنیم چون واژه مبارزه یعنی توجه منفی به آن موضوع، بلکه طبق آیات قرآن باید از آنها اعراض کنیم، باید نسبت به آن بی توجه باشیم و کانون توجه خود را بر نعمتها، نکات مثبت و زیبایی های زندگی خود بگذاریم تا طبق قانون ناخواسته موردنظر (ویروس کرونا) از زندگی ما بیرون رود.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
الخیر فی ما وقع
نوشتهٔ بعدی
آیه ۱۷۰ سوره بقره
فهرست