از علاقت پول بساز!

قانون اصلی جهان هستی می گوید: احساس خوب = اتفاقات خوب ، احساس بد = اتفاقات بد. طبق قانون، عشق و علاقه به کاری که انجام می دهید، باعث خلق بهترین نتیجه می شود. زیرا بالاترین درجه از احساس خوب تنها زمانی در شما ایجاد می شود که در حال انجام کار مورد علاقه تان هستید.

آنچه که بزرگترین تفاوت ها را در کسب و کار ایجاد می کند، عشق است. تنها وقتی در شغل و کسب و کاری که انجام می دهیم می توانیم به نتایج بزرگ برسیم که تمرکز داشته باشیم.

تمرکز زمانی ایجاد می شود که ما به آن کار علاقه داشته باشیم. یعنی بصورت ۲۴ ساعته روی موضوع مورد علاقه مان کار کنیم. به عبارت بهتر کار و تفریحمان یکی باشد. تمام مدت زمانی را که صرف انجام آن کار می کنیم باعث می شود بالاترین احساس خوب را به ما بدهد.

طبق قانون هر کسی با این همه تمرکز و عشق کار کند نتایج خوب لاجرم سراغش می آید. طبق قانونِ احساس خوب = اتفاقات خوب، او در مدار بهترین اتفاقات بواسطه ی آن احساس خوب قرار می گیرد.

کافیست عجله نکنیم و از همان جایی که هستیم شروع کرده و آرام آرام رشد کنیم. آن کسی که عاشقانه کارش را  انجام می دهد و لذت می برد برایش مهم نیست که بخواهد زود و سریع رشد کند و به همین دلیل قانون تکامل را رعایت می کند و نتایج آرام آرام وارد زندگی اش می شود.

هر کاری پتانسیل پول ساختن را دارد

بیایید مراحل پیشرفت در کار مورد علاقه مان را بررسی کنیم: شما کاری را که به آن علاقه دارید با عشق انجام می دهید. خداوند شما را به یک ایده ی خوب هدایت می کند. ایده ای که با شرایط حال حاضر شما همخوانی دارد. لذا آن ایده به راحتی اجرا می شود.

از طرفی شما باور دارید که از کاری که عاشقش هستید می توانید پول بسازید و به دلیل داشتن این باورها در مدار دریافت ایده های پولساز قرار می گیرید به همین ترتیب آهسته و پیوسته پیش می روید.

ابتدا شاید هیچ مشتری نداشته باشید. اما چون علاقه به کارتان دارید آن را ادامه می دهید. بعد یک مشتری می آید. خدا را شکر می کنید و کارتان را با علاقه و انگیزه بیشتری انجام می دهید. لذت می برید و رشد می کنید. مشتری دوم می آید و باز ادامه می دهید. انگیزه بیشتری می گیرید و بیشتر باور می کنید که می شود و همینطور رشد و پیشرفت و لذت بیشتر…

شغل مورد علاقه شما چیست؟

شغل مورد علاقه شما چیست؟

بدانید طبق قانون، وقتی که احساس خوبی دارید، نشانه ی بودن شما در مسیر صحیح است و تصمیمات و اقداماتی که درباره کسب و کارتان می گیرید به این دلیل که بر پایه احساس خوب است، درست، بموقع و نتیجه بخش است. لذا طبیعی است که موفق شوید. طبیعی است که رشد کنید.

همچنان که ما با علاقه و احساس خوب کار می کنیم، جهان هم از این کار ما به شایستگی استقبال می کند. کافیست که در مواقعی که شرایط به ظاهر سخت و نادلخواه است، یاد بگیریم ذهن خود را کنترل کنیم. همین کنترل ذهن باعث می شود متوقف نشویم. نباید اجازه دهیم نجواهای شیطانی که کمبود را به ما گوشزد می کند احساس مان را بد کند.

در مسیر علاقه تان می توانید رشد کنید

در همه کسب و کارها موضوع کنترل ذهن وجود دارد. رفتن به پله ی بعدی در هر کسب و کاری، نیازمند رشد است و رشد نیازمند کنترل ذهن است. زیرا برای رشد کردن باید یک تضاد یا مسئله ای را حل کنیم.

وقتی به کسب و کارهای موفق دنیا نگاه می کنیم. متوجه می شویم همه آنها در بُرهه ای از کسب و کارشان به تضاد برخورده اند. اما با کنترل ذهن توانسته اند از همان تضاد یک موفقیت بزرگ خلق کنند.

هیچ کسب و کار موفقی را پیدا نخواهید کرد که با شکایت از اوضاع و شرایط یا با نگرانی به موفقیت بزرگی رسیده باشد. همین موارد است که باعث ایجاد تفاوت در نتیجه می شود. باید یاد بگیریم متفاوت فکر کنیم و متفاوت عمل کنیم تا نتایج متفاوت از بقیه افراد جامعه بگیریم.

اکثریت جامعه اینگونه تصور می کنند که باید به دنبال شغلی رفت که اکنون و با شرایط موجود، پول ساز است. باید رشته ای را برای تحصیل انتخاب کرد که پول ساز است. همه این ایده ها ناشی از باور به کمبود است.

تفاوت در نتایج عده ی خاصی که به موفقیت های بزرگ رسیده اند به دلیل تفاوت در افکارشان است. آنها به دنبال شغل و کسب و کاری رفته اند که مبنایش عشق درونی و علاقه آنها بوده است. همین افراد متفاوت ترین و پیشرو ترین های تاریخ بوده اند. واقعیت این است که نوع شغل و کسب و کار ما نیست که پول می سازد، بلکه احساس ما نسبت به آن شغل است که موفقیت رو خلق می کند

بطور مثال صدها فروشگاه اینترنتی آنلاین در یک برهه ای که مُد شده بود شروع به کار کردند. اما فقط آنهایی که به کارشان علاقه داشتند و عاشق آن کار بودن دوام آوردند. آنها بودند که تفاوت ایجاد کردند. مانند دیجی کالا در ایران!

پیشنهاد می کنم مقاله ای با عنوان “رسالت شما چیست؟” را از اینجا مطالعه کنید

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
آیه ۱۱۸ سوره هود
نوشتهٔ بعدی
کلام قرآن یا کلام جول اوستین؟!
فهرست