فرمول اصلی برای موفقیت در تمام جنبه های زندگی، کنترل ذهن است!

مهمترین قانون جهان هستی می گوید: احساس خوب باعث خلق اتفاقات خوب و احساس بد باعث خلق اتفاقات بد می شود. برای اجرای این قانون در زندگی مان باید با دو موضوع آشنا شویم و با تمرین و تکرار در آنها به تسلط کافی برسیم تا نتایج متفاوت وارد زندگی مان شود. ۱- تمرکز بر نکات مثبت ۲- توانایی کنترل ذهن یا همان تقوا که قرآن بارها به آن توصیه می کند.

طبق قانون، برای خلق اتفاقات خوب، باید ابتدا فرکانس اتفاقات خوب را ارسال کنیم. از طرف دیگر این ارسال فرکانس باید مداوم باشد نه اینکه یک بار و دو بار فرکانس ارسال کنیم و بعد منتظر آمدن نتیجه باشیم. باید صبر داشته باشیم.

اگر می خواهیم اتفاقات خوب یا به عبارت بهتر، خواسته هایمان وارد زندگی مان شود، باید به صورت متوالی و روتین فرکانسهای خوبی را به جهان ارسال کنیم

اکنون این سوال پیش می آید که چطور می توانیم بصورت مداوم و مستمر حواسمان باشد که به صورت آگاهانه تمام لحظات، فرکانس خوبی را ارسال کنیم؟ جواب: تمرکز بر نکات مثبت و زیبایی های اطرافمان است. وقتی سعی کنیم به نکات مثبت اطرافمان (هرچند کوچک) تمرکز کنیم، ناخودآگاه توجه ما به سمت آن زیبایی ها معطوف می شود.

باید هر کجا که می رویم، زیبایی های آنجا را پیدا کنیم و به آن زیبایی ها آگاهانه توجه کنیم تا آرام آرام، ذهن مان به این کار عادت کند و تبدیل به یک عمل روتین در زندگی مان شود.

باید تمرکز بر نکات مثبت جزئی از شخصیت مان شود. به گونه ای که بطور ناخودآگاه و همیشه این کار را انجام دهیم و این تکرار باعث می شود در تمام لحظات فرکانس خواسته هایمان را به جهان ارسال کنیم.

ساز و کار جهان چگونه است؟

از اینجا به بعد جهان وارد عمل می شود. جهان طبق قوانین بی تغییر خداوند، فرکانس هایی که هر لحظه از ما گرفته است را به اتفاقات، افراد و شرایطی معادل و همسنگ با فرکانسهای ارسالی ما تبدیل می کند.

به همین دلیل است که می گوییم: احساس خوب = اتفاقات خوب و احساس بد = اتفاقات بد. وقتی قوانین ثابت و بدون تغییر است خیالمان راحت است. دیگر نگران نیستیم. حتی اگر یک اتفاق به ظاهر بد هم برایمان رُخ دهد می توانیم ذهن خود راکنترل کنیم.


توانایی کنترل ذهن یا همان تقوا

توانایی کنترل ذهن یا همان تقوا

وقتی ما از فرکانسهای ارسالی مان مطمئن باشیم و از طرفی، ایمان داشته باشیم که تنها فرکانس های خودمان هستند که شرایطم زندگی ما را خلق می کنند. می توانیم مطمئن باشیم که این اتفاق به ظاهر بد هم در نهایت به نفع ما تمام می شود.. اما به یک شرط و آن اینکه بتوانیم ذهن مان را کنترل کنیم و به احساس خوب برسیم.

زمانی که یک اتفاق ناخواسته و به ظاهر بد برایمان رُخ می دهد نباید به دنبال این باشیم که چه فرکانسی باعث این اتفاق شده است زیرا همین کنجکاوی و کنکاش باعث می شود احساس مان بد شود.

مهم این است که آیا همین لحظه می توانیم ذهن نجواگرمان را کنترل کنیم یا خیر؟ می توان با کنترل ذهن آن اتفاق به ظاهر بد را به گونه ای کنترل کرد که نه تنها به ضررمان نشود، بلکه به نفع مان تمام شود!

نتیجه می گیریم که اصل داستان همین است که: ۱- بتوانیم نجواهای ذهن مان را کنترل کنیم (بطور مثال مشغول به انجام کار دیگری شویم، بازی کنیم یا حتی بخوابیم) ۲- بعد از آنکه ذهنمان را ساکت کردیم، می توانیم با دلایل منطقی ذهن منطقی مان را قانع کنیم.

کنترل ذهن همه چیز است!

اگه بتوانیم این دو مرحله را به درستی انجام دهیم، ذهن مان سبک می شود! نشانه اینکه کارمان را درست انجام داده ایم همین است! دیگر مضطرب نیستیم، دیگر نگران و ناراحت نیستیم. در یک کلام به احساس خوب می رسیم و احساس خوب یعنی اینکه اتفاقات خوبی در راه است..

کنترل ذهن یک روش مشخص و خاصی ندارد. یک تمرین خاص ندارد. هر شخص خودش بهتر می داند چه روش و چه استراتژی برای ساکت کردن ذهنش استفاده کند که برای او جواب دهد.

یکی ممکن است برای ساکت کردن ذهن اش بخوابد. یکی دوش بگیرد. یکی با حیوان خانگی اش بازی کند، یکی شاید با ساز زدن بتواند کانون توجه اش را تغییر دهد و خود را به احساس کمی بهتر برساند.


فرمول اصلی کنترل ذهن است

فرمول اصلی کنترل ذهن است

در مرحله قانع کردن ذهن منطقی نیز، یک روش خاص و مشخصی وجود ندارد. باورهای محدودکننده هر شخصی متفاوت است. افراد در شرایط متفاوتی متولد شده اند و رُشد کرده اند و با توجه به شرایط، ورودی هایی که از اطرافیان، والدین، جامعه، مدرسه و … دریافت کرده است نیز متفاوت است.

کنترل ذهن = کنترل زندگی

اکنون که اصل قانون را درک کردیم باید تنها به اصل بچسبیم و حواشی را رها کنیم. باید ذهن مان را با قوانین خداوند هماهنگ کنیم. هماهنگی با قوانین همان است که قرآن می گوید صراط مستقیم.

همان راهی خداوند به بندگانش نعمت می دهد! همان راهی که همه آنچه که می خواهیم از ثروت و سلامتی و آرامش و رابطه عاشقانه و معنویت و … همه و همه در این مسیر به ما داده می شود.

پس از همین امروز شروع کنیم و بیشتر به به زیبایی های اطرافمان را ببینیم و به آن توجه کنیم. باید در شرایط سخت هم این توجه به نکات مثبت را فراموش نکنیم و ذهن خود را کنترل کنیم.

وقتی ما بتوانیم اصلی ترین قانون خداوند ( احساس خوب = اتفاقات خوب و احساس بد = اتفاقات بد) را اجرا کنیم. طبق قانون از همان اولین لحظاتِ تغییر فرکانس، نشانه ها خودشان را به ما نشان می دهند. از همان ابتدا به احساس خوب می رسیم و خشنود هستیم! کافیست این رویه را ادامه دهیم تا نتایج بزرگ تر وارد زندگی مان شود.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
ما هنوز قدرت خداوند را باور نکرده ایم; اصل ایمان و باور است، مابقی جزئیات است!
نوشتهٔ بعدی
خواستن خداوند با خواستن من و شما متفاوت است! تفسیر فعل یشاء در قرآن!
فهرست