این جهان،جهان تغییر است،نه تقدیر!

folder_openمقالات

در جهانی که اتفاقاتش رو هر کدوم از ما، با ارسال فرکانس‌هامون، هر لحظه داریم رقم می زنیم و با توجه به این نکته که هر لحظه نوع فرکانس ارسالی ما می‌تونه تغییر کنه، اعتقاد داشتن به موضوعی مثل تقدیر و سرنوشت(ارسال فرکانسی ثابت و تعریف شده) مضحک و خنده داره!

اگه می‌خوایم زندگی‌مون رو تغییر بدیم، باید دیدگاهمون رو نسبت به فرکانس و قوانینش تغییر بدیم، چرا؟! چون تنها با تغییر افکار و باورهای ما، اتفاقات و شرایط بیرون از ما شروع به تغییر می کنه.

اجازه بدید با یک مثال موضوع رو باز کنم:

تصور کنید در یک قایق بادبانی، در یک دریای زیبا، در حال حرکت هستید و شما ناخدای این قایق. بادهای موافق و مخالف هم می‌وزند، اما به شما میگن، مقصد شما از قبل تعیین شده و جزیره X مقصد شماست! بهتون میگن شما چه تلاش کنید و چه تلاش نکنید، فرقی نمیکنه. بادبانهای قایق رو هم به هر جهتی که تنظیم کنید، هیچ تفاوتی نمی کنه، چون قایق شما، بصورت کاملا خودکار مسیرش رو به جزیره X طی می‌کنه.

با توجه به توضیحات بالا، آیا شما کوچکترین تلاشی برای تغییر مسیر حرکت انجام می دید؟ آیا اصلا دیگه باد موافق یا باد مخالف برای شما معنی داره؟

در زندگیِ ما هم، تقدیر همون جزیره X که از قبل مشخص شده و تغییر شرایط در این مثال، همون تنظیم بادبانها است که همونطور که گفتیم کاری کاملا بیهوده است.

اعتقاد به تقدیر مانع حرکت ما می‌شود!

اگه کسی به تقدیر اعتقاد داشته باشه و باور کرده باشه که سرنوشتش از قبل تعیین شده و به اصطلاح مُقدر شده و امکان تغییرش هم وجود نداره، به نظر شما آیا فردی با این طزر تفکر، کوچکترین تمایلی به تغییر شرایط زندگیش داره؟!

آیا می تونه به تغییر حتی فکر کنه؟ فرض کنید اقدامی هم انجام بده، با این طزر فکر، اولین شکستش باعث نااُمیدیش میشه و با این توجیح که حتما رسیدن به این خواسته در سرنوشت و تقدیر من نبوده یا شاید صلاح من در این نیست! براحتی از تلاش دوباره  و اصلاح مسیر، منصرف میشه و دیگه ادامه نمیده!

همه‌ی ما کم یا زیاد باورهای اشتباهی درباره خداوند و قوانینش داریم. باورهای اشتباهی که از گذشتگان خودمون، جامعه، والدین، اطرافیان، مذهب و … به ما رسیده که اصلاح هر کدوم از این باورهای غلط باعث میشه یکی از نشتی های خروج نعمت و ثروت از ظرف ذهنمون پوشونده بشه.

یکی از این باورهای اشتباه، موضوع تقدیر و سرنوشت ماست. اعتقاد به اینکه خداوند سرنوشت هر کسی رو از قبل رقم زده، مُقدر کرده و تحت هیچ شرایطی هم قابل تغییر نیست!

ما در هر لحظه (آگاهانه یا ناآگاهانه) در حال ارسال فرکانس هستیم. این فرکانس می‌تونه مثبت یا منفی باشه. لحظه ای نیست که ما فرکانس ارسال نکنیم به جز در زمان خواب.

نوع فرکانس ثابت نیست و هر لحظه قابل تغییر از مثبت به منفی یا از منفی به مثبته. آیا میشه بر اساس یک فرکانس متغیر، یک نتیجه ثابت رو تعیین کرد؟ تعیین کردنش بماند، آیا اصلا میشه پیش بینی کرد؟

عمل متفاوت، مسیر متفاوت!

با آگاهی از قانون فرکانس هر اتفاقی قابل توضیح میشه. قانون فرکانس میگه:هیچ اتفاقی، اتفاقی نیست. این جهان بسیار بسیار منظم خلق شده و در این جهان منظم

 در فیلم راز یکی از اساتید قانون جذب مثال جالبی می زنه. میگه تصویر کنید در تاریکی محض، در یک جاده، با ماشینتون در حال حرکت هستید. چراغهای ماشین شما فقط ۵۰ متر اول رو روشن می کنه.

بعد از طی کردن ۵۰ متر اول به کمک روشنایی چراغ ماشینتون، ۵۰ متر بعدی جاده براتون روشن میشه و همینطور آروم آروم این مسیر رو ادامه میدید تا زمانی که به مقصد برسید.

نور چراغ در اینجا منظور الهامات خداونده که مسیر رو برامون روشن می‌کنه. اما نکته مهم این داستان اینجاست که مسیر ما، مطابق با عکس العمل ما به هدایت خداوند هر لحظه تغییر میکنه و ثابت نیست. عمل کردن یا عمل نکردن ما به هدایت های خداوند، باعث میشه ادامه مسیر به سمت آسونی یا سختی تغییر کنه.

اساس این جهان، طبق قانون بدون تغییر خداوند، بر پایه‌ی تغییر استوار شده، اساس جهان بر هدایت استوار شده، اون هم هدایتی لحظه به لحظه. به نظر شما در جهانی با این میزان تمایلِ به تغییر، اعتقاد به سرنوشت و تقدیری ثابت و از قبل تعریف شده منطقی و عقلانیه؟

باور کنیم که خداوند برای هیچ انسانی، هیچ تقدیر و سرنوشتی از قبل نوشته شده، مشخص نکرده که اگه این موضوع درست بود، عدالت خداوند زیر سوال می رفت!

خداوند از قبل تعیین نکرده که امیر طبسی در زندگیش این وضعیت مالی رو داشته باشه، این میزان سلامتی رو داشته باشه، این حد از خوشبختی رو تجربه کنه. همه این موارد و شرایط رو خودِ من تعیین می‌کنم. خودِ من هستم که تقدیرم رو با افکار و باورهام می‌نویسم و جهان هم این برنامه رو بدون هیچ قضاوتی اجرا میکنه.

عدالت یعنی میزان دسترسی ما به نعمت و ثروت های این جهان، یکسان باشه. اما اینکه میزان دریافت ما به این نعمت و ثروت رو هم، خداوند تعیین کنه در تضاد با عدالته.

امیر طبسی

عده کمی، آنچه گفته شد را باور می‌کنند..

عده‌ی کمتری، به آنچه گفته شد عمل می کنند..

و همان عده کمتر، بیشترین نتایج را می‌گیرند..

نکته مهم: چنانچه درباره مطلب بالا، سؤال یا ابهامی دارید، از بخش “پرسش و پاسخ قرآنی” سؤال خودتان را مطرح کنید تا بنده و سایر اعضای سایت به سؤال شما پاسخ دهیم. به سؤالات مطرح شده در کامنت‌های این صفحه، پاسخی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سریع ترین و بهترین روش جذب خواسته ها
فهرست