چگونه ذهن را کنترل کنیم؟

طبق قوانین جهان هستی ما در دنیایی زندگی می کنیم که بر اساس فرکانس عمل می کند و جهان همانند یک دستگاه پردازشگر فرکانس های ارسالی ما را به واقعیت تبدیل می کند. فرکانس های ارسالی از طرف ما ابتدا از طریق دیده ها و شنیده هایمان (کانون توجه) وارد ذهن مان می شوند و سپس در قالب یک احساس خود را بروز می دهند و از طریق همان احساس (خوب یا بد) فرکانس را به جهان ارسال می کنیم.

پس قدم اول برای کنترل ورودی های مان یقین قلبی به این موضوع است که سیستم جهان به همین شکل اداره می شود و همه چیز در جهان از انرژی است، که ما توسط کانون توجه مان به این انرژی شکل می دهیم و به صورت تجاربی در زندگیمان دریافتش می کنیم. همه داستان همین است و کافیست شما ورودی های ذهن تان را کنترل کنید تا به احساس خوب برسید و خالق هر آنچه که می خواهید در زندگی تان رخ دهد باشید.

راهکارهای کنترل ورودی های ذهن

-هر روز صبح مدتی هرچند کوتاه با خدای خودتان صحبت کنید و اتفاقاتی را که دوست دارید برای تان رخ دهد به او بگویید.

-یک دفتر سپاسگزاری داشته باشید و هر روز حداقل ۱۰ موردی که بخاطر داشتن شان سپاسگزار خداوند هستید و همچنین مواردی که در آینده دوست دارید آن را بدست آورید یادداشت کنید.

-هر شب قبل از خواب به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه رسیدن به خواسته های تان را تجسم کنید.

-یک فیلم از خواسته هایی که دارید بسازید و هر روز حداقل دو مرتبه آن را تماشا کنید.

-هروز به مدت ۴۵ دقیقه پیاده روی کنید و درباره اهدافتان با خودتان صحبت کنید.

-حداقل روزی ۱۰ صفحه کتاب در رابطه با خواسته هایتان بخوانید.

-هفته ای یک فیلم سینمایی انگیزشی تماشا کنید.

– هروز سوالات قدرتمند کننده از خودتان بپرسید و جواب آن را در دفتر سپاسگزاری تان بنویسید.

-شبکه های مجازی منفی را از گوشی موبایل تان پاک کنید.

-به آهنگهای مورد علاقه تان گوش دهید.

-یک تابلوی آرزوها (Dream Board) بسازید که وقتی از خواب بیدار می شوید آن را ببینید.

-از افرادی که مثبت نیستند، مدام غر می زنند و افکار منفی دارند با آرامش فاصله بگیرید و آنها را از زندگی تان حذف کنید. تصمیم بگیرید ورودی های تان را کنترل کنید دیگر با آنها بحث نکنید و حتی اگر موردی پیش آمد که خواهان بحث بودند، از آنجا که می دانید نباید در احساس بد بمانید اعراض کنید و همین چرخه ماندن در احساس خوب باعث می شود که جهان حتی از آن فرد نزدیک به شما، یک روی دیگری نشان دهد و حتی او هم خواهان تغییر شود.

-رسانه ها خصوصا تلویزیون را از زندگی تان حذف کنید. به یک دلیل ساده. به این دلیل که شما می خواهید ورودی هایی به ذهن تان بدهید که می خواهید. شما باید برای تمام ورودی های ذهن تان حق انتخاب داشته باشید!


چگونه ذهن خود را کنترل کنیم

چگونه ذهن خود را کنترل کنیم

کنترل ذهن همه چیز است

گاهی اوقات پیش می آید که کار کنترل ذهن یا به قول قرآن داشتن تقوا سخت می شود. برای مثال اتفاقی افتاده که در آن لحظه هر چقدر تلاش می کنید به نکات مثبت توجه کنید نمی توانید و ذهن تان مدام در حال توجه و تمرکز بر روی نکات منفی است و نتیجه آن احساس بد.

شما در این شرایط می توانید از دو جمله جادویی برای کنترل ذهن استفاده کنید. اولین جمله که بسیار قدرتمند است، چشم هایتان را ببندید و بگوئید خداوندا..ایاک نعبد و ایاک نستعین. یعنی خدای خوبم در این لحظه که کنترل ذهن برایم دشوار شده مانند همیشه تنها تو را می پرستم و تنها از تو یاری می جویم.

چه قدرتی بالاتر از قدرت رب العالمین و مطمئن باشید در همه ی موارد نیروی قدرتمند خداوند به یاری تان می آید و به شم راهکار می دهد، که چطور در این شرایط به ظاهر سخت از دل تضادها بتوانید به تمرکز بر روی نکات مثبت برسید.

جمله جادویی دوم این است که بگویید: من یقین دارم که در مدار درست قرار گرفته ام و در همه ی اتفاقات زندگی ام خیر عظیمی نهفته است، یا همان جمله الخیر فی ما وقع..

پس بیایید آگاهانه ورودی های ذهن تان را کنترل کنید و به چیزهایی توجه کنید که به شما احساس بهتری می دهد. اگر با تضادی رو به رو شدید، بدانید که این تضاد آمده است که به شما بگوید چه می خواهید.. پس آگاهانه به جای تمرکز کردن بر روی تضاد، از خودتان بپرسید: من این مشکل را نمی خواهم پس چه میخواهم؟

با پاسخ به سوال بالا می فهمید که چه می خواهید، پس تمرکزتان را بگذارید بر روی آنچه که می خواهید. حتی اگر نتوانستید این کار را انجام دهید، توجه تان را بر روی چیزی بگذارید که در آن موقع احساس تان را کمی بهتر کند.

مثلا به یک پرنده نگاه کنید و آب خوردن او را ببینید، یا به آسمان نگاه کنید و از دیدن ابرها یا ستاره ها یا ماه لذت ببرید، یا به یک عکسی زیبا نگاه کنید که به شما احساس بهتری بدهد.

حالا که قانون را می دانید باید به آن عمل کنید تا به سعادت در دنیا و آخرت برسید. نکته ای که لازم است به آن اشاره شود این است که موفقیتهای هر چند کوچک تان را که حاصل همان کنترل ورودی های ذهن است ببینید و آنها را مدام به خود یادآوری و تحسین کنید. حالا که در یک چرخه از اتفاقات مثبت و عالی افتاده اید مدام آن اتفاقات را تحسین کنید تا دایره ی فرکانسی آن را گسترده تر و عظیم تر کنید.

امیدوارم از مطالعه این مقاله نهایت بهره را برده باشید. اگر شما نیز راهکاری برای تقویت توانایی کنترل ذهن دارید در بخش نظرات همین صفحه بنویسید تا من و سایر دوستان از ایده های شما استفاده کنیم.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
خانه و ماشین هدف خلیفه خدا!
نوشتهٔ بعدی
ریسک کردن معنایی ندارد!
فهرست