[ زمان مورد نیاز برای مطالعه‌ متن زیر: فقط < 1 دقیقه

همه‌ی ما به دنبال هدایت خداوند هستیم. منتظر دریافت الهامات خداوند هستیم. اما زمانی که به ما الهام می‌شود، اقدامی نمی‌کنیم.. چرا؟ به این دلیل که منطقی نیست!

اگر قرار است بر اساس منطق‌های ذهن‌مان عمل کنیم، دیگر چه نیازی به الهامات خداوند داریم؟! اگر قرار است بترسیم و به الهامات‌مان عمل نکنیم، چرا منتظر دریافتش هستیم؟!

داستان‌های قرآنی را که می‌خوانیم، می‌بینیم همه الهاماتی که به پیامبر یا غیرپیامبر می‌شود با منطقِ ذهن، کوچکترین سازگاری ندارد! اما آنکه ایمان دارد، استدلال‌های منطقیِ ذهن را کنار می‌گذارد.

کسی که به قدرت خداوند، به علم خداوند، به برنامه‌ریزی‌های بی نقص خداوند، به راه‌کارهای خداوند ایمان دارد، به راه‌کارهای منطقیِ ذهن‌اش کاری ندارد.

به این فکر کنیم که منطق ذهن از کجا می‌آید؟ ریشه‌هایش از کجا آب می‌خورد؟ آیا جز این است که تجربیات قبلی خودمان و دیگران این منطق‌ها را ساخته است؟ آیا جز این است که نگاه محدود خودمان و عقلمان به مسائل مختلف زندگی، منطق‌های ذهن ما را تشکیل داده است؟

ایمان واقعی به خداوند در این بزنگاه‌ها خودش را نشان می‌دهد. اینکه آیا واقعا ایمان داریم یا ایمان‌مان فقط در حد حرف و ادعاست!

در عمل به الهامات خداوند به دنبال قانع کردن منطقِ ذهن‌مان نباشیم..

امیر طبسی _ انسان توحیدیعدّه کمی، آنچه گفته شد را باور می‌کنند..

عدّه‌ی کمتری، به آنچه گفته شد عمل می کنند..

و همان عدّه‌ کمتر، بیشترین نتایج را می‌گیرند..

نکته مهم: چنانچه درباره مطلب بالا، سؤال یا ابهامی دارید، از بخش “پرسش و پاسخ قرآنی” سؤال خودتان را مطرح کنید تا بنده و سایر اعضای سایت به سؤال شما پاسخ دهیم. به سؤالات مطرح شده در کامنت‌های این صفحه، پاسخی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سریع ترین و بهترین روش جذب خواسته ها
فهرست