مرگ، اتفاق عجیبی است. اتفاقی ناشناخته.. و همین ناشناخته بودنش، ناخودآگاه در ما ایجاد ترس می‌کند. اما شنیدن گفتگوی دو جنین در شکم مادرشان، که درباره مرگ صحبت می‌کنند، ما را آرام می‌کند.

گفتگوی این دو جنین، به ما این موضوع را اثبات می‌کند، که تفاوت در نگاه به موضوعات مختلف، چقدر می‌تواند به ما آرامش دهد. چقدر می‌تواند ترس ما را از آن موضوع یا اتفاق، کم کند.

کنترل ذهن یا همان تقوایی که قرآن بارها به آن سفارش می‌کند، یعنی تغییر زاویه نگاهمان به یک اتفاقِ به ظاهر بد، به یک اتفاقِ به ظاهر ناخواسته..

گفتگوی دو جنین درباره موضوع تولد که البته از نگاه آن دو، یعنی جدایی، یعنی مرگ، می‌خواهد به ما بگوید: حتی بدترین، زشت‌ترین، ترسناک‌ترین و ناشناخته‌ترین اتفاقات هم می‌تواند زیبا باشد.

به گفتگوی این دو جنین گوش بدهیم و قدری به صحبت هایی که بین آن دو رد و بدل می‌شود، فکر کنیم، قطعا به نتایج زیبایی می‌رسیم.

[این پادکست در زمان مرگ دو فوتبالیست عزیزمان (میناوند و انصاریان) و در زمان شیوع ویروس کرونا، ضبط شده است]

امیر طبسی _ انسان توحیدیعده کمی، آنچه گفته شد را باور می‌کنند..

عده‌ی کمتری، به آنچه گفته شد عمل می کنند..

و همان عده کمتر، بیشترین نتایج را می‌گیرند..

نکته مهم: چنانچه درباره مطلب بالا، سؤال یا ابهامی دارید، از بخش “پرسش و پاسخ قرآنی” سؤال خودتان را مطرح کنید تا بنده و سایر اعضای سایت به سؤال شما پاسخ دهیم. به سؤالات مطرح شده در کامنت‌های این صفحه، پاسخی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سریع ترین و بهترین روش جذب خواسته ها
فهرست