ما انسانها تنها یک تفاوت با بقیه موجودات این دنیا داریم. آنها امانت خداوند را نپذیرفتند، اما ما پذیرفتیم! امانتی که به ما قدرت می‌دهد. قدرتی به اسم قدرت اختیار!

آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده‌اید؟! اینکه اگر قدرت اختیار را از انسان بگیریم، دیگر هیچ تفاوتی با بقیه موجودات زنده دنیا نمی‌کند. نکته قابل تأمل این است که 95% انسانها از این قدرت بر علیه خود استفاده می‌کنند!

به همین دلیل است که خداوند در قرآن می‌گوید: انسان نادان این امانت را پذیرفت! آیه 72 سوره احزاب:

إِنَّا عَرَضْنَا الْأَمَانَةَ عَلَى السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَالْجِبَالِ فَأَبَيْنَ أَنْ يَحْمِلْنَهَا وَأَشْفَقْنَ مِنْهَا وَحَمَلَهَا الْإِنْسَانُ ۖ إِنَّهُ كَانَ ظَلُومًا جَهُولًا

ما اين امانت را بر آسمانها و زمين و كوه‌ها عرضه داشتيم، از تحمل آن سرباز زدند و از آن ترسيدند. انسان آن امانت بر دوش گرفت، كه او ستمكار و نادان بود.

تا زمانی که قدرت اختیارمان را به دیگران می‌دهیم، یعنی در امانت خداوند، خیانت کرده‌ایم. به همین دلیل است که قرآن می‌گوید: انسان ستمکار است.

تا وقتی که به قدرت خلق زندگی‌مان پی نبریم، نمی‌توانیم سعادت و خوشبختی را در این جهان تجربه کنیم. به همین دلیل است که قرآن می‌گوید: انسان نادان است.

امیر طبسی _ انسان توحیدیعده کمی، آنچه گفته شد را باور می‌کنند..

عده‌ی کمتری، به آنچه گفته شد عمل می کنند..

و همان عده کمتر، بیشترین نتایج را می‌گیرند..

نکته مهم: چنانچه درباره مطلب بالا، سؤال یا ابهامی دارید، از بخش “پرسش و پاسخ قرآنی” سؤال خودتان را مطرح کنید تا بنده و سایر اعضای سایت به سؤال شما پاسخ دهیم. به سؤالات مطرح شده در کامنت‌های این صفحه، پاسخی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سریع ترین و بهترین روش جذب خواسته ها
فهرست