[ زمان مورد نیاز برای مطالعه‌ متن زیر: فقط 2 دقیقه ]

خداوند در آیه 19 سوره انشقاق به یک نکته‌ی بسیار مهم اشاره می‌کند. به یک قانون مهم! قانونی که انسان، بخاطر ذاتِ عجولی که دارد می‌خواهد به هر طریقی آن را دور بزند. قانون تکامل!

فَلَا أُقْسِمُ بِالشَّفَقِ ﴿١٦﴾

وَاللَّيْلِ وَمَا وَسَقَ ﴿١٧﴾

وَالْقَمَرِ إِذَا اتَّسَقَ ﴿١٨﴾

لَتَرْكَبُنَّ طَبَقًا عَنْ طَبَقٍ ﴿١٩﴾ قطعا شما از طبقه‌ای به طبقه‌ی دیگر بالا می‌آیید.

همانطور که طلوع و غروب خورشید، روشن و تاریک شدن زمین، آرام آرام و تدریجی اتفاق می‌اُفتد، خداوند همین مثال را برای رشد و پیشرفت ما می‌زند.

حرکت ماه و خورشید بهترین مثال، بهترین تشبیه برای حرکت ما انسانها در مسیر زندگی‌ست. مسیری که خیلی‌ها چشم به مقصد آن دوخته‌اند!

خیلی از ما آدمها مسیرِ زندگی را، قربانی مقصد می‌کنیم. به قول شاعر: ﻣﻦ ز ﻣﻘﺼﺪﻫﺎ ﭘﻲ ﻣﻘﺼﻮدﻫﺎي ﭘﻮچ اﻓﺘﺎدم.. ‫ﺗﺎ ﺗﻤﺎم ﺧﻮﺑﻬﺎ رﻓﺘﻨﺪ و ﺧﻮﺑﻲ ﻣﺎﻧﺪ در ﻳﺎدم.

قانون تکامل می‌خواهد به ما یادآوری کند، برای رسیدن به هر مقصدی، راهی نداریم، جز اینکه مسیرش را طی کنیم. اینکه طی کردنِ این مسیر چقدر زمان می‌برد بستگی به من و شما دارد. بستگی به ایمانِ من و شما دارد.

ما با فرکانس‌هایمان تکامل‌مان را طی می‌کنیم. از آنجائی که هر کدام از ما، فرکانس‌های متفاوتی با قدرتهای متفاوت به جهان هستی ارسال می‌کنیم، به همان نسبت هم تکامل‌مان در مدت زمان‌های مختلف طی می‌شود.

یکی خیلی زود تکاملش را طی می‌کند. یکی کمی دیرتر.. . فراموش نکنیم که جهان مادیِ ما محدود در زمان و مکان است. پس طی کردن تکامل فرکانسی هم نیاز به زمان دارد.

قانون تکامل را هر روز و هر لحظه به خودمان یادآوری کنیم. کافیست بدانیم و بخواهیم. همه‌ی ما می‌دانیم کجای زندگی داریم قانون تکامل را دور می‌زنیم. حتی می‌دانیم چرا! پس خودمان را گول نزنیم.

قانونی را که خودِ خداوند آن را رعایت می‌کند، دور نزنیم!

امیر طبسی _ انسان توحیدیعدّه کمی، آنچه گفته شد را باور می‌کنند..

عدّه‌ی کمتری، به آنچه گفته شد عمل می کنند..

و همان عدّه‌ کمتر، بیشترین نتایج را می‌گیرند..

نکته مهم: چنانچه درباره مطلب بالا، سؤال یا ابهامی دارید، از بخش “پرسش و پاسخ قرآنی” سؤال خودتان را مطرح کنید تا بنده و سایر اعضای سایت به سؤال شما پاسخ دهیم. به سؤالات مطرح شده در کامنت‌های این صفحه، پاسخی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست