قلب ما فکر می کند!

سلام به همه یکتاپرستان قرن ۲۱ و دنبال کنندگان سایت انسان توحیدی. مطلب امروز اختصاص دارد به بررسی یک معجزه در قرآن. یک کشف علمی که خداوند در کتاب خود بیش از ۱۴۰۰ سال قبل به آن اشاره کرده است. آیا می دانستید انسان با قلب خود فکر می کند؟! دانشمندان در جدیدترین یافته های علمی خود اثبات کردند که انسان با قلب خود فکر و اندیشه می کند. همه ما پیش از این تصور می کردیم این مغز است که فکر می کند و تمام تحلیل ها و اندیشه های ما توسط مغز انجام می شود.

خداوند این یافته علمی را بارها و در آیات مختلف قرآن به زیبایی بیان کرده است. ابتدا آیاتی را که در آن از اندیشیدن توسط قلب مان سخن گفته است مرور می کنیم و در ادامه به توضیح کشف علمی دانشمندان می پردازیم.

أَفَلَا یَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ أَمْ عَلَىٰ قُلُوبٍ أَقْفَالُهَا

آیا در قرآن نمى‌اندیشند یا بر دلهایشان قفلهاست؟

آیه ۲۴ سوره محمد

أَفَلَمْ یَسِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَتَکُونَ لَهُمْ قُلُوبٌ یَعْقِلُونَ بِهَا أَوْ آذَانٌ یَسْمَعُونَ بِهَا ۖ فَإِنَّهَا لَا تَعْمَى الْأَبْصَارُ وَلَٰکِنْ تَعْمَى الْقُلُوبُ الَّتِی فِی الصُّدُورِ

آیا در زمین سیر نمى‌کنند تا صاحب دلهایى گردند که بدان تعقل کنند و گوشهایى که بدان بشنوند؟ زیرا چشمها نیستند که کور مى‌شوند، بلکه دلهایى که در سینه‌ها جاى دارند کور باشند.

آیه ۴۶ سوره حج

کَذَٰلِکَ یَطْبَعُ اللَّهُ عَلَىٰ قُلُوبِ الَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ

اینچنین خدا بر دلهاى کسانى که از دانایى بى‌بهره‌اند، مهر مى‌نهد.

آیه ۵۹ سوره روم

وَلَقَدْ ذَرَأْنَا لِجَهَنَّمَ کَثِیرًا مِنَ الْجِنِّ وَالْإِنْسِ ۖ لَهُمْ قُلُوبٌ لَا یَفْقَهُونَ بِهَا وَلَهُمْ أَعْیُنٌ لَا یُبْصِرُونَ بِهَا وَلَهُمْ آذَانٌ لَا یَسْمَعُونَ بِهَا ۚ أُولَٰئِکَ کَالْأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ ۚ أُولَٰئِکَ هُمُ الْغَافِلُونَ

براى جهنم بسیارى از جن و انس را بیافریدیم. ایشان را دلهایى است که بدان نمى‌فهمند و چشمهایى است که بدان نمى‌بینند و گوشهایى است که بدان نمى‌شنوند. اینان همانند چارپایانند حتى گمراه‌تر از آنهایند. اینان خود غافلانند.

آیه ۱۷۹ سوره اعراف

مَا أَصَابَ مِنْ مُصِیبَهٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ ۗ وَمَنْ یُؤْمِنْ بِاللَّهِ یَهْدِ قَلْبَهُ ۚ وَاللَّهُ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمٌ

هیچ مصیبتى جز به فرمان خدا به کسى نمى‌رسد. و هر که به خدا ایمان بیاورد، خدا قلبش را هدایت مى‌کند. و خدا به هر چیزى داناست.

آیه ۱۱ سوره تغابن

در آیات بالا خداوند بسیار صریح و روشن از فکر کردن قلب سخن می گوید. اما متاسفانه ما آیاتی را که خداوند خود بیان کرده است را تنها با اثبات علمی باور می کنیم! هر روز که می گذرد یک معجزه علمی از قرآن کشف می شود. با همه این معجزات باز هم لجاجت می ورزیم و از پا گذاشتن در صراط مستقیمی که سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت ما را تضمین می کند امتناع می ورزیم.

اثبات علمی دانشمندان

در سال ۱۹۹۹ میلادی یک محقق کاردیولوژی، برای اولین بار در سازمان آناتومیک عملکرد مغز و قلب به کشف مهمی رسید که البته بارها مورد انتقاد بسیاری از دانشمندان نیز قرار گرفت. اما دکتر جی آرمور در نهایت توانست دلایل علمی اش را به اثبات برساند و دانشمندان را قانع کند. این کشف جنین بود: محتوای بیش از ۴۰ هزار نورون و مدارات مجتمع آن، قلب را قادر می سازد که احساس کند، تنظیم کند و بخاطر بیاورد. علاوه بر این قلب و مغز هر دو می توانند اطلاعت را دریافت و پردازش کنند. و اثبات این موضوع یعنی اینکه قلب ما هوشمند است.

در سال ۲۰۱۵، یک تثوری جدید با هشت سال مطالعه علمی، باعث گسترش نظریه دکتر جی آمور در موسسه heart math در آمریکا شد. آنها گفتند: ما سالها فکر می کردیم که قلب فقط کار پمپاژ خون را انجام می دهد، اما یک مورد نادر باعث شد ما به این وظیفه شک کنیم. زیرا زمانی که عمل پیوند قلب مصنوعی روی انسانها انجام شد، گزارشاتی از افراد مختلف دریافت کردیم که با نظریه های گذشته ی ما در تضاد بود.


انسان با قلب خود فکر می کند

انسان با قلب خود فکر می کند

در یک عمل پیوند قلب، تغییرات ویژگی های شخصیتی در فرد رخ داده است. یعنی اخلاف، رفتار، عادت های همیشگی و روزانه اش، اعتقادات مذهبی و روش فکر کردن، شجاعت ، ترس و در یک کلام روحیات درونی این افراد دچار تغییرات چشم گیری شده است.

قلب ما بسیار هوشمند است و به دریافت کننده های اطلاعات سری و مرموز مجهز است. قلب مرکز اولین آگاهی هاست. حتی گسترده تر و سریع تر از مغز! دانشمندان بعد از بررسی چندهزار نمونه آزمایش متوجه شدند این قلب است که اول پیام عصبی را می گیرد و بعد از آن به مغز ارسال می کند. اما چون سرعت این ارسال بسیار سریع و از طریق امواج الکترو مغناطیسی بوده است دانشمندان نتوانسته اند این موضوع را تشخیص داده و متوجه شوند که مرکز پیام کجا بوده است.

خداوند در آیات قرآن می فرماید: بر قلب های گمراهان مهر خاموشی زدیم.. این بیان روشن مشخص می کند که ادارک و شهود فقط از راه قلب انجام می شود و درست زمانی که این درک قلبی، کور و خاموش شود ما متوقف خواهیم شد. پس قلب جایگاه پیام الهی و درک فرکانس خداست.

قدرت احساس ما

در قانون جذب می گوییم کلید رسیدن به خواسته ها در نوع احساس ماست. طبق آموزه های اساتید قانو جذب:احساس خوب باعث خلق اتفاقات خوب و احساس بد باعث خلق اتفاقات بد است. اکنون که به عملکرد معجزه وار قلب آگاه شدیم، توضیح این مطلب که احساسات ما قطب نمای ماست بسیار آسان است. اکنون به قدرت احساسات پی می بریم. احساس ما چراغ راهنمای ما برای رسیدن به خواسته ها است. احساس ما وسیله سنجش کارکرد درست ادراک قلب ماست.

همه ی ما می دانیم جهان از شکلهای مختلف انرژی ساخته شده است. یعنی چیزی در جهان وجود ندارد که انرژی نباشد! راه ارتباط انرژی ها با یکدیگر از طریق فرکانس است. یعنی ما توسط پل ارتباطی فرکانسی در قلب ، به تمام دنیای اطراف مرتبط می شویم و نوع پیشرفته ای از ارتباط بین خود و تمام ذرات کیهان داریم که فقط راه تشخیص جنس آن فرکانس از طریق احساس است.

وقتی حال ما بد می شود این اصلا طبیعی نیست و این حس بد یعنی اینکه اتفاقی در حال بروز است که به ما خدمت نمی کند. این قلب ماست که آن فرکانس بد را دریافت کرده و به تمام بدن گزارش می کند. شما این را هزاران بار تجربه کرده اید و آن را دلشوره و آشوب نامیده اید.

آری خداوند این چنین زیبا قوانین جهان هستی را بی کم و کاست در قرآن بیان کرده است. بی شک درک قرآن و عمل به آن سعادت و خوشبختی ما را در دنیا و در ادامه آن در آخرت تضمین می کند. کتاب قرآن توحید را فریاد می زند و اگر ما انسان توحیدی باشیم بی شک به تمام خواسته هایمان می رسیم. با ایمان به خداوند بی شک آرامش را تجربه می کنیم و آرامش شروع همه موفقیت های ماست.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
تنها خداوند هدایت می کند
نوشتهٔ بعدی
معنای نماز در قرآن
فهرست