برای رسیدن به سعادت و خوشبختی باید وارد اتوبان سعادت شوید!

همه ما باید اصلی ترین هدف و مسیر زندگی مان تا آخر عمر، تلاش و تمرکز گذاشتن بر روی شناخت و درک هر چه بیشتر قوانین بی تغییر خداوند باشد. قوانینی که خداوند برای مدیریت جهانی به این بزرگی وضع کرده است. قوانینی که نظمی اینچنین دقیق را بر جهان حاکم کرده است. قوانینی که ثروت، سعادت و خوشبختی را به صورت کاملا طبیعی وارد زندگی مان می کند.

 چرا باید چنین هدفی را انتخاب کنیم؟

 ما به عنوان کسی که در این جهان هدفمند و منظم زندگی می کنیم، وظیفه داریم اول از همه این قوانین را بشناسیم و درک کنیم و در مرحله بعد، این قوانین را هرچه بهتر در زندگی مان اجرا کنیم. به عبارت بهتر باید تلاش کنیم خودمان را با این قوانین هماهنگ و هم مسیر کنیم.

خداوندی که خالق ماست، ما را هم مانند خودش، خالق آفریده است! خداوند این قدرت را به ما داده است که روی زمین اش، در چهارچوب قوانین هر آنچه از زندگی می خواهیم را بدست آوریم و تجربه کنیم.

پس ما همه آن چیزهایی را می توانیم خلق کنیم که فقط در چهارچوب قوانین خداوند است. ما چه زمانی در چهارچوب قوانین حرکت می کنیم؟! وقتی که اول از همه قوانین رو بشناسیم و درک کنیم.

ما در زمین خداوند زندگی می کنیم و قبل از هر کار و فعالیتی لازم است که قوانین زمین اش را بشناسیم که در چهارچوب آن قوانین، با قدرتی که خود خداوند به ما داده است، زندگی را خلق کنیم.

این قدرت فوق العاده فرکانس هم زمانی جواب می دهد که در چهارچوب قوانین از آن استفاده کنیم. درغیر اینصورت ممکن است نتیجه عکس داده و به جای خواسته ها، ناخواسته ها را وارد زندگی مان کند.

هیچ چیز مهمتر از قوانین نیست!

پس نتیجه می گیریم که برای ما در دنیا هیچ چیز مهمتر از قوانین نیست. اصلی ترین اولویت برای کسی که در این جهان زندگی می کند مهم تر از درک قوانین چه می توند باشد؟ پس باید اصلی ترین هدف زندگی مان را شناخت و درک قوانین جهان هستی بدانیم. زیرا این اصل و اساس جهان است و کل جهان را اداره می کند.

مسیر رسیدن به این هدف لایتناهی، مثل خود هدف بی انتهاست! برای حرکت به سمت چنین هدفی، باید اول ورود پیدا کنیم به مسیرش. اسم این مسیر رو اتوبان سعادت می گذاریم! چون تنها رسیدن به سعادت و خوشبختی در دنیا و آخرت، همین مسیر مقدس است! سعادت و خوشبختی در تمام جنبه های زندگی.

در همین مسیر است که می توانیم به اهدافی مانند ثروت، آرامش، عشق، خوشبختی و…  با هم برسیم و هر چه جلوتر می رویم، این نعمت ها و ثروت ها به صورت تکاملی بیشتر و بهتر می شوند. برای طی کردن اتوبان سعادت، وسایل نقلیه مختلف با سرعت هایی متفاوت در نظر گرفته شده است.


با عزت نفس به همه چیز می رسید

با عزت نفس به همه چیز می رسید

نعمت و ثروت در جهان فراوان است

در واقع اتوبان سعادت یک اتوبان با ده ها و صدها لاین است که:

  • لاین اول مخصوص پیاده رو ها!
  • لاین دوم مخصوص دوچرخه سوارها
  • لاین سوم مخصوص موتورسوارها
  • لاین چهارم مخصوص ماشین های معمولی
  • لاین پنجم مخصوص ماشین های مدل بالا
  • لاین ششم مخصوص ماشین های فول اسپرت و سریع السیر …
  • … .

وسیله نقلیه شما عزت نفس شماست

نکته مهم این است که هر وسیله نقلیه ای تنها می تواند در لاین مخصوص به خودش رانندگی کند و در هر لاین ، نعمت ها و ثروت های مشخصی وجود دارد. یک وضعیت مالی مشخص، خوشبختی، عشق، سلامتی و … و  هر چه جلوتر می رویم نعمت ها و ثروت های بیشتری را با سرعت بیشتر دریافت می کنیم.

بطور مثال آن کسی که پیاده این اتوبان را طی می کند، یک سقف معین از نعمت و ثروت را بطور طبیعی دریافت می کند. البته سرعت دریافت نعمت و ثروت بسیار پایین تر است نسبت به بقیه افرادی که در لاین های دیگر در حال حرکت هستند

پس طبیعی است که هر چه وسیله نقیله بهتر می شود، هم سقف و ظرف نعمت ها بزرگتر می شود و هم سرعت حرکت در مسیر بیشتر می شود. اکنون این سوال پیش می آید که آن وسیله نقلیه چیست؟ همان که عده ای را مجبور می کند که پیاده طی مسیر کنند. به عده ای دوچرخه می دهد، به عده ای موتور، به عده ای هم هواپیمای جت!

آنچه که نوع وسیله نقلیه ما را مشخص می کند عزت نفس ماست! عزت نفس، از احساس لیاقت سرچشمه می گیرد. یعنی عزت نفس مان پایین به این معنی است که ما احساس لیاقت نداریم! و طبق قوانین خداوند، کسی که احساس لیاقت ندارد، نمی تواند بیشتر از یک حد معینی، نعمت و ثروت خداوند را دریافت کند.

ما باید روی عزت نفس مان به طور مداوم و متوالی کار کنیم تا هم سرعت سیر مسیر بیشتر شود و هم ظرفیت مان را برای دریافت نعمت ها ارتقا دهیم.

ساختن عزت نفس باید دائمی باشد. زیرا گفتیم که عزت نفس وسیله نقلیه ماست و اگر همیشه حواسمان به وسیله نقلیه مان نباشد دچار نقص فنی می شود و همین نقص فنی باعث میشود به صورت “نامحسوس” سرعتش پایین بیاید و آرام آرام باعث می شود بطور کامل از کار بیفتد و ناچار شویم یک لاین به عقب برگردیم!

قانون تکامل در اتوبان رعایت می شود

 طبق قانون تکامل همه ما باید از پیاده رو شروع کنیم.  آرام آرام تکامل مان را طی کنیم و بعد هم وسیله نقیله مان را ارتقا بدهیم و هم لاینی که در آن می رانیم را.

اینکه چه مدت زمان طول می کشد تا تکامل مان را طی کنیم، بستگی به این دارد چقدر به نعمت ها و ثروت هایی که در طول مسیر آنها را تجربه می کنیم، توجه می کنیم و از آن نعمت ها و ثروت ها لذت می بریم!

چقدر بابت این نعمت ها سپاسگزار خداوند هستیم. سپاسگزار به این دلیل که این نعمت ها و ثروت ها را در این لاین قرار داده است که وقتی ما وارد آن شویم بطور کاملا طبیعی وارد زندگی مان شود.

سپاسگزاری یک فرکانس است! طبق قانون هرچقدر از نعمت هایی که داخل لاین مان است بیشتر لذت ببریم، تعدادشان بیشتر می شود. وقتی تعدادشان بیشتر شد، می توانیم با آن ثروت یک وسیله نقلیه بهتر تهیه کنیم و وارد لاین بهتری شویم که نعمت ها و ثروت هایش بزرگتر و بیشتر است! پس لازم است به طور مدوام و تا وقتی زنده هستیم، به نکات مثبت اطرافمان توجه کنیم و از آنچه در زندگی مان است لذت ببریم.

وقتی به لاین بعدی با وسیله نقلیه بهتری وارد می شویم، سرعت حرکت و پیشرفتمان خیلی بیشتر می شود و وارد لاین جدید از نعمت های خداوند خواهیم شد. آن وقت کاملا ارتقاء وسیله نقلیه و ارتقاء لاین رو حس می کنیم. چون می بینیم که نعمت های سرراه چقدر بزرگتر و بهتر شده اند و با چه سرعتی داریم حرکت می کنیم.

اکنون وقتی دیگران رو می بینیم که داخل لاین های بالاتر و با سرعت بیشتر در حال حرکت هستند، قبطه نمی خوریم و حسادت نمی کنیم. بلکه برای آنها دست تکان می دهیم و برایشان آرزوی خوشبختی بیشتر می کنیم.

زیرا قانون را درک کرده ایم و مطمئن هستیم و باور داریم که ما هم به آن مرحله خواهیم رسید. تنها کاری که باید انجام دهیم، این است که از مسیرمان لذت ببریم و حواسمان به فنی ماشین باشد. همین!

 سفر خوشی را برایتان آرزو می کنم!

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
داوود(ع) برای چه اشتباهی از خداوند طلب آمرزش می‌کند؟ داستان ۹۹ گوسفند دو برادر چه بود؟
نوشتهٔ بعدی
بی نهایت امواج رادیویی در این جهان هست; اما انتخاب موج با شماست!
فهرست