احساس من، قطب نمای من

سلام به همه انسانهای توحیدی و قرآن دوست، امروز و در این پست آگاهی هایی را در خصوص آنچه که در قانون جذب باعث ایجاد نتایج می شود با شما دوستان به اشتراک می گذارم. همان چیزی که اساتید قانون جذب برای بهبود آن تمرین های مختلفی مثل تجسم، عبارت تاکیدی، نوشتن، توجه کردن و … ارائه داده اند. آن چیزی که مهم ترین و شاید سخت ترین بخش قانون جذب است و افرادی که از قانون جذب نتیجه نمی گیرند یا به این بخش توجهی نمی کنند یا ایجادش برای آن افراد سخت است و آن احساس خوب است

بهتر است موضوع را با یک مثال جالب که بسیار مرتبط با موضوع ماست شروع کنم.با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد امکانی به نام GPS ، دیگر هیچکس مسیر خود را گم نمی کند.با وجود نرم افزارهای مسیریابی که اکنون در همه گوشی ها به راحتی یافت می شود،افراد دیگر در رسیدن به مقصد خود دچار مشکل نمی شوند.مسیر خود را به نرم افزار اعلام می کنند و با استفاده از GPS این مراحل اتفاق می افتد:

  1. نرم افزار همیشه کوتاه ترین مسیر را اعلام می کند.
  2. در صورتی که از مسیر خارج شویم با آلارم به ما اعلام می کند.
  3. از همان نقطه ای که هستیم دوباره مسیری درست را نشان می دهد و نیاز به برگشت و شروع از نقطه مبدا نمی باشد.

خداوند در وجود همه ما انسانها یک GPS قرار داده است که اتفاقا بسیار دقیق عمل می کند و در مسیر رسیدن به خواسته هایمان ما را یاری می کند و آن احساس است.اگر کل قوانین جهان هستی که در قرآن با نام سنت از آن یاد می شود را بتوان در یک جمله و در یک قانون خلاصه کردن آن چیزی نیست جز:

احساس خوب = اتفاقات خوب

احساس بد = اتفاقات بد


احساس من قطب نمای من

احساس من قطب نمای من

آری..احساس خوب شاه کلید رسیدن به خواسته هاست.ما هر تمرینی که انجام می دهیم هر اقدامی که در قانون جذب به انجام آن توصیه شده است تنها و تنها برای این است که ما را به احساس خوب برساند.این نکته را هرگز فراموش نکنید که هر احساس بدی با هر توجیهی با هر دلیلی با هر منطقی طبق قانون باعث اتفاقات بد می شود.

اگر در قرآن جستجو کنید و ریشه کلمه حزن را بررسی نمایید در همه موارد با لای نفی آمده است.در همه این آیات خداوند به پیامبران خود هشدار داده است که غمگین نباشید.زیرا قانون برای همه یکسان است.سنت های الهی تغییرناپذیر است حتی برای پیامبران خدا!! بارها خداوند به پیامبر اسلام(ص) توصیه کرده است که محزون و غمگین نباشد.زیرا خداوند می داند طبق قانون احساس بد، نتایج بد را برایش رقم خواهد زد.

از نظر درجه بندی احساس، پایین ترین درجه مربوط به احساس افسردگی است و بعد از آن احساساتی مانند خشم ، نگرانی ، غم و … قرار می گیرند.این نکته را به خاطر بسپارید همانطور که در بحث قانون تکامل مطرح شد در همه موارد قانون تکامل باید رعایت شود حتی در روند بهبود احساس.

یعنی اگر شخصی دچار افسردگی مزمن شده است نباید انتظار داشت در یک لحظه و با یک اتفاق احساس شادی و خوشحالی کند.من و شما هم نباید چنین انتظاری از خود داشته باشیم.قانون تکامل می گوید شخصی که دچار افسردگی است را باید به یک مرحله بالاتر مثلا خشم برده سپس احساس مانند نگرانی یا بی تفاوتی و در انتها آرام آرام او را به مرحله رسیدن به احساس خوب راهنمایی کنیم.

خداوند مهربان چه زیبا در آیات ۵۷ و ۵۸ سوره یونس این نکته مهم که احساس خوب همه چیز است را به ما یادآوری می کند:

یَا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَتْکُمْ مَوْعِظَهٌ مِنْ رَبِّکُمْ وَشِفَاءٌ لِمَا فِی الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَهٌ لِلْمُؤْمِنِینَ ﴿۵٧﴾

ای مردم! یقیناً از سوی پروردگارتان برای شما پند و موعظه ای آمده، و شفاست برای آنچه در سینه هاست، و سراسر هدایت و رحمتی است برای مومنان.

قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَبِرَحْمَتِهِ فَبِذَٰلِکَ فَلْیَفْرَحُوا هُوَ خَیْرٌ مِمَّا یَجْمَعُونَ ﴿۵٨﴾

بگو: [این موعظه، دارو، هدایت و رحمت] به فضل و رحمت خداست، پس باید مؤمنان به آن شاد شوند که آن از همه ثروتی که جمع می کنند، بهتر است.

نکته پایانی:هر فکری که موجب ایجاد احساس بد در شما شده است باید تغییر کند.مهم نیست آن فکر چیست.شما باید مهارتی کسب نمایید که با تغییر زاویه دیدتان به موضوع،احساس بهتری پیدا کنید.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
جهان،جهان تغییر است نه تقدیر
نوشتهٔ بعدی
قانونی مهم بنام قانون تکامل
فهرست