دعا یعنی ارسال فرکانس مثبت به جهان هستی. اثر ارسال فرکانس مثبت، در اولین مرحله به خودِ ما برمی‌گردد. دعا کردن ما برای دیگران هم نوعی ارسال فرکانس مثبت است. اینکه شخص گیرنده، فرکانس ما را دریافت کند یا نه، بستگی به خودش دارد!

گیرنده فرکانس اگر در مدار تغییر نباشد، فرستنده فرکانس هر کسی که باشد، نتیجه ای برای او ندارد.

فارغ از اینکه فرستنده فرکانس، روزی چند بار این فرکانس را ارسال می‌کند، برای شخصی (یا همان گیرنده فرکانسی) که تمایلی به تغییر ندارد، بی فایده است!

دعایِ مادر یا دعایِ شخصی همچون پیامبر خدا هم برای کسی که در مدار دریافتِ فرکانس دعا نیست، بی تأثیر است. نمونه های آن را در زندگی اطرافیانمان زیاد می بینیم.

در مواردی هم که قرار است دعای ما برای دیگران مؤثر باشد، یعنی شخص آماده تغییر است، فقط در همین حد است که باعث می‌شود، شخص به احساس خوب و آرامش برسد. و این آرامش مقدمه‌ی شروع اتفاقات خوب در زندگی اوست.

دعای شخصی مثل پیامبر(ص) هم طبق آیه صریح قرآن فقط به اندازه‌ی رسیدن شخص به آرامش است. دعا (چه برای خودمان و چه برای دیگران) قرار نیست معجزه کند. قرار نیست قوانین خداوند را دور بزند!

برای دیگران دعا کنیم، زیرا اولین تأثیر آن، بازگشت فرکانس مثبت به زندگیِ خودمان است و بعد ایجاد آرامش، برای شخصی که برایش دعا می‌کنیم.

برای دیگران دعا کنیم، اما اگر تغییری در زندگی آن دیگران رُخ نداد. به اثر دعایمان شک نکنیم. به حکمت خداوند هم شک نکنیم. به این فکر کنیم که شاید  هنوز زمان تغییر آن شخص نرسیده است.

برای دیگران دعا کنیم، اما انتظار نداشته باشیم قانون تکامل خداوند کارِ خودش را نکند و شخص یک شبه از این رو به آن رو شود!

امیر طبسی _ انسان توحیدی


عده کمی، آنچه گفته شد را باور می‌کنند..

عده‌ی کمتری، به آنچه گفته شد عمل می کنند..

و همان عده کمتر، بیشترین نتایج را می‌گیرند..

نکته مهم: چنانچه درباره مطلب بالا، سؤال یا ابهامی دارید، از بخش “پرسش و پاسخ قرآنی” سؤال خودتان را مطرح کنید تا بنده و سایر اعضای سایت به سؤال شما پاسخ دهیم. به سؤالات مطرح شده در کامنت‌های این صفحه، پاسخی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سریع ترین و بهترین روش جذب خواسته ها
فهرست