نیروی تجسم و خیال بسیار قدرتمند است; آن را دست کم نگیر!

برای همه ما اتفاق افتاده است که در بعضی از ساعات روز غرق در رویا و خیال می شویم. برای همه ما اتفاق افتاده است که یک هدفی را مشخص می کنیم و بعد در رویای مان می بینیم که به قله رسیده ایم. می بینیم اما باور نمی کنیم! زیرا قدرت نیروی خیال مان را دست کم می گیریم.

لحظاتی در زندگی همه ما هست که تصمیم می گیریم هر چند برای مدتی کوتاه از ذهنی روی برگردانیم که هرگز از ترساندن ما، نا اُمید کردن ما، در رنج انداختن ما دست برنمی دارد. همان که خداوند نامش را شیطان گذاشته است.

شیطان از خداوند فرصت خواست تا با تمام قدرتش و با تمام سربازانش بر ما بتازد تا ما را گمراه کند. شیطان به شکل یک غول آتشین مقابل ما ظاهر نمی شود تا ما را گمراه کند، به شکل یک غول شاخ دار مقابل ما ظاهر نمی شود تا ما را وسوسه کند.

تلاش شیطان برای ناامید کردن ما از طریق ذهن است. ذهن جایگاه وعده های شیطان و قلب جایگاه وعده های خداوند است. ذهن به ما وعده فقر و فحشا می دهد و قلب ما وعده فزونی و مغفرت می دهد. این ما هستیم که انتخاب می کنیم.

وعده های خداوند که بصورت الهامات بر قلبمان جاری می شود ساده، قابل اجرا و بی نقص است. همه الهامات ساده هستند اما پذیرفتن این الهامات به این آسانی ها نیست. به همین دلیل است که نامش را نیروی خیال گذاشته ایم. زیرا از نظر ذهن و منطق ما، این الهامات فقط در رویا و خیال قابل اجراست!

نیروی خیال همان نیرویی است که ایمان مان را به تجربه روزهای خوب زیاد می کند. به ما برای اینکه می توانیم به هر خواسته و هدفی برسیم امید می دهد. نیروی خیال همان نیرویی است که ما را به اصل خودمان، به خداوند وصل می کند. نیرویی که پیام خداوند است و به ما که می گوید همه ما توانایی خلق هر خواسته ای را داریم.

نیروی خیال گویی همان خداوند است. زیرا نه محدودیت را می شناسد. نه زمان و مکان را! مرزی ندارد و فاصله و اندازه برایش بی معناست.

توکل یعنی چه؟

هر آنچه را که در رویا و خیالمان می پرورانیم می تواند لباس حقیقت به تن کند به شرط آنکه دستمان را در دستهای خداوند بگذاریم و به او اعتماد کنیم! معنای توکل به خداوند چیزی جز این نمی تواند باشد:

توکل یعنی من اعتماد می کنم و قدم در مسیری می گذارم که انتهایش را نمی بینم. نمی بینم اما اعتماد می کنم به خداوندی که قرار است قدم به قدم مرا در این مسیر هدایت کند.


رویا و خیال تو قدرتمند است

رویا و خیال تو قدرتمند است

اعتماد می کنم و ایمان دارم که با اتصال به خداوند می توانم هر آنچه که می خواهم را خلق کنم. کافیست حساب و کتاب کردن را کنار بگذارم. کافیست بجای اعتماد به منطق ذهن، به تجربه های گذشته زندگی ام، به برنامه ریزی دقیق و بی نقص خداوند اعتماد کنم تا نتایج من را شگفت زده کند.

افرادی کمی می توانند به این نیرو توکل کنند، افراد کمی می توانند راه حل های ساده ای که به قلب شان الهام می شود را اجرایی کنند. افراد کمی می توانند به جای استدلال های منطقی ذهن شان به راه حل های این نیرو دلخوش باشند و روی آن حساب کنند. و طبق قوانین خداوند تنها همان عده ی کم، بیشترین نتایج را در زندگی شان خلق می کنند!

به الهامات خداوند عمل کنید!

در داستان مادر موسی که می خواهد فرزندش را از دست سربازان فرعون نجات دهد، خداوند به او الهام می کند که نوزاد را درون آب بیانداز ! از نگاه منطق ذهن و استدلال های منطقی ما، انداختن یک نوزاد درون رود خروشان نیل، احمقانه ترین راه برای نجات یک کودک است.

قدری فکر کنیم و منصفانه قضاوت کنیم. چند نفر از ما به این الهام اعتماد می کنیم و مهم تر از آن چند نفر از ما به این الهام عمل می کنیم؟ بدون لحظه ای درنگ می گوییم عده ای بسیار کم. اما مادر موسی بدلیل اعتماد و ایمان به خداوند این کار را انجام می دهد.

او نمی گذارد تا شیطان ذهن کارش را انجام دهد. خداوند نیز در قرآن می فرماید شیطان بر بندگان من هیچ تسلطی ندارد. او به الهامش عمل می کند و بعد نه تنها جان فرزندش را نجات می دهد بلکه طبق برنامه ریزی دقیق و بی نقص خداوند، موسی(ع) در کاخ فرعون در ناز و نعمت و در کنار مادر خود رشد می کند و بزرگ می شود!

ما باید خود را لایق دریافت الهامات خداوند بدانیم. خداوند در قرآن می فرماید فالهمها فجورها و تقواها.. خیر و شر ما هر لحظه به ما الهام می شود. اما کیست که به این الهامات توجه کند!

قدرت خیالت را دست کم نگیر!

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
طبق آیات قرآن، نتیجه ذکر گفتن، ارتباط مستقیم دارد با باورهای ما
نوشتهٔ بعدی
هر کس بر اساس مداری که در آن است آگاهی های قرآن را درک می کند!
فهرست