[ زمان مورد نیاز برای مطالعه‌ متن زیر: فقط < 1 دقیقه

خیلی از ما جرأت انتخاب هدف را نداریم، چون ایمان نداریم. خیلی از ما از منطقه‌ی امن زندگیِ‌مان بیرون نمی‌آئیم، چون ایمان نداریم. خیلی از ما فهمیده‌ایم که باید تغییر کنیم، اما هنوز هم در مقابل تغییر، مقاومت می‌کنیم، چون ایمان نداریم.

دلیل بی‌هدف بودنِ نود درصد از آدمها، این نیست که نمی‌دانند چه می‌خواهند. آنها می‌دانند، اما می‌ترسند به سمت آن خواسته حرکت کنند.

اگر نتیجه ندهد چه؟ اگر شکست بخورند چه؟ اگر مسخره شوند چه؟ اگر طبق برنامه ریزی‌هایش پیش نرود چه؟ اگر همان را هم که دارند از دست بدهند چه؟ و هزاران اما و اگر دیگر… .

ریشه‌ی این نگاه‌های منفی به تغییر کردن، ریشه‌ی این بدبینی ها و ترس‌ها، ریشه‌ی این حرکت نکردن‌ها، بی ایمانیِ ماست. ما به قدرت ربّ‌مان ایمان نداریم. به هدایت ربّ‌مان ایمان نداریم. ما بجای حساب کردن روی قدرت خُدایمان، روی ذهن محدود خودمان حساب می‌کنیم.

منشأ همه‌ی این اما و اگرها، حساب کردن روی ذهن محدود و کوچک خودمان است. منشأ همه‌ی این اما و اگرها، حساب کردن روی زاویه‌ی دید محدود خودمان است.

امیر طبسی _ انسان توحیدیعدّه کمی، آنچه گفته شد را باور می‌کنند..

عدّه‌ی کمتری، به آنچه گفته شد عمل می کنند..

و همان عدّه‌ کمتر، بیشترین نتایج را می‌گیرند..

نکته مهم: چنانچه درباره مطلب بالا، سؤال یا ابهامی دارید، از بخش “پرسش و پاسخ قرآنی” سؤال خودتان را مطرح کنید تا بنده و سایر اعضای سایت به سؤال شما پاسخ دهیم. به سؤالات مطرح شده در کامنت‌های این صفحه، پاسخی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست