بی نیازی و عشق خداوند

سلام به همه انسانهای با ایمان و عاشقان خداوند. امیدوارم حال دلتان خوب باشد. امروز قصد دارم به یک سوال جواب بدهم. سوال این است: چه ارتباطی وجود دارد بین بی نیازی ما و عشق ما به خداوند؟ با من تا انتهای مقاله همراه باشید تا آگاهی های نابی را با یکدیگر نوش کنیم. همه شما در نمازهایتان بارها می خوانید الله الصمد. (خداوند بی نیاز است) اما به سادگی از آن می گذرید و به معنای آن توجهی نمی کنید. به یاد داشته باشید:

تنها زمانی می توانید عاشق خداوند بی نیاز شوید که خود بی نیاز شوید

بی نیاز بودن یعنی چه؟

بی نیازی یعنی رها بودن. یعنی لذت ببرید ولی نچسبید. یعنی خودتان را محدود نکنید به چیزهایی که تا الان در زندگی تان بوده است. وقتی بی نیاز باشید تحمل نمی کنید. وقتی بی نیاز می شوید حتی از حرف مردم هم بی نیاز می شوید. مسیر زندگی خودتان را انتخاب می کنید و به مسیری که همه می روند و به شما نیز ایراد می گیرند که چرا شما از این مسیر نمی آیید! توجهی نمی کنید.

اکثر آدم ها نیازمند هستند. اکثر آنها در وجودشان خلائی است که نمی دانند با چه پُرش کنند و مانند قوم بنی اسرائیل می شوند که حضرت موسی(ع) نجاتشان داد از فرعونی که خودشان ساخته بودند، اما خلاء شان را با مجسمه گوساله پُر کردند!

وقتی بی نیاز باشید می توانید خودتان را دوست داشته باشید. دیگر نیازی ندارید ناراحت باشید بخاطر ویژگی هایی که بقیه آن را نازیبا می دانند. وقتی خودتان را دوست داشته باشید، می توانید دیگران را هم دوست داشته باشید. وقتی به خودتان برسید می توانید به خداوند برسید.


عشق به خداوند

عشق به خداوند

وقتی خدایی شوید صفات خدایی می گیرید. یکی از صفات خداوند بی نیاز بودن اوست. هر چه به خداوند نزدیکتر شوید، بی نیاز تر می شوید. بی نیاز از همه چیز و همه کس. و بی نیازی یعنی ورود همه نعمت ها و ثروت ها به زندگی تان، آن هم بصورت کاملا طبیعی و بدون سختی و تحمل فشار.

همیشه به شما گفته اند اگر سختی بکشید، یعنی در مسیر درست هستید. همیشه به شما گفته اند اولش سخت است، بعد راحت می شود. همه می گویند اگر تحمل کنید یعنی درست پیش می روید اما قانون می گوید اگر چیزی را تحمل می کنید یعنی در مسیر اشتباه هستید.

اگر سوالی یا مشکلی در زندگی تان است و هر لحظه به آن فکر می کنید، با خود کلنجار می روید که باید چه کاری انجام دهید که آن مشکل یا مسئله حل شود و این درگیر بودنتان باعث ایجاد حس بد در شما می شود بدانید که در مسیر اشتباه هستید. باید آن مسئله را رها کنید تا خداوند شما را هدایت کند. بسیاری از شما تصور می کنید که با یه کار خاص قرار است تغییر ایجاد شود. اما قانون می گوید تغییر را باید اول در ذهن تان ایجاد کنید. پس بجای اینکه دنبال راه حل بیرون از خودتان باشید. بجای اینکه به خودتان فشار بیاورید، باید تغییر را از ذهن تان شروع کنید و با این کار ایمان تان را  قوی کنید.

ایمانت را قوی کن

وقتی ایمان تان قوی می شود، وارد شدن به دل ترس ها که برای بسیاری از افراد سخت ترین کار است برای شما لذت بخش ترین کار می شود. لذت بخش می شود وقتی که با ایمان قوی می بینید وارد ترس هایتان شدن چه نعمتهایی را که وارد زندگی تان نمی کند.

وقتی توجه می کنید به زیبایی ها گویی در ظرف وجودتان آب گوارا می ریزید و اگر به ریختن این آب گوارا ادامه دهید، آبهای سیاه و کثیف ظرف درونتان شسته می شود و هر چقدر ساعات بیشتری با ورودی های درست این کار را انجام دهید ظرف تان تمیزتر می شود. وقتی درون تان، قلب تان، زلال و شفاف می شود، الهامات را دریافت می کنید. باور کنید که کنترل ورودی های ذهن تنها کاری است که باید آن را هر لحظه انجام دهید.

بسیاری از مردم وقتی حرکت می کنند و برخلاف مسیر اکثریت جامعه حرکت می کنند و شرایط شان سخت می شود. خیلی زود خود را سرزنش می کنند. حسرت می خورند که چرا شرایط مساعد خود را اینگونه سخت کرده اند. غافل از اینکه اگر صبر کنید قطعا هدایت خداوند از راه می رسد و آنجاست که نتایج تغییر می کند.

شاید اکنون که مسیر تازه ای را شروع کرده اید، هیچ ایده ای برای ادامه مسیر نداشته باشید. اما مطمئن باشید انتهای مسیر جدیدی که در آن قدم گذاشته اید هر چه که باشد بدون شک بسیار فراتر از آن چیزی است که اکنون می توانید تصور کنید. شاید در ابتدای مسیر، ظاهر شرایط خوب نباشد اما اگر صبر داشته باشید و ادامه دهید بدون شک هدایت خداوند می رسد و همه چیز تغییر می کند.

اگر می خواهید خودتان را در مقابل اتفاقات بد زندگی گارانتی کنید، باید باید بگیرید هدایت خداوند را دریافت کنید که لازمه اش این است روی خودتان سرمایه گذاری کنید. خداوند به زیبایی شما را تربیت می کند. از خداوند بخواهید همانطور که امام حسین(ع) را تربیت کرد شما را هم تربیت کند.

اگر می خواهید تغییر کنید باید متعهد باشید به این کار. باید جهادی اکبر در درون تان به راه بیندازید. وقتی بطور مثال تصمیم می گیرید که دیگر غیبت نکنید. باید به این کار متعهد شوید. وقتی جلوی شما پشت سر کسی حرفی می زنند باید سفت و محکم در مقابلش بایستید و تکلیف خودتان را با بقیه روشن کنید. باید فقط رعایت قوانین برایتان مهم باشد.

مقاله به انتهایش رسید اما شما می توانید آن را بارها و بارها بخوانید و درباره آنچه که گفته شد، فکر کنید و این تفکر کردن شاید مسیر جدیدی را در زندگی شما ایجاد کند. مسیری که نعمتهای خداوند را وارد زندگی تان کند. مسیری برای آغاز یک تغییر.. فراموش نکنید که هیچ وقت برای شروع دیر نیست. از هر لحظه که افکار و فرکانس خود را تغییر دهید از همان لحظه نتایج زندگی شما شروع به تغییر می کند.

نظرات و افکارتان را از طریق بخش نظرات برایم ارسال کنید. بدون شک هر کس بر اساس مداری که در آن قرار دارد از این مطالب، برداشت های متفاوتی دارد و هر برداشت متفاوت نوید مسیری متفاوت را می دهد.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
اساس جهان بر سادگی است!
نوشتهٔ بعدی
احساس خوب اتفاقات خوب!
فهرست