بی خیال باش!

سلام به همه بی خیال های دنیا. مطلب امروز درباره انسانهای بی خیال است. این واژه از نظر بسیاری، معنی بی غیرتی ،علافی ،بی رگی، سیب زمینی صفتی و فرار از هر گونه مسئولیت می دهد. هر زمان می خواهند به بزرگترین عیب فرد اشاره کنند می گویند: از او انتظاری نمی رود، طرف بی خیال تر از این حرفها است. وقتی نمی خواهند کسی را جدی بگیرند می گویند: طرف خیلی بی خیال است. با مطالعه این مقاله متوجه می شوید که در مقابل بعضی از تضاد ها باید بی خیال بود و بعضی دیگر از تضاد ها باید حل شوند تا از سر راهمان کنار روند.

اما بی خیال بودن یعنی خونسرد بودن. خونسردی که از ایمان درست و قوی می آید نه از سر بی توجهی به زندگی و لذت و کامیابی. هر زمان کسی می خواهد شخص گرفتار و مصیبت زده ای را دلداری دهد و به اصطلاح به مشکل پیش آمده مثبت نگاه کند و شخص را آرام کند می گوید: بی خیال ؛ دنیا گذرا است، تو بهم گذر! ساده بگیر! و مهمتر از همه فراموشش کن!

بر اساس قانون اصلی جهان هستی که می گوید احساس خوب باعث اتفاقات خوب و احساس بد باعث اتفاقات بد، اگر بتوانیم اتفاقات ناخوشایند را در کمترین زمان ممکن فراموش کنیم، اتفاقات خوب بسیاری در زندگی ما خلق خواهد شد.

البته همه اتفاقات ناخوشایند را نباید به فراموشی سپرد، بعض اتفاقات را نباید بدون اینکه آن را حل کنید از آن بگذرید یا آن را فراموش کنید. زیرا فراموشی درباره این مسائل، مانند یک قرص مسکن فقط درد را موقتی از بین برده است و قطعا باز هم با این تضادها برخورد خواهید کرد. در این موارد باید آن مسئله را بصورت ریشه ای حل کنید. بعضی از تضادها آمده اند تا شما را رشد دهند. اما تنها زمانی رشد و پیشرفت می کنید که آن مسئله یا تضاد را حل کنید نه اینکه آن را فراموش کنید.

تضادهای زندگی همه انسانها دو نوع هستند:

بعضی از تضادهای زندگی، موقتی هستند، مانند تصاویر ناخوشایندی که به طور اتفاقی در کوچه و خیابان می بینید یا در فضای مجازی با آنها روبرو می شوید که روش برخورد با این تضادها، عدم توجه به آن و اعراض کردن است و بجای آن توجه به تصاویر زیباست. البته باید مراقب باشید تا در معرض تصاویر، وقایع و اشخاص این چنینی قرار نگیرید و به این شکل ورودی های ذهنتان را کنترل کنید.


بی خیال باش

بعضی از تضادها هستند که چندین بار در موقعیت های مختلف برای شما اتفاق می افتد. در این مورد باید آن تضاد را جدی بگیرید، زیرا منشا آن، بدون شک یک باور محدود کننده و مخرب است که این بار با اعراض کردن نمی توان با آن برخورد کرد. این تضاد، حرف و پیام مهمی دارد که اینچنین خودش را در زندگی تان نشان می دهد.

به این نوع تضادها باید توجه کنید، حتی از آن تضاد تشکر کنید که با وجود بی توجهی شما باز هم به شما هشدار داده است. این تضاد آمده است تا بگوید مسیری را که به سمت خواسته هایت در حال طی کردنش هستید اشتباه است! شما باید بجای ناراحت و عصبانی شدن از وقوع آن ناخواسته و تضاد، یا حتی جنگیدن با آن، به پیامش گوش دهید و ببینید چه باور محدود کننده ای دارید که باعث بروز این مسئله در زندگی تان شده است. آن را پیدا کنید، باور قدرتمندکننده جایگزینش را در ذهنتان بسازید و آنوقت می بینید آن تضاد به راحتی از زندگی شما بیرون می رود.

این نکته را همیشه به یاد بسپارید که جهان مادی به شکلی است که نمی توانید انتظار داشته باشید هیچ وقت تضادی در زندگی شما رخ ندهد. این جهان، جهان دو قطبی است. صفر و یک دارد، سفید و سیاه دارد، ، بالا و پایین دارد، چپ و راست دارد، زشت و زیبا دارد، خیر و شر دارد، سرد و گرم دارد. زندگی همه ما با توجه به افکار و باورهایمان رنگی بین سفید و سیاه است. عددی بین صفر و یک است. تنها دنیا بعد از مرگ است که یا صفر است یا یک. یا بهشت است یا جهنم. یا سرد است یا گرم.

پس اگر می خواهید تضاد زیادی را در زندگی خود تجربه نکنید باید ورودی های ذهن خود را کنترل کنید. زیرا باورهای شما حاصل ورودی های ذهن شماست. آن تضادهای کمی هم که در زندگی شماست آمده اند درسی به شما بدهند، آمده اند تا آنها را حل کنید و رشد کنید. آمده اند تا مدارتان را ارتقا دهند.

با طرز صحیح برخورد با ناخواسته و تضاد می توانید به بی خیالی حقیقی که همان ایمان راستین به قدرت مطلق رب العالمین است برسید. می توانید به آن خونسردی و عدم نگرانی و آرامش واقعی برسید. همان که در قرآن می گوید لاخوف علیهم و لاهم یحزنون..

اکنون که از روش کارکرد این جهان مطلع شدید باید بی خیال شوید. باید وقتی کسی به شما می گوید بی خیال، بجای عصبی شدن و انجام کارهایی به ظاهر جدی و پر دردسر که نشان می دهد شما خیلی آدم سخت کوش و زحمت کش و مسوولی هستید و بگویید حالا من را دوست داشته باشید و قبولم کنید، فقط به دنبال نکات ریز و درشت مثبت و دلخواه تان بگردید که هر لحظه را بهتر از لحظه ی قبل کنید.

وقتی بدانید که قانون اصلی جهان هستی می گوید: احساس خوب = اتفاقات خوب و احساس بد = اتفاقات بد، دیگر بی خیال بودن یک انتخاب نیست بلکه یک الزام است.

گفت آسان گیر بر خود کارها کز روی طبع / سخت می گیرد جهان بر مردمان سخت کوش

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
وابستگی یعنی شرک!
نوشتهٔ بعدی
اساس جهان بر سادگی است!
فهرست