آیه ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ به یک نکته بسیار مهم اشاره می‌کند. نکته ای که خیلی از ما از آن غافل هستیم. نکته ای که از نظر ما شاید چندان مهم نباشد. ادعونی استجب لکم می‌گوید: بخواهید تا به شما داده شود!

بسیاری از ما هنوز نمی‌دانیم چه می ‌خواهیم! اما بر این باوریم که خداوند خودش می‌داند و بر اساس صلاح و مصلحتش، به ما می‌دهد. این بر خلاف سُنت‌های الهی است.

طبق قانونِ بدون تغییر خداوند، تا درخواستی نباشد، اجابت معنایی ندارد. آن هم نه هر نوع درخواستی. درخواست‌های ما باید واضح و روشن باشد تا جهان به آن پاسخ دهد.

مرحله اول درخواست کردن، واضح کردن خواسته هایمان برای جهان است. خداوند یک پاسخ‌دهنده است. او فقط به درخواست‌های ما پاسخ می‌دهد. نکته اینجاست که خیلی از ما آدم‌ها هنوز نمی‌دانیم چه خواسته‌هایی داریم!

خواسته‌های ما همیشه مُبهم و کلی است. مثلاً می‌گوییم: می‌خواهم پولدار شوم.. می‌خواهم سالم باشم. می‌خواهم عاشق باشم. و اگر از او بخواهی بیشتر درباره خواسته هایش، درباره رؤیاهایش توضیح دهد، توضیح دیگری ندارد!

این یعنی هنوز در مورد خواسته‌هایمان به وضوح نرسیده‌ایم. وضوح همان نکته‌ای است که قرآن می‌گوید: یکی از شرط‌های مهم اجابت خواسته است. همان شرطی که خیلی از ما آن را رعایت نمی‌کنیم!

امیر طبسی _  انسان توحیدیعده کمی، آنچه گفته شد را باور می‌کنند..

عده‌ی کمتری، به آنچه گفته شد عمل می کنند..

و همان عده کمتر، بیشترین نتایج را می‌گیرند..

نکته مهم: چنانچه درباره مطلب بالا، سؤال یا ابهامی دارید، از بخش “پرسش و پاسخ قرآنی” سؤال خودتان را مطرح کنید تا بنده و سایر اعضای سایت به سؤال شما پاسخ دهیم. به سؤالات مطرح شده در کامنت‌های این صفحه، پاسخی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سریع ترین و بهترین روش جذب خواسته ها
فهرست