تغییر باور و رشد گیاه!

سلام به همه همراهان عزیز سایت انسان توحیدی. مقاله امروز درباره ارتباط تغییر باور با رشد یک دانه گیاه است. امیدوارم با مطالعه این مقاله به درک درستی از باور و مراحل تغییر باور برسید تا بتوانید با ایجاد باورهای قدرتمندکننده درباره هر خواسته ای که دارید، نتایج دلخواه تان را وارد زندگی تان کنید.

شروع تغییر باور، یعنی کاشتن بذر باورهای قدرتمند کننده در ذهن تان. بذرهایی که نه تنها هنوز قدرتی ندارند بلکه نیازمند مراقبت بسیارند تا جان بگیرند.

هر باور جدیدی که شروع به ساختنش می کنید، در حکم کاشتن دانه ای در دل خاک است. شما دانه را کاشته و چند روز مرتب به آن آب داده و مراقبت های لازم را به عمل می آورید.

اما هر روز صبح با این نگاه که چون چندین روز است به خوبی از آن مراقبت کرده ام پس باید کافی باشد، سراغ آن دانه نمی روید و انتظار ندارید سبز شده باشد. بلکه به این موضوع آگاه هستید که درست است هنوز هیچ آثاری از رشد آن دانه دیده نمی شود، اما ایمان دارید دانه در حال رشد است. پس منتظر می مانید و همچنان مراقبت از آن دانه را ادامه می دهید.

به خاطر آگاهی شما از قانون طبیعت، شک و تردیدهایی اینچنین سراغتان نمی آید که بگوید:

یعنی الان در حال رشد است؟ یعنی در زیر این همه خاک و در این مکان تاریک و سرد، امکان رشد و حیات برای این دانه وجود دارد؟

شما این سوالات را از خودتان نمی پرسید و همچنان به روند مراقبت از دانه ادامه می دهید، زیرا شیوه طبیعت را می دانید و آگاه هستید این قانون طبیعت است که دانه را در دل خودش، همانجایی که به نظر سرد و تاریک و نمور می آید، نه تنها نمی کُشد، بلکه می پروراند.

شما به طبیعت این جهان ایمان دارید زیرا سالهاست این روش رشد را می شناسید. هر درخت و گیاهی که در اطرافتان می بینید، به همین شیوه رشد و نمو نموده و این موضوع آنقدر برایتان تکرار شده و آنقدر نتیجه بخش بوده و هر روز در حال تکرار شدن است، که دیگر نمی توانید ذره ای به آن شک کنید.

پس هیچ باور محدود کننده ای درباره آن ندارید که بتواند ایمانتان را کمرنگ نماید، یا شک کرده و شروع به کندن زمین و بیرون آوردن آن دانه نمایی.

شباهت تغییر باور و رشد گیاه

شما دانه را بیرون نمی آوری، صبر می کنی. صبری که نشان از ایمان شماست. ایمانی که موجب می شود با اینکه هنوز دانه را نمی بینید، به مراقبت از آن ادامه داده، علف های هرز اطرافش را می چینید اطراف آن را حصاری می کشید تا روزی که آن دانه جوانه زد، زیر پای رهگذران لگدمال نشود.

حالا باید از خودتان بپرسید: آیا می توانم همین ایمان را نیز در مورد باورهایم داشته باشم و این رفتار را در مسیر تغییر از خود بروز دهم؟

این مهم ترین کار زندگی شما درباره پرورش باورهای نوپایتان است. باید ایمان داشته باشید بذری که کاشته اید، در حال رشد است و تنها کار شما ادامه دادن به مراقبت از این بذر است و اگر نا امید نشوید و ادامه دهید، قطعا نتایج نیز به گونه ای ظاهر می شوند که جایی برای شک و تردید یا انکارهای دیگران نخواهد ماند.

داستان، داستانِ باورهاست و اگر باور ساخته نشود، جهان راهی برای ورود نتایج به زندگی تان ندارد.

همانگونه که انتظار ندارید یک شبه یک زبان جدید را بیاموزید، انتظار هم نداشته باشید آن همه باورهای محدود کننده، یک شبه از بین برود زیرا آنها یک شبه ایجاد نشده اند. باورهای شما حاصل ورودی های ذهن تان است که تجارب خودتان و آدمهای اطرافتان در طول زندگی تان شکل گرفته و باعث شده است آرام آرام آن تجارب را به عنوان واقعیت زندگی تان بپذیرید و آن را باور کنید.

وقتی کودک بودید چندان باوری به کمبود نعمت ها نداشتید، به همین دلیل به راحتی هر چیزی را که می خواستید درخواست می کردید، اما با هر بار رد شدن درخواست هایتان و با دیدن کمبودهای دیگران، آرام آرام کمبود نعمت را باور کردید! و اکنون باید قدم به قدم این روند را تغییر دهید.

کل وجود شما و جهان شما حاصل تکامل است. هیچ چیز یک شبه تغییر نمی کند، بلکه همه چیز روندش را آرام آرام طی می کند.

سرعت روند ساخته شدن باورهایتان، دقیقاً به اندازه ایمان و تعهدی است که به این کار دارید. به میزان ایمان تان به این قوانین است، به میزان تلاش تان برای قرار دادن خودتان در محیطی ایزوله است، تا ذهنتان را از ورودی های نامناسبی در امان نگه دارید که برای نهال نازک و کم جان باورهای جدید تان، همچون علفهای هرز کشنده اند.

درک قانون، همه چیز را ساده تر می کند و مهم تر از آن نبودن در معرض ورودی های نامناسب، به روند باور کردن قوانین، سرعت بسیاری می بخشد. پس میزان نتیجه ای که وارد زندگی تان می شود، به اندازه باوری است که درباره هر خواسته ای می سازید!

امیدوارم مطالعه این مقاله کوتاه به درک بهتر شما درباره معنای باور کمک کرده باشد و بتوانید تغییر باورهای تان را به یک کار لذت بخش تبدیل کنید.

این نکته را بخاطر بسپارید که خداوند همه اتفاقات،شرایط و افراد زندگی تان را تنها و تنها در اختیار خودتان قرار داده است، در اختیار ذهن تان، در اختیار باورهای تان و این یعنی توحید.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
دلیل بی هدفی بی ایمانی است
نوشتهٔ بعدی
خانه و ماشین هدف خلیفه خدا!
فهرست