تنها خداوند هدایت می کند

سلام به همه انسانهای یکتاپرست و همراهان سایت انسان توحیدی. امیدوارم در فرکانس ایمان، آرامش و هدایت خداوند باشید و بدانید نتیجه ی چنین فرکانسی خلق نتایج شگفت انگیز در زندگی تان است. امروز قرار است درباره آیه ۵۶ سوره قصص مطالبی را با شما دوستان به اشتراک بگذارم. خداوند در این آیه می خواهد به ما بگوید تنها باید روی هدایت او حساب کنیم و بس. هیچ قدرتی به جز قدرت خداوند، توانایی هدایت افراد را ندارد حتی شخصی همچون پیامبر خدا (ص).

خداوند در آیه ۵۶ سوره قصص می فرماید:

إِنَّکَ لَا تَهْدِی مَنْ أَحْبَبْتَ وَلَٰکِنَّ اللَّهَ یَهْدِی مَنْ یَشَاءُ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِینَ

تو هر کس را که بخواهى هدایت نمى‌کنى. خداست که هر که را بخواهد هدایت مى‌کند و او هدایت یافتگان را بهتر مى‌شناسد.

خداوند به پیامبر(ص) می فرماید اینگونه نیست که هر کس را تو بخواهی و دوست داشته باشی بتوانی هدایت کنی. بلکه آنچه که تعیین کننده است فرکانس آن فرد است. در این آیه از فعل یشاء استفاده شده است. یعنی همان مشیت خداوند. مشیت خداوند یعنی قوانین حاکم بر جهان هستی.

در ادامه آمده است هر که را که خدا بخواهد هدایت می کند. خواستن خداوند در این جمله منظور خواستنی از روی هوس یا احساس نیست. بلکه منظور این است اگر آن فرد در مدار هدایت باشد بی شک طبق مشیت حاکم بر جهان هستی آن فرد هدایت خواهد شد و مهم نیست که دیگران بخواهند یا نخواهند. عکس این موضوع نیز صادق است. یعنی اگر فردی در فرکانس و مدار هدایت نباشد، هدایت نخواهد شد حتی اگر بقیه افراد بخواهند که او را هدایت کنند.

خداوند آگاهی مطلق است

در انتهای آیه نیز به این موضوع اشاره می کند که تنها کسی که افرادی که در مدار هدایت را می شناسد، خداوند است. هیچکدام از ما نمی توانیم نوع فرکانس های ارسالی دیگران را تشخیص دهیم. زیرا فرکانس افراد از کلام آنها یا رفتار آنها مشخص نمی شود. فرکانس ارسالی ما بسیار درونی تر از آن چیزی است که دیده شود.

شاید فردی در کلام از خداوند و ایمان به او صحبت کند اما در عمل، به گونه دیگری رفتار کند و عمل او نشان از شرک او به خداوند باشد. پس تنها قدرتی که می تواند فرکانس افراد را بررسی کند و بر اساس نوع فرکانس ارسالی آنها به درخواست آنها پاسخ دهد خداوند است.

همانطور که در مطالب گذشته به آن اشاره شد، خداوند انرژی جاری در تمام جهان است و این انرژی سیستم و قوانین آن را به گونه طراحی کرده است که بدون کوچکترین اشتباهی به فرکانس ما پاسخ می دهد.

ما نمی توانیم این انرژی را گول بزنیم و یا قوانین آن را دور بزنیم. ما شاید بتوانیم اطرافیان خود را با کلام و یا رفتار خود گول بزنیم اما خداوند را هرگز نمی توانیم . زیرا خداوند از آنچه که در دل و ذهن ما می گذرد آگاه است.. شاید بپرسید چگونه؟ زیرا همه آنچه که در این جهان است خداوند است. همه آنچه که ما می بینیم و نمی بینیم همه و همه خداوند است. پس آگاهی او از همه چیز کاملا طبیعی است. همه آن چیزی که آشکار است یا پنهان!

اگر می خواهید هدایت خداوند را دریافت کنید باید در مدار آن قرار بگیرید. چگونه؟ با ارسال فرکانس ایمان و توکل به او. طبق قانون هر کس که به قدرت او ایمان داشته باشد و به خداوند توکل کند لاجرم در مدار هدایت خداوند قرار می گیرد.

تسلیم شدن و هدایت خداوند

تسلیم شدن و هدایت خداوند

پس بگذارید خداوند هدایت شما را در دست بگیرد و شما فقط تسلیم هدایت او شوید تا نتایج خارق العاده ای را زندگی خود خلق کنید. نتایجی که اگر بخواهید با عقل خودتان به آنها برسید شاید هزار سال هم زمان کمی باشد و در مواردی حتی غیر ممکن.

روی عقل خودت حساب نکن

هدایت خداوند در تمام مسائل زندگی ما می تواند جاری شود. حل کوچکترین مسائل زندگی مان را می توانیم به خداوند واگذار کنیم. خداوند حلال تمام مسائل است. خداوند عقل کل این جهان است. زمانی می توانیم از این عقل کل استفاده کنیم که روی عقل خودمان حساب نکنیم. فراموش نکینم  که عقل ما چیزی به جز ورودی های ذهن ما نیست. ورودی هایی که از والدین، اطرافیان، جامعه، مدرسه ، فرهنگ، مذهب وارد ذهن ما شده است و عقل ما را شکل داده است.

نکته دیگری که از این آیه استفاده می شود این است که ما نمی توانیم دیگران را تغییر دهیم. علت آن نیز کاملا روشن است. زیرا ما نمی توانیم به جای دیگران فرکانس ارسال کنیم. لذا ما در زندگی دیگران تاثیری نداریم و به همان نسبت، دیگران نیز در زندگی ما نمی توانند تاثیری بگذارند. تنها و تنها فرکانسهای ماست که خالق نتایج زندگی ما هستند.

توحید یعنی تنها فرکانسهای خودت را موثر در خلق نتایج زندگی ات بدانی و شرک یعنی قدرت را از خودت و خدای خودت بگیری و به دیگران بدهی. دیگرانی که طبق آیه ۵۶ سوره قصص کوچکترین تاثیری در زندگی تو ندارند.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
کدام دین مورد تایید قرآن است؟
نوشتهٔ بعدی
قلب ما فکر می کند!
فهرست