اساس جهان بر سادگی است!

به نام خالق زیبایی ها، سلام به همه دوستان و همراهان سایت انسان توحیدی. امیدوارم روزهای زندگی تان سرشار از انرژی خداوند باشد. موضوع مقاله امروز سادگی است. اساس جهان بر سادگی است. خداوند ساده تر از آن که فکرش را بکنید سعادت و خوشبختی را با فضل خودش عطا می کند. کافیست شما به زیبایی ها توجه کنید، زیبایی ها را ببینید و لذت ببرید، زیبایی ها را تایید کنید، زیبایی ها را شکر کنید و بعد به سادگی هر چه تمام تر، نعمت ها و ثروت های خداوند وارد زندگی تان می شود.

اساس جهان بر سادگی است. هیچ چیز پیچیده ای وجود ندارد. اما ایمان به این اصول ساده و تکرار آن است که تاثیر گذار می شود. همچنانکه که یک قطره آب با مداومت می تواند باعث نرم شدن سنگ سخت شود.

خمیر مایه و اساس هدایت شدن، توجه به زیبایی هاست، تمرکز بر زیبایی هاست و مداومت بر این کار مسیر زندگی تان را جهت می دهد و هدایت می کند به سمت مدارهای بالاتر و شما شایسته دریافت نعمتهای بیشتر می شوید. انسانهای زیباتر وارد زندگی تان می شوند. در این مدار، بطور طبیعی پول هست، ثروت هست، آرامش هست، لذت هست و با مداومت، هر روز لایق زیباترها و زیباترها می شوید و همین آرامش، شادی و سپاسگزاری عبادت است.

ذهن شما نمی پذیرد. ذهن شما می گوید مگر به همین سادگی می شود. ذهن شما از کودکی دیده است که هر چیزی با سختی کشیدن به دست می آید. به ذهن منطقی تان بگویید چرا نشود؟ خداوندی که خالق زیبایی هاست مگر از فضلش این همه نعمت به شما نداده است؟ مگر نیازی به شما دارد؟ مگر زجری برای این همه نعمت می کشد؟ مگر غیر این است که همه چیز به آسانی و لذت اتفاق می افتد؟

زمانیکه شما به دنیا آمدید و نمی توانستید حتی گردن تان را نگه دارید، مگر نگران زندگی بودید؟ مگر دلهره هزینه های سر ماه را داشتید؟ مگر می ترسیدید که در دنیا چه خبر است؟ نگران نبودید، چون خدایی بودید، چون توکل داشتید، چون می خندیدید، چون همه چیز برایتان زیبا بود، چهره ها، آفتاب، گلها، آدمها و … و اینگونه شد که لحظات زیبای کودکی برای تان خاطره و حسرت شده است.

اساس جهان بر سادگی است

اساس جهان بر سادگی است

اکنون هم می توان مثل زمان کودکی بود. امتحان کنید. توکل کنید، لذت ببرید، بازی کنید. شاد باشید، بخندید. کافیست فقط توجه کنید به خواسته های تان، توجه کنید به زیبایی ها. دوباره همان شرایط فراهم می شود. این ما هستیم که تغییر کرده ایم، خداوند همان خداست. دنیا زیباست، زندگی زیباست، آرامش کل وجود و هستی را فرا گرفته است، همه جا عشق و زیبایی است، کافیست بخودتان بیاییید و باورش کنید.

اگر دیدتان را عوض کنید، اگر کانون توجه تان را تغییر دهید، دنیای پیرامون تان عوض می شود، انسانهای زیبا اطرافتان را پر می کنند. انسانهای نازیبا از شما فاصله می گیرند. نعمت و ثروت و سلامتی وارد زندگی تان می شود. همان پادشاه دوران کودکی تان می شوید. همان که می خواست و می شد! همه چیز در این دنیا فراوان است. چه کسی می گوید نعمت در این جهان کم است؟ چه کسی می گوید ثروت در این جهان کم است؟ وقتی خود خداوند در قرآن می گوید نعمت هایش را نمی توانید شماره کنید! شما به نبود نعمت فکر کردید و باعث شدید مدارتان تغییر کند و هدایت را گم کردید.

قُلْنَا اهْبِطُوا مِنْهَا جَمِیعًا فَإِمَّا یَأْتِیَنَّکُمْ مِنِّی هُدًى فَمَنْ تَبِعَ هُدَایَ فَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ

نگرانی برای آینده و غم و اندوه برای گذشته تان بی معنی است. کافیست تبعیت کنید از هدایت خداوند. چگونه؟ با کنترل کانون توجه تان.. چون همه شما به رب الارباب وصل هستید.

پشت هر کوه بلند ، سبزه زاری است پر از یاد خدا

و در آن باغ کسی می خواند، که خدا هست، دگر غصه چرا؟

از خداوندی با این همه فضل، انتظاری جز این نمی رود. این شما هستید که باید فَسَنُیَسِّرُهُ لِلْیُسْرَىٰ  را انتخاب کنید، تا در مدار آسانی قرار گیرید.

شما از ابتدا در بهشت بودید و بهشتی هستید..

وَقُلْنَا یَا آدَمُ اسْکُنْ أَنْتَ وَزَوْجُکَ الْجَنَّهَ وَکُلَا مِنْهَا رَغَدًا حَیْثُ شِئْتُمَا وَلَا تَقْرَبَا هَذِهِ الشَّجَرَهَ فَتَکُونَا مِنَ الظَّالِمِینَ

شما لیاقت همه این زیبایی ها و نعمتها را داشتید و دارید. فکرتان را عوض کنید، فرکانس تان را عوض کنید، فرکانس خود را تنظیم کنید بر روی زیبایی ها، بر روی نعمت ها، و بعد ببینید که موج زیبایی و نعمت پیرامون تان را در بر می گیرد. کافیست این شیوه را یک بار امتحان کنید.

این نعمت و آرامش و سلامتی و زیبایی از طرف خداوند مهربان به واسطه فضلش همانند خورشید همیشه هست، اگر دریافتش نمی کنید مشکل از شماست. تغییر کنید و ببینید که هست.. شکر کنید، تایید کنید تا قدرت و میزان گرما و نور دریافت از این خورشید بی انتها بیشتر شود.

یک بار این تمرین را انجام دهید. صبح به محض اینکه از خواب برخواستید، دفتری بردارید و اتفاقاتی که دوست دارید آن روز برایتان اتفاق بیفتد، بنویسید. چند لحظه با احساس خوب تجسمش کنید و بعد رهایش کنید و روز خود را آغاز کنید. شب قبل از خواب نیز شکرگذار اتفاقات زیبای کوچک و بزرگی که در آن روز رخ داده است باشید و ببینید چند مورد از مواردی که صبح از خداوند درخواست کرده اید، اتفاق افتاده است. ببینید تا همان لحظه وجودتان پر از آرامش شود. ببینید تا ایمان بیاورید به اینکه شما خالق لحظه به لحظه زندگی تان هستید.

در جهان هر چیز ، چیزی جذب کرد

گرم گرمی را کشید و  سرد ، سرد

قسم باطل ، باطلان را می کشند

باقیان از باقیان هم سرخوشند

ناریان مر ناریان را جاذب اند

نوریان مر نوریان را طالب اند

خوب ، خوبی را کند جذب این بدان

طیبات و طیبین بر وی بخوان

این آگاهی های ناب زمانی نتیجه بخش می شود که همراه با عمل باشد. کافیست اقدام کنید و قدم اول را بردارید و بعد خواهید دید که هدایت خداوند به یاری شما خواهد آمد و قدم دوم را به شما می گوید. پس از همین لحظه شروع کنید و قدم در مسیر تغییر بگذارید تا نتایج آن شما را شگفت زده کند. منتظر خبرهای خوب تان هستم.

امیر طبسی

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
بی خیال باش!
نوشتهٔ بعدی
بی نیازی و عشق خداوند
فهرست