قانون جذب تبدیل به توهم شده است! خداوند قانون جذب را در قرآن چگونه تعریف کرده؟

قانون جذب، قانون جدیدی نیست که توسط شخص یا اشخاصی بوجود آمده باشد تا به جهان معرفی شود و از این طریق، آن افراد را به نون و نوایی برساند.

قانون جذب هم قانونی است شبیه قانون جاذبه، شبیه قانون تکامل و شبیه هزاران قانون فیزیکی و متافیزیکی دیگری که از ابتدای جهان هستی بوده، هست و خواهد بود. قوانین ثابت و بدون تغییری که در زمان های مختلف، توسط افرادی، کشف و به جهان معرفی شده است.

آیا قبل از اینکه نیوتن، قانون جاذبه را کشف کند، مردم جهان روی هوا معلق بودند؟ آیا پیش از آنکه قانون تکامل کشف شود، آب قبل از اینکه به دمای ۹۰ درجه برسد، به نقطه جوش می‌رسید؟

چگونه است که تصور می کنیم قانون جذب یک قانون جدید است و اینقدر برای پذیرفتنش، مقاومت نشان می‌دهیم؟

اینکه ما بپذیریم یا نپذیریم، اصلا مهم نیست، زیرا آگاهانه یا ناآگاهانه در حال استفاده از این قانون هستیم. به نظر شما آیا بهتر نیست، آگاهانه باشد تا بتوانیم نتایج بزرگتری از این قانون بگیریم؟

تعریف قانون جذب در یک جمله

قانون جذب می‌گوید: احساس شما قدرت خلق دارد. به عبارت دیگر قانون اصلیِ جهان هستی می گوید: احساس خوب = اتفاقات خوب ، احساس بد = اتفاقات بد.

نظر قرآن درباره قانون جذب:

خداوند در قرآن، همان تعریف بالا از قانون جذب را به شکل ساده‌تری می‌گوید. نباید انتظار داشته باشیم که ۱۴۰۰ سال پیش، خداوند در کتابش، با مردم جاهل آن زمان از کلماتی مانند قانون جذب، فرکانس و ارتعاش صحبت کند!

قرآن و قانون جذب

قرآن و قانون جذب

خداوند ساده صحبت کرد، با این همه، کافرین به پیامبر تهمت زدند و به او گفتند: اینها را از خودت ساخته‌ای و درغگو خطابش کردند. چه رسد به اینکه بخواهد از قانون جذب و فرکانس و قدرت احساس، سخنی در کتابش بیاورد.

قرآن، قانون جذب را چگونه توضیح می دهد؟

کافیست کلمه حُزن به معنای غم و اندوه را در قرآن جستجو کنید. بجز یک مورد، در بقیه موارد بدون استثنا با “لای نفی” آمده است. یعنی ناراحت نباشید!

اکنون ببینید آن یک مورد هم که بدون لای نفی است، کجا و برای چه آمده! خداوند در آیه ۱۰ سوره مجادله می‌فرماید: نجوا از سمت شیطان است تا مومنین را محزون کند! یعنی کار اصلی شیطان همین است. او می‌خواهد ما نتوانیم احساس خود را کنترل کنیم و از قانون بر علیه خودمان استفاده کنیم. همان قانونی که می‌گوید احساس بد = اتفاقات بد.

إِنَّمَا النَّجْوَى مِنَ الشَّیْطَانِ لِیَحْزُنَ الَّذِینَ آمَنُوا وَلَیْسَ بِضَارِّهِمْ شَیْئًا إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ وَ عَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ

قطعا نجواکردن کار شیطان است که مى‌خواهد مؤمنان را محزون کند و حال آنکه هیچ زیانى، جز به فرمان خداوند به آنها نمى‌رساند و مؤمنان باید که بر خدا توکل کنند.

قرآن را که می‌خوانیم، می‌بینیم خداوند به پیامبران و مومنین با شیوه‌های مختلف کمک کرده است تا خود را از احساس بد دور کنند.

  • مومنین در جنگ، از تعداد زیاد کفاّر ترسیده اند و نگرانند. خداوند به آنها می‌گوید: ناراحت نباشید، من با ۵۰۰۰ فرشته شما را یاری می‌کنم.
  • پیامبر(ص) از مسخره شدن توسط کُفّار، ناراحت و محزون است. خداوند به او می‌‎گوید: ناراحت نباش، آنها تو را مسخره نمی‌کنند. بلکه آیات ما را مسخره می کنند.
  • حضرت مریم(س) فرزندی بدون پدر زاییده است. خداوند به او می‌گوید: از این خرماهای تازه بخور و غمگین مباش. ما به تو یاری می‌رسانیم.

پیامبرانی همچون یعقوب نبی(ع) هم نتوانستند ذهن خود را کنترل کنند و سالها با غم و ناراحتی، زندگی را بر خود سخت کردند و بینایی چشمشان را از دست دادند!

اینکه خداوند می‌فرماید: به قدرت من ایمان بیاورید، تنها یک دلیل دارد. برای این است که ما به احساس آرامش برسیم. برای رسیدن ما به احساس خوب است. خداوند به ایمان من و شما هیچ نیازی ندارد. الله الصمد.

اینکه خداوند ما را به تقوا سفارش می کند برای این است که ما به احساس خوب برسیم! تقوا یعنی چه؟ تقوا یعنی توانایی کنترل ذهن. یعنی آنجا که به هر دلیلی، تاکید میکنم به هر دلیلی، با هر منطقی، احساست بد شد.

باید بتوانی ذهنت راکنترل کنی و خود را با هر روشی تاکید میکنم با هر روشی، به احساس خوب برسانی. زیرا احساس بد یعنی اتفاقات بد. تمام!

آنجا که قانون جذب تبدیل به یک توهم شد!

قانون جذب می گوید احساس شما باید تحت هر شرایطی خوب باشد، تا برای شما اتفاقات خوب رُخ دهد. همه روشهایی که اساتید قانون جذب آموزش می دهند، مثل عبارات تاکیدی، تجسم، مراقبه، هیپنوتیزم، شُکرگزاری برای رسیدن به احساس خوب است.

اما در معادله قانون جذب، یک ثابت مهم حذف شد! اقدام کردن! از اینجا به بعد بود که قانون جذب دیگر جواب نداد!


گفتگوهای ذهن را کنترل کنید

اینجاست که شخص دچار توهم می شود. او فکر میکند همین که به احساس خوب برسد دیگر تمام است. یک کیسه پول از آن بالا درست جلوی پایش می‌اُفتد و او ثروتمند می شود. صبح از خواب بلند می شود و می‌بیند معشوقه اش در کنار او خوابیده است (البته با لباس!). صبح از خواب بلند می شود و می‌بیند ۱۰ کیلو کم کرده است و تبدیل به باربی شده است!

اگر عمل کردن را از فرمول قانون جذب حذف کنیم، قدرت جذبِ این قانون دیگر برای هیچکس حتی پیامبر خدا هم کار نمی‌کند!

و باز هم مثالهای قانون جذب در قرآن…

پیامبر(ص) ایمان داشت اما عمل کرد. او با کفار جنگید و منتظر نبود تا خداوند کفار را نابود کند.

نوح نبی(ع) ایمان داشت. احساس خوبی داشت اما خداوند برای او یک کِشتی از آسمان برایش ارسال نکرد! او عمل کرد و کِشتی را ساخت. کدام پیامبر بود که بگوید من ایمان دارم. من رفیق فابریک خدا هستم و در خانه می نشینم و خدا همه‌ی کارها را برایم انجام می‌دهد؟

موسی(ع) ایمان داشت. اما خداوند برای نجات قوم بنی اسرائیل به موسی(ع) و قومش گفت حرکت کنید. به سمت دریا بروید. آیا خداوند آنقدر قدرت نداشت که فرعونیان را نابود کند بدون آنکه موسی(ع) و قومش کوچکترین تحرکی داشته باشند؟

آیا خداوند قدرت نداشت که شبانه فرعون و سربازانش را تبدیل به سنگ کند و همه چیز به خیر و خوشی تمام شود؟

خداوند قدرت دارد اما قانون هم دارد. هر کجا از قرآن که می گوید ای کسانی که ایمان آورده اید، بدون لحظه ای درنگ می‌گوید و عمل صالح انجام می‌دهید.

ایمان و احساس خوب، خوب است اما همه چیز نیست. ایمان ۹۹ درصد کار است. اما اگر آن ۱ درصد باقیمانده انجام نشود، نتیجه ای نمی گیرید.

اگر می‌گویید ایمان دارید. نتیجه ایمان باید، احساس آرامش باشد. وقتی احساس آرامش دارید، الهامات خداوند را دریافت می کنید. باید به آن الهامات عمل کنید. اگر قانون جذب کار می‌کنید و خود را به احساس خوب رساندید، باید وقتی ایده ای به ذهن تان می‌رسد، به آن ایده عمل کنید.

تنها با عمل کردن است که نتایج اتفاق می اُفتد. از عمل کردن نمی توان فرار کرد.

عمل کردن، نشانه ایمان راستین است.

افراد کمی آنچه گفته شد را باور می کنند

افراد کمتری به آن عمل می کنند

و همان افراد کمتر، بیشترین نتایج را می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
مکالمه جنجالی من و خداوند; سوال و جوابهای جذاب بر اساس آیات قرآن
نوشتهٔ بعدی
روح ما پاک و بی نقص است; کافیست ذهن مان را پاک کنیم!
فهرست